Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A NEGATÍV ANYAG létezése...

A NEGATÍV ANYAG létezése bizonyított, vagy csak egy elmélet az egész?

Figyelt kérdés
A negatív anyag nem azonos az antianyaggal. Állítólag ha egy ilyen anyag érintkezne azonos tömegű hagyományos anyaggal akkor mind a kettő eltűnne mert az össz energiájuk nulla.
2013. okt. 25. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam ebben az értelemben negatív anyagról. A fényképészeknek lehet negatív anyaguk az a fénykép anyag, ami még nincs előhívva, csak a képek negatívja van meg…


Másrészt ezt írod:

„A negatív anyag nem azonos az antianyaggal. Állítólag ha egy ilyen anyag érintkezne azonos tömegű hagyományos anyaggal akkor mind a kettő eltűnne mert az össz energiájuk nulla.”

Az antianyag pont azt tudja, hogyha érintkezik az anyaggal, akkor mind a kettő eltűnik. Mondjuk az összenergiájuk nem 0, így keletkeznek belőlük egyéb részecskék. (Például elektron és pozitron találkozásakor két γ-foton indul ellenkező irányba.) Szóval pontosan mire gondolsz?

2013. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1: Nem értem, hogy mi nem érthető a kérdésen. Fél gramm antianyag és fél gramm anyag találkozásakor 1 gramm tömegnek megfelelő energia szabadul fel (ami rohadtul nem kevés), miközben mindkét partner megszűnik létezni.

Fél gramm anyag és fél gramm negatív anyag találkozásakor nem szabadul fel semmi, csak eltűnik mindkét partner.


Sajnos a kérdésre nem tudom a választ.

2013. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos a negatív energia létezése bizonyított dolog, ugyanis a gravitációs kölcsönhatás előjele negatív a többi kölcsönhatáséval ellentétben.

Az egzotikus tömeg amiről beszélsz a Casimir effektus segítségével kísérletileg is bizonyíthatóan létező dolog.

2013. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13:53, azt nem értettem, hogy az utóbbi esetben a negatív anyag és a hagyományos anyag tömege nem azonos, hanem ellentétes, mert az összenergiájuknak 0-nak kell lenni.
2013. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hmm, egyes hipotézisekben találkoztam már elméleti szempontból negatív energia és negatív tömeg fogalmával. De a kettő ilyetén összeházasításával még nem.

Én spec nem tudok olyan elméletről, ami bármi okból fetételezné ilyen negatív anyag létezését, nem tudok olyan természeti, kvantummechanikai, bármilyen folyamatról, jelenségről, ami igényelné ilyen anyag létezését.

Ez feltételezné azt, ami a mai fizika számára nonszensz, hogy a tökéletes semmiből lesz valami, illetve valami, ami van, tökéletesen semmivé válik.

Az anyag-antianyag reakció teljesen más, ott nem semmivé válik az anyag, csupán teljes tömege fotonok formájában széthordott energiává alakul.

Itt meg semmi lesz a reakció eredménye szó szerint.

Lehet, hogy tévedek, de szerintem a negatív anyag inkább olyan Star Trek kategóriás sci-fi ötlet.

2013. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kvantummechanikai igényli a negatív energia létezését:

-az energia határozatlansági relációja mindenképp deffiniálja ezt a fogalmat:

Ugyanis az energia és az idő szorzata minden esetben kisebbnek vagy egyenlőnek kell lennie a redukált planck féle állandónál.

Nézzük ezen kifejezés matematikai jelentését:

végtelenül hosszú idő esetén az energia teljesen pontos egzakt értéket határoz meg.

Végtelenül rövid idő esetén pedig az energia határozatlansága elérheti akár a végtelen nagyságrendet.

Ebből a következő következtetést lehet levonni, bár fizikailag interpretálni igen nehéz dolog lenne:

-az energia átlaga minden fizikai folyamatnál ami relative hosszú ideig tart nulla

-a rövid ideig tartó fizikai folyamatoknál, aminél a vákuum-energia szerepet játszik, azaz pl. egy virtuális részecske valódivá válik, ekkor a vákuumtól "kölcsön-kapott" energia miatt negativ energia létrejöhet.


Fizikai kisérlet a negativ energia létezésére a következő: módon sikerült kimérni:

-két párhuzamos tükör, ha kellően közel kerül egymáshoz( kb 1 mikron vagy annál kisebb távolságra, akkor az elkezd "magától" közeledni egymáshoz. Az erőhatást ki is sikerült mérni.

Itt lehet róla olvasni: [link]


Nos negatív energiájú részecskét nem igazán tudok neked mondani, talán egyet, aminek létezése nem bizonyított:

A tachion: ez egy olyan részecske, ami gyorsabban közlekedik a fénynél. A fénysebbeségnél gyorsabb közlekedést a speciális relativitás elmélet szerint úgy lehetséges, ha annak tömege kisebb mint nulla, és már a keletkezésekor is eleve gyorsabb mint a fény sebessége.


A negativ energiát és a negatív anyag nem teljesen ugyanaz, bár van némi rokonság, már önmagában az e=m*c^2 képlet alapján.

2013. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5: "Lehet, hogy tévedek, de szerintem a negatív anyag inkább olyan Star Trek kategóriás sci-fi ötlet"

Nana! A Star Trek sokkal hihetőbb... :D

2013. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Fizikai kisérlet a negativ energia létezésére a következő: módon sikerült kimérni:

-két párhuzamos tükör, ha kellően közel kerül egymáshoz( kb 1 mikron vagy annál kisebb távolságra, akkor az elkezd "magától" közeledni egymáshoz. Az erőhatást ki is sikerült mérni.

Itt lehet róla olvasni: [link] "



De én azt hallottam és olvastam ,hogy a Casimir effektusnál a részecskék nem a negatív energiájú párjukkal hanem az antipárjukkal találkoznak. Pl. az elektron a pozitronnal, ekkor pedig nem tűnik el az energiájuk hanem nagy energiájú fotonok formájában létezik tovább, és pont ezeknek a fotonoknak az energiája az ami összetolja a tükörlapokat.


Egyébként ezt a negatív energia dolgot Steven Hawking egyik ismeretterjesztő műsorában láttam ahol azt próbálja bizonyítani ,hogy a világegyetem anyaga a totális semmiből keletkezett. Úgy ,hogy az Univerzum a semmit valahogy két részre osztja: + energiára (ezek a mi világunk részecskéi) és - energiára, amik ha találkoznának nem maradna belőlük semmi mert így az összenergia 0 lenne.


Ezzel csak az a baj ,hogy a tudomány legalapvetőbb tételének mond ellent. Ugyan is az energia megmaradás tétele kimondja ,hogy semmilyen energia nem keletkezhet a totális semmiből és nem válhat semmivé.

2013. okt. 27. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:

A Casimir effektus, meg majdnem így működik, de nem teljesen: a két párhuzamos tükörlap között csak olyan frekvenciájú virtuális fotonok jelenhetnek meg, ami a távolság egész számú többszörösének felel meg, kívülről meg bármely frekvencia megjelenhet, na már most belülről így nem lesz akkora ellenereje a fotonoknak, mint ami kívülről hatna rá, következésképpen a lemezekre erőhatás fog hatni.

Kezdjük először is egy tök alap dologgal:

A Vákuum energiája, elég nagy, de konstans érték, tehát relative nullának tekinthető.

Ha a vákuum virtuális részecskepárokat hoz létre, amik rövid ideig valódivá tudnak vállni. A kontstans nulla érték,(ami nem nulla, de tekinthető annak hosszú időre) tehát a vákuum energiája ekkor negativvá válik.


A Stephen Hawking féle dologba meg ne nagyon szólj bele, mert láthatólag semmit nem értettél belőle:

Ha az univerzum összenergiája nulla akkor nincs értelme arról beszélni, hogy semmiből lett valami, mert ez nem igaz, a semmiből ugyanúgy semmi lett, semmi nem változott, csak annak formátuma. Az energiamegmaradásról, meg a virtuális részecskepárok szempontjából meg főleg nincs értelme beszélni, mert ezek azért virtuálisak, mert rájuk ez nem vonatkozik.

2013. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!