Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időutazás! Valaki eltudná...

XXNeonSmashXx kérdése:

Időutazás! Valaki eltudná magyarázni érthetően, hogy miért is lehetetlen a múltba-utazás?

Figyelt kérdés

Valaki eltudná magyarázni érthetően, hogy miért is lehetetlen a múltba-utazás?

Ha pedig valaki megcáfolja ezt az állítást, hát..kíváncsi vagyok!

14/F



2013. jún. 1. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
*ja és magyar volt az a videó, nem rég láttam:) ja és valami kronovizort viszont már állítólag csináltak, amivel vissza lehet nézni az időben, és állítólag csináltak vele fotót Jézusról:):)
2013. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, az a "nagypapa paradoxon" érdekes. Ugyan így van szerintem minden mással. Csak a párhuzamos univerzumban lehetséges ez...

2013. jún. 2. 08:48
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehetetlen. Nézz utánna Van Stockum időgépének. Szépen levezette Einstein egyenleteiből. A logikai paradoxonokról meg annyit, hogy a a logika az ember által megfigyelt, és megértett dolgokból következő törvényszerűségek, de ez nem egyenlő az univerzum törvényszerűségeivel.
2013. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Azért nem lehet visszautazni a múltba, mert az csak a fejünkben létezik.

Az igazi valóság az aktuálisan létező 5,4 szer 10 a minusz 44.-en másodperc, ami éppen tart. Az Univerzum pedig

2013. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%
egy történet, ami a benne levő anyaggal történik. Ez az anyag sokféle, de van önreflektiv, azaz magára ismerő része. Ebből is vsz. sokféle van, de mi csak azt ismerjük, ami egy teljesen átlagos csillag körül keringő Föld nevű bolygón van. Ez az ember, aki sokszor elfelejti, hogy a Világegyetem egy része, és felmerül benne, hogy nem csak térben, de talán időben is leht mozogni benne. Az persze soha sem merül fel, hogy egy csillag vissza tudna menni az időben, mert hiszen az a természet része.
2013. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Érdekes! Green-hand! :)
2013. jún. 20. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!