Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért így nézz ki az univerzum?

Miért így nézz ki az univerzum?

Figyelt kérdés
Több helyen is láttam már, de mivel nem tudom angolul nem is értettem. Mindenhol olyan képet látok a szerkezetéről, ahol két tölcsér a csúcsúnál van összeillesztve. Ez miért van így és mennyire áll meg a lábán ez az elmélet?
2013. máj. 23. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a féregjáratokról néztél képet?
2013. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


Most nem találok ennél jobb képet, de azért ebből is kivehető amit leírtam. Ez kifejezetten az univerzum szerkezetére utaló kép.

2013. máj. 23. 10:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez az ősrobbanás elméletből következik, tehát az univerzum az ősrobanás "helyétől" tölcsér szerűen tágul
2013. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Amit láttál, az nem az univerzum képe, hanem a tér-idő diagramé. (Minkowski tér fénykúpja)


A fizikusok a függőleges tengelyen mérik az időt, a vízszintesen pedig a (bármilyen irányú) távolságot. Amit láttál, az a két tölcsérszerű dolog az IDŐKÚP, amely megmutatja, hogy az adott (a kúpok csúcsaiban lévő) esemény milyen más eseményekkel lehet kölcsönhatásban.


Amelyek az alsó kúpon belül vannak, azok hathatnak az eseményre, mert a tőlük jövő információ már oda tudnak érni. A felső kúp pedig azokat az eseményeket tartalmazza, amelyekre a vizsgált esemény hatni tud.

A kúpon kívüli eseményekkel nem lehet kölcsönhatás, mert onnan/oda az információ nem érhet időben célba.


Tehát nem az univerzum képe amit láttál, hanem a fénykúp.

[link]


Pedro

2013. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Shai-Hulud ***** válasza:

Ja, bocs, nem láttam még a #2-es kommentedet, félreértettem a kérdésed.


Pedro

2013. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A sötét részeket kitakarja a tejút.
2013. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Dehogy takarja ki a tejút.


A szerkezetére úgy jöttek rá, hogy pár fazon, nem emlékszem kik, a drága távcsőidőt arra használták, sokak elképedése mellett, hogy +"üres" részeket kezdtek fényképezni nagyon hosszú ideig.


hosszú expozíció miatt rengeteg addig nem látott galaxis lett láthatóvá.

ezek a Mélyég fényképek. Ezt pl a Huble is folytatta. ezeknek elkezdték mérni a vöröseltolódását, ebből következően a távolságát kiszámolták. Ezek rétegszerűre jöttek ki. De ezt sokfelé megcsinálták sok évig, így megkapták az univerzum szerkezetének a képét.


Hogy miért ilyen, azt valószínű az ősrobbanás első szakaszában keletkezett, hőhalál alatti elektromos töltésekkel rendelkező, ezért a taszítás miatt egyenletesen eloszló anyag hatása alól mentes, semleges részecskék okozhatták(ják).

Ezek a semlegességük miatt, már korábban elkezdhették a gravitációs összehúzódásokat, mint a töltött részecskék, amik a taszítás miatt, gravitációnál sokkal erősebb elektromos töltések miatt, egyenletesen töltötték ki a teret.

Valószínű, az atomos anyag létrejöttekor, mikor az elektromosan töltött részecskék atomokba összeállva semlegesek kifelé, és elkezdték "megérezni" ők is a gravitációt, az addig már ilyen szerkezet felé összeálló semleges anyga köré rendeződtek. Ezek talányos dolgok, mert nem neutronok, mert azok elbomlanak 15 perces felezéssel, de nem is neutrínók, mert azok számítás szerint nem így állnának össze.

Wimpeknek is nevezik, egyik elméletben.



Hanganyeg itt található a szerkezetről, wimpekről, minden hasonló nyallánkságról:

(wimpek pl a 2008 ápr 09.-ei előadás szól)


[link]



Univerzum szerkezete ilyen háló szerű (videó):


[link]



[link]

2013. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A képen látható sötét rész nem létezik.

Csak valószínűleg a tejút miatt nem látható, hogy ott is galakszisok vannak.

Az anyagsűrűség mindenütt azonos.

2013. máj. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezért furcsálltam, de így már világos, köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 25. 14:03
 10/13 anonim ***** válasza:

" A képen látható sötét rész nem létezik.

Csak valószínűleg a tejút miatt nem látható, hogy ott is galakszisok vannak.

Az anyagsűrűség mindenütt azonos."


Hát bar.mira nem! Óriási üres terek vannak a pókhálószerű szálak közt. Persze az anyagsűrűség meg léptékekktől függ.

de nézd meg a linkeimen a 3d-s filmet, max a legnagyobb léptékben...

2013. máj. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!