Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen hideg lehetséges fény...

Milyen hideg lehetséges fény nélkül?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeség amit kérdezek.

Ha építenének egy olyan helyiséget mibe a fény egy kicsit sem tudna bejutni , és úgy leszigetelnék hogy a külsö hömérséklet nem befolyásolná, akkor mennyire hülne le ez a helyiség? mi az a minusz amit elérne.


2008. júl. 1. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha leszigetelnéd, hogy a külső hőmérséklet ne befolyásolja, akkor nem lenne mitől kihülnie vagy melegednie...


ha te is bennt lennél és a szigetelés tényleg tökéletes, akkor a hőmérséklet emelkedne, először mert élsz és hőt termelsz, késöbb meg miután feldobod a talpad a bomlási hőtől.

2008. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tökéletesen le tudnád szigetelni, ami nem lehetséges, akkor nem változna a hőmérséklet. Egyébként a leghidegebb hőmérséklet az 0 Kelvin fok, vagy, ha így tetszik −273,16 °C. Ennél nem lehet hidegebb, mivel itt megszűnik az atomok, molekulák mozgása.
2008. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
de a finnek még ezt is bírják:D
2008. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha sikerülne tökéletesen leszigetelni, akkor tartaná a lezárásakori hőmérsékletet! (Ha +20-ban zárod le, akkor annyit, ha -20-ban akkor azt!)

De mivel tökéletes szigetelés nincs, egy idő után beállna egy köztes hőmérsékletre, ami csak minimálisan ingadozna, és az függne attól, hogy az egész hol van elhelyezve.

2008. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

a választ már megkaptad, csak azt nem értem, hogy miért gondolod fontosnak, hogy a fény ne juthasson be?

semmi köze a fénynek az elérhető legalacsonyabb hőmérséklethez...

2008. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem földi körülmények között gondolkodtam.

pl a naptól távolabbi bolygók mind nagyon hidegek.

de mindenhova eljut á hö valamilyen szinten.

de ahova nem jut el?

na jó lány vagyok és sokszor szoktam ilyeneken agyalni, a férjem ilyenkor a falat kaparja.

2008. júl. 1. 18:15
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Te magad mondtad, a hő mindenhová eljut valamilyen szinten. Az abszolút 0 fokot csak megközelíteni lehet, elérni nem. Egyébként már sikerült a Földön kísérleti körülmények közt igencsak megközelíteni a 0 Kelvint.
2008. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A világűrben a hőmérséklet MA sehol nem megy le 3 (abszolút) fok alá. Ennyi maradt az ősrobbanás hőjéből. Ahogy a világ tágul, tovább fog hűlni.

A külső bolygók azért hidegek, mert sugározzák ki a hőt, és csak nagyon keveset kapnak a Napból. Azonban a Jupiter holdjai melegebbek, a súrlódás miatt. Ott, némelyiken akár élet is lehet.


A nagy hidegek világa pedig egy külön világ: ahogy megy lefelé a hőmérséklet, egyre nehezebb tovább hűteni. Ahogy írtad: ilyen alacsony hőmérsékleten bizony már a fény is melegít.

Innen tovább több lézersugárral szokták hűteni az anyagot: ezek úgy vannak beállítva, hogy így rezonálnak az anyag molekuláival (amelyik gyors, azt lassítják, a lassúakat meg nem gyorsítják).

2008. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
ezt a Jupiter holdjai dolgot én még egy kicsit átgondolnám a helyedben...
2008. júl. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm érdekes dolgokat írtatok le ami tök alap lenne hogy az elgondolásomban benne legyen. föleg arra nem gondoltam ha befele nem jön a meleg akkor kifele sem megy.
2008. júl. 2. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!