Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elmesélné nekem valaki, hogy...

Elmesélné nekem valaki, hogy is van ez az egész jogsi-életkorhatár rendszer? (B kategória) 16,5<elmélet<16,75<vizsga, egészségügyi, vizsga, rutin, vizsga<17<forgalmi, vizsga?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy elméleti tanfolyamot elkezdeni lehet 16,5 évesen, majd 16,75 évesen vizsgázhatsz belőle.

Ekkor következik az egészségügyi, aminél ugyanúgy 16,75 év a korhatár, majd a rutinvizsga, aminél az alsó korhatár szintén 16,75 év, a vizsgáé is.

Viszont forgalmi órára csak 17 évesen mehetsz(szóval akkor mehetsz ki először forgalomba, ha már betöltötted a 17-et), és a vizsgát is csak 17 év fölött teheted le.


Na most akkor ebből mi igaz és mi nem, illetve hogy van igazából?


2010. ápr. 26. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, mit össze bonyolítasz... Mi az hogy 16,75 év?


B kategóriás tanfolyamra az vehető fel, aki:

elmúlt 16 és fél éves


Elméleti vizsgát az tehet aki 17 évnél legfeljebb 3 hónappal fiatalabb.


Járműkezelési és forgalmi tantárgyakból vizsgát csak az tehet, aki:

17. életévét betöltötte


Ennyi.

2010. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ekora baromságot!!! aköztes 3 x3hónapokban mit csinálsz?:)
2010. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

na hát pont ezt írtam. viszont akkor a rutinvizsgához IS kell már a 17. életév? viszont a járműkezelési OKTATÁSHOZ még nem?

a 16,75 meg a (17 évnél legfeljebb 3 hónappal fiatalabb), csak rövidebb megfogalmazásban.

2010. ápr. 26. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen kell, de amíg lemegy a Kresz tanfolyam meg az elsősegény tanfolyam meg ennek a 2 vizsgája már be is töltötted a 17-et.
2010. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm, csak ennyit szerettem volna tudni. Igen én is úgy vagyok vele hogy addigra megcsinálom kreszt, egészségügyit és jól vagyunk.
2010. ápr. 26. 19:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem nem engedtek kreszvizsgát tenni, mert, hogy nem vagyok még 18 éves, közben már 19 is elmúltam akkor.
2010. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!