Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kutatnak olyan dolgokat...

Miért kutatnak olyan dolgokat a tudósok, amiknek soha nem lesz semmi haszna az emberiség számára?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
67%
Remélem, hogy troll a kérdező, ha nem akkor én félek.
2013. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 A kérdező kommentje:
Mitól?
2013. ápr. 30. 12:19
 23/111 anonim ***** válasza:
73%
Attól hogy ezen a szinten vagy, és belegondolt, hogy mennyi ember lehet még ezen a szinten mint te.
2013. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 A kérdező kommentje:
Saját magadat cáfolod meg..te csak foglalkozz a hullámhosszal meg a luxokkal.. Ne foglalkozz az ilyen parasztokkal mint én
2013. ápr. 30. 13:08
 25/111 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha valaki nem foglalkozott volna a hullámhosszal meg a luxokkal, akkor nem lenne internet sem. És nem kérdeznél itt sem ilyeneket. Úgy gondolkodj ezeken, hogy semmi hasznuk sincsen.

Ha egyszer ne adj eltöröd a kezedet egy száz éve még tök haszontalan dologgal fogják megvizsgálni a kezedet a röntgen géppel.

Ha valaki rákos lesz, és PET-CT vizsgálatra kerül sor, akkor pedig az atommagfizikát fogják használni a vizsgálatra, ami az első atomreaktrorig/bombáig tök haszontalan tudomány volt.

A kialakult kvantumelmélet is adott egy új vizsgálati módszer az orovostudmány számára ez pedig a mágneses magrezonanciás vizsgálat. Itt megméri az atomok spinjét. Ha valaki annak idején ezt nem számolja ki nem tudnánk hogy hogy kell gyógyítani bizonyos műthető daganatokat.


Szóval van értelme ezekkel foglalkozni és nem cáfoltam meg magamat, csak egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem érted meg, hogy ami ma még semmi haszonnal nem jár, az 10-esetleg 100 év múlva, már minden napos és komoly haszonnal járó vizsgálattá/energiaforrássá esetleg egyéb módon fogja az emberiség javát szolgálni.

2013. ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
27%

Érti, csak leszarja mi lesz 100 év múlva, van ilyen.

Bár, ha az ő ősei is így gondolkodtak volna és mindent felélnek a mának, vagy elszennyezik az egész bolygót akkor biztos szidná őket, miért nem gondoltak rá.

2013. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a kérdező valami kreacionista marhaságon nőtt fel és úgy gondolja, hogy felesleges a világot kutatni, hiszen Isten úgyis olyannak teremtette, amilyennek lennie kell.

Jobb, ha visszakullogsz a vallás rovatba, ahol kedvedre megbeszélheted, jól tette e Pál, vagy Lukács, amikor megfeddte a rabszolgatartókat, vagy Noé életét elemezheted, esetleg az evolúción nevethetsz harsányan.

Vedd tudomásul, hogy minden tudás fontos és szükséges.

(kivéve Noé)

2013. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
66%
Én csak annyit kérek a kérdezőtől, hogy mondjon egyetlen olyan kutatott dolgot/jelenséget, aminek nincs, és sosem lesz haszna az emberiség számára. Az elején említett párat, de csak a saját tudatlanságát igazolta vele, de azért próbálkozni lehet. Hátha találunk valamit, ami tényleg felesleges (egyébként nem fogunk olyat találni).
2013. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
27%

én csak az első 2 kommentedet olvastam el te nagyon edukált kérdező, de le is jött hogy nagyon tudatlan vagy, mint egyébként a társadalom 90%-a, mert tényleg sokuknak fogalma sincs hogy mire jó pl hogy megvan a Higgs bozon.

neked csak 1 dolgod van, megkímélni a tudományt magadtól, és ne vedd a szádra. biztos bölcsész vagy, vagy leszel, úgyhogy foglalkozz csak a felmosóvödörrel meg a bigmac-ekkel

2013. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
75%

A világegyetem tágulása:

Ennek tanulmányozása vezetett a „sötét anyag” és a „sötét energia” felfedezéséhez. Ezekről sikerült kimérni, hogy 25-ször annyi van belőlük, mint abból a fajta anyagból és energiából, amit te eltudsz képzelni, meg tudsz fogni. Esetleg érdekes kérdés, hogy fel tudnánk-e őket használni áramtermelésre, ugyanis nem tudjuk, hogy van-e belőlük közel.


Hogy el tudjuk-e érni a 0 kelvint az azért nem mindegy, mert tök jó volna, ha el tudnánk érni. Ott megállnának az atomok, és tök könnyen tudnánk belőlük mikrochipeket, gyógyszereket meg mindenfélét előállítani. Viszont ha kiderül, hogy nem tudjuk elérni, akkor felesleges próbálkozni vele. (Például én egy csomó pénzt keresnék vele, ha átugranám a Holdat, mégis hülyének néznél, ha próbálkoznék vele.)


Miért kísérleteznek a fénysebesség töredékének elérésével?

Te talán nem kísérletezel vele?


Miért figyelik a fekete lyukakat?

A fekete lyukak létezése elég közvetlen bizonyítéka Einstein általános relativitás elméletének, és ezt az elméletet használjuk a gyakorlatban például a GPS működtetéséhez (ami nélkül ma az átlagemberek fele azt se tudja melyik városban van – a földművesek okosabbak ennél). Ha tanulmányozzuk a fekete lyukakat, akkor jobban megérthetjük azt is, hogy hogy működik az általános relativitás elmélet, és talán a GPS-nél menőbb dolgokat is tudunk csinálni.


Egy kérdés, ami már régóta izgat:

MI HASZNOM LESZ NEKEM VALAHA IS ABBÓL, HOGY TUDOM, ADY ENDRE HÉTSZER JÁRT PÁRIZSBAN, ÉS SZERETETT K*RVÁZNI?

2013. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!