Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan vegyület, ami...

Van olyan vegyület, ami eredményesen gátolja a sejtek szaporodását?

Figyelt kérdés

És amit elő lehet állítani itthon, valamint növényekből úgy kivonni, hogy tiszta állapotban kapjuk meg?


Egysejtűekre nézve kellene, hogy hatásos legyen.


2013. máj. 20. 17:00
 1/5 Dubi ***** válasza:
Persze, csak ki kell nyírnod őket, arra ezer módszer van :D
2013. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Például a magas hőmérséklet. A tűzhely fölé rakod a kezed és égeted. Eléggé gátolja a sejtek szaporodását.
2013. máj. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem megölni szeretném ket, hanem a szaporodásukat meggátolni valamivel.

Itt valami olyasmi dologra gondoltam, ami a sejtosztódást gátolja, de nem pusztítja el.

2013. máj. 20. 17:48
 4/5 Ozmium42 ***** válasza:

Citosztatikumok: kolhicin, az őszi kikerics alkaloidja, valamint


[link]

2013. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy életben akarod-e tartani őket, és hogy meddig. Ha nem kell életben hagyni arra millió megoldás van ahogy már előbb leírták (ez a kérdés elég magas labda volt :D)(pl. meleg, sósav, hypo, higító, baktériumnál penicillin...).

Ha legalább megszámlálható állapotban akarod "épségben" tartani őket (nem teljesen szétroncsolni) (tisztaszesz, ha nem kell nagyon gyorsnak lennie talán hígabb ecet vagy citromsav).

Ha ténylegesen az osztódást szeretnéd gátolni, különböző növényi vegyületek is képesek rá pl kolhicin (öszi kikerics) taxol (tiszafa) vagy vinblasztin (rózsás meténg), de nem tudom, hogy hogy lehet ezt elég koncentráltan kivonni házilag (de lehet, hogy be lehet szerezni, vagy ha ez se jó próbálj szerezni kemoterápiás tumorellenes replikáció inhibitort :) ). Tudom, hogy ez nem sok segítség, de ehhez alaposan át kell gondolni mindent, és persze nem véletlen hogy nincs a háztájban ilyen anyag. Biztos, hogy még sok növény képes rá és a mérgezőek egy része is el tud pusztítani egyes sejtféleségeket. Persze az is egy fontos kérdés lenne, hogy milyen fajta sejtekkel kísérletezgetsz, mert az "egysejtű" nem mond sokat. Remélem egy kicsit azért tudtam segíteni :)

2013. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!