Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Végtelen univerzum?

Végtelen univerzum?

Figyelt kérdés

Ha az univerzum végtelen, hogy tágul?Sok helyen olvastam ilyeneket, nem tudom, hogy a források mennyire megbízhatóak, Érdekelne, mert nem nagyon értek hozzá!

Javítsatok ki, ha tévedek!



2013. máj. 12. 23:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit Sceptic leírt az a pozitív görbűeltű Univerzumra igaz, de a mi Univerzumunk a legújabb mérések szerint is sík geometriájú és így valószínősíthetőleg végtelen. Erről biztosat sosem fogonk tudni, mindig marad arra egy kis esély, hogy valójában nem végtelen csak olyan nagy, hogy már nem mérhető meg a görbülete.


Ha végtelen az Univerzum akkor az azt jelenti, hogy végtelen nagyként is jött létre csak a kezdő időpillanatban még két pont távolsága nulla volt.

2013. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ez megint olyan dolog amit nagyon nehéz felfogni :D (főleg így este tájt) de nagyjából értem köszönöm!
2013. máj. 20. 22:42
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Az űr végtelen. Az űr nem tágul. Ha elindulsz az űrben valamelyik irányba akkor soha nem érsz vissza ugyan oda ahonnan indultál. A sebességnek nincs felső határa. Jól jegyezd meg amit ide írtam
2013. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy véges univerzum... ebben szinte teljesen biztos vagyok.


Tehát:

(szerintem) ez egy látszólag végtelen, valójában véges univerzum.


=végtelenként próbál viselkedni, de minden eleme (!!!) véges

(ez benne a trükk... az egyik trükk)

2013. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!