Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Félelmetesen értelmes vagyok!...

Félelmetesen értelmes vagyok! Véleményed szerint milyen tudományterületen kamatoztassam képességeim az emberiség javára?

Figyelt kérdés

Szóval csak röviden szeretnék magamról pár sort írni, aztán kitérni a kérdés pontos részletezésére. 15 éves fiú vagyok, Miskolc egyik legjobb és így az egyik legerősebb gimnáziumába járok, jelenleg 10. osztályba. Minden tantárgyból négyes / ötös vagyok, a tavaly év végi átlagom valahol 4,8 környékén volt, idén is ennyi az eltelt 2 és fél hónap jegyeiből. Tesi órákon szinte minden jól megy, én focizok / kosarazok / röplabdázok egyik legjobban az évfolyamomról, a testalkatom is pont ideális szerintem és viszonylag izmos vagyok (5 évig Kung-Fu-ztam, 10-14 éves koromig). Szóval ez lenne a fizikai része. A mentális pedig: mint említettem szinte minden tantárgyból csak ötösöm van. Itthon minimális mennyiséget foglalkozok bármivel is, és az a bármi is csak fizika és matek lehet, másra egyáltalán nem készülök fel itthon (csak reggel, órák előtt az iskolában). Tehát ezzel a napi maximum 1-1,5 óra tanulással, gyakorlással is kimagaslóan jó eredményeket produkálok. A maradék időmben általában a gép előtt ülök, tudjátok, mint minden korombeli. Elég keveset alszom, ez a napi 5 alvás (vasárnap-hétfő-kedd-szerda-csütörtök) általában nem több 25-30 óránál összesen. Másnapokon az iskolában és az iskola után nem vagyok fáradt, általában szombaton alszok délig és ezzel ki is pihenem magam, teljesen. Még pár szót a "szociális életemről". Van kb. 3-4 igazi barátom akikben megbízom, a többi srác társaságában csak úgy elvagyok. Idegenekkel nem probléma beszélni, bárkit megszólítok bármiért a legminimálisabb feszültség nélkül. A lányokról: személy szerint szánalmasnak és személyesen sértőnek találom a mai lányok többségét, a "facebook-rib.ncokat". Mindenki tudja kikről van szó, nem sorolom. 1 lány van akibe igazán szerelmes vagyok, nem fogom részletezni, de elhihetitek, nem csak múló szeszély :-). Vele sajnos nem sikerülnek a dolgok bizonyos okok miatt, de azokat talán tudnám is orvosolni. Csak én sem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül akarom. És ezzel el is érkeztünk a kérdésem tulajdonképpeni kérdés részéhez, miszerint: beteg vagyok?

Már kb. 12 éves korom óta érdekel szinte minden, okkultizmus, fizika, kémia, titkos társaságok, informatikai dolgok, matematika és még sorolhatnám. Ezalatt a 3-4 érdeklődéssel eltöltött év alatt elég sokat megtapasztaltam a világot háttérből mozgató bábmesterekről és viszonylag nagy tudásra tettem szert a témával kapcsolatban. Számos ilyen jellegű internetes anonim közösség tagja vagyok, ahol igencsak adnak a véleményemre. És a rengeteg "pozitív" és elismerő visszajelzés miatt eléggé arrogánssá váltam. A vélhetően magas intelligencia szintem (a MENSA online tesztje szerint 140+) és az említett elismerések hatására tökéletes lényként kezdem magam kezelni, a megtestesült tökéletesség. És mivel bármilyen téren jó vagyok szinte mindenben, ez még inkább csak felerősíti ezt az isteni érzést. Sokszor elmélkedem róla, hogy mi lenne, hogyha valamilyen különleges erőt birtokolhatnék (olyanokra gondolok itt, mint gondolattal ölés, tárgyak mozgatása és hasonló.) Persze tudom, hogy ezek vélhetően nem léteznek és esélyem birtoklásukra a nullához van igen közel, mégis rengeteget fantáziálok ezekről. És innentől már csak egy logikai ugrás az, hogy mi lenne, ha birtokolnék ilyeneket, mire használnám fel őket? Erre már megtaláltam az egyértelmű választ: egy jobb világ megteremtésére. És ezekből óhatatlanul is tovább gondoltam azt, hogy pontosan milyen is lenne ez a jobb világ. Eme tökéletes világban nem lenne bűnözés, mindenki tökéletes harmóniában élne a környezettel. Ehhez az ideális népességszám valahol 1-2 milliárd környékén van. Sosem hatnak meg az éhező afrikai gyerekekről szóló hírek. Egy konkrét személyes sérelmemet is szeretném elmesélni: múltkoriban volt, hogy a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette. Ez számomra felháborító és elfogadhatatlan, miszerint egy ember azért kap ingyen valamit, mert haszontalan tagja a társadalomnak. Az ilyen egész életükre szellemi és nem munkaképes testi fogyatékosokat kellene szvsz egytől egyik eltörölni a Föld színéről. Csak a környezetük, családjuk életét keserítik meg az életben tartásukkal. Leegyszerűsítve tehát viszik a pénzt, de nem adnak semmit. Ez elfogadhatatlan. Az én ideális világomban nem lenne hely az ilyen "lumpen-elemek" számára. Gondolok itt a cigányok többségére is például, de rassztól és bőrszíntől függetlenül bárkire. Aki nem hasznos tagja a társadalomnak, annak pusztulnia kell. Folytathatnám a sort még a fentiekhez hasonló példával, de szerintem mindenki pontosan megértette, hogy mire gondolok. Ez a "betegségem" ismertetésének egyik fele. A másik pedig az ábrándozásoktól független skrizofén személyiségem: mindenkit kimérten és szánakozva méregetek az utcán, megfigyelem őket, olvasok a testbeszédükből. Ha egy embernek csak egy gomb van begombolva az ingén, megkritizálom (persze első körben még nem neki, hanem ha éppen velem van valaki, akinek elmondok ilyen dolgokat). A hangos zacskócsörgés pedig hatalmas szintű haragot vált ki belőlem. Ugyanilyen egy másik, konkrét eset is, történetesen: ha bizonyos személyek, főként idős nénik elismétlik a következő mozdulatsort: a bevásárlásból hozott szatyorból kivesznek egy Pöttyös (normál méretű) túrórudit --> félig "lehámozzák róla a papírt" --> a lehámozott részig leharapják --> azonnal visszacsomagolják, mintha bárki is elakarná tőlük venni a k******tt táplálékukat --> a maradékot visszadobják a szatyorba. Ez a mozdulatsor leírhatatlan szintű agressziót vált ki belőlem. Legtöbbször elképzelem, ahogy a legkülönbözőbb formában kínzom meg őket, ők pedig az életükért könyörögnek. De sosem kegyelmezek. Be is fejezem az ilyen konkrét esetek ecsetelését, de még van, számtalan ilyen, mások számára gyakorlatilag nem is észrevett és ártalmatlan helyzet.


Röviden ennyi, így is nagyon hosszúra sikeredett és nem szeretnék untatni senkit. Bárkinek bármi véleménye van, írja meg nyugodtan. :-)

Üdv


2013. nov. 21. 20:13
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg troll vagy...

De ha mégsem, akkor:

1., Nem ismétlem meg az előttem írók véleményét, csak jelzem, hogy egyetértek velük.

2., Nem ismerem a miskolci gimnáziumokat. DE: lehet, hogy helyi szinten jó iskolának számít, ahova jársz, országosan meg a kanyarban sincs.

Például a helyesírásra rágyúrhatnál, bőven van mit javítanod.

3., Ha annyira értelmes lennél, akkor nem a gép előtt ülnél szabadidődben, hanem találnál magadnak valami hasznos elfoglaltságot. Az idióta ábrándozások helyett is.

Te a társadalom hasznos tagjának érzed magad? Költői kérdés volt...

4., Nem mellesleg nagyon tévedsz, mert nem minden korodbeli kocka. Sőt, még csak nem is gépezik mindenki. Az értelmesebbje tanul, sportol, kutat, versenyez, olvas, ír, önénteskedik stb.

5. Napi 5-6 óra alvás nagyon kevés. A legújabb kutatások szerint (nemrég olvastam) addig rendben van, hogy az emberek alvásigénye különböző, de bizonyos szint alatt már nem normális, és egészségkárosodást okoz.

A te korodban (és még később is) ez inkább alvászavar lehet. Nem ártana kivizsgáltatni.

6., Bedőltél a háttérhatalomról szóló konteóknak; ez megint csak nem egy magas értelmi szintre utal.

7., Megalomániás és agresszív vagy. Fordulj szakemberhez addig, amíg nem késő. Még mindig jobb most egy pszichológus vagy egy pszichiáter, mint később a sitt.

8., Lehet, hogy az IQ-d magas, de egy EQ-teszten valószínűleg elhasalnál, annyira hiányzik belőled az empátia, a szociális érzékenység stb.


Összefoglalva, és a kérdésedre röviden válaszolva: Igen, beteg vagy,nem is kicsit.

Tehát először kezeltesd magad, majd azután gondolkodj azon, hogy milyen tudományterületen lehetne kamatoztatni a képességeidet az emberiség javára.

2013. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 szpeti1991 ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az előttem szólókkal.

És én se gondolom, hogy ezek az adatok, amiket mondtál, kiemelkedően jók lennének. 4,8-s átlag? Viccelsz? Budapest egyik legjobb gimijébe jártam, és az osztálytársaim közül olyan 5-6 4 évig kitűnő volt. Pedig volt köztük olyan, akivel hetente kétszer jártam bulizni...

Maximum a Mensa teszt lehet érv, de azt meg nem feltétlen hiszem el. De ha igen, akkor is több megnyilvánulásod inkább az ellenkezőjét bizonyítja: nem vagy akkora különlegesség, még képzeled...


De nagy eséllyel troll vagy, szal feleslegesen koptatjuk a klaviatúrát...


De még valami. Én viszonylag jó tanuló voltam gimiben, ha nem is osztályelső, de matekból mindenképpen a legjobbak között voltam. Aztán jött az egyetem. Az akkora pofon volt, hogy az elmondhatatlan... Ott már nem volt elég a minimál munka. Ott már kaparni kellett, ott már nem a legjobbak között voltam, csak egy hallgató voltam, a kb. 60 jó képességű közül. Iszonyatosan meg kellett küzdenem azért, hogy újra a legjobbak közé kerüljek. És ez alázat nélkül nem sikerült volna...

És el kell, hogy keserítselek: a valós élet nem olyan mint a gimi. De még csak nem is olyan, mint az egyetem. Mindkettőnél sokkal szikárabb, sokkal kegyetlenebb... Ilyen mentalitással véged.

2013. nov. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Huhh szívesen megismernélek,aztán kétoldalról egy nagy pofon hogy kicsit helyrebillenj

Egyáltalán nem vagy különb semmilyen embernél,csakis negatív értelemben

Valamiért hihetetlenül arrogáns,és egoista vagy,semmi több

Valószínű sokat cseszegetnek a suliban,az szokott kiváltani ilyen elfajzott jellemfejlődést,nagyon gyorsan változtass magadon,és térj vissza a normális útra,minél később próbálod annál nehezebb lesz

Az hogy gimiben 10.ben 4,8 az átlagod nem jelent semmit sem,akárki képes ezt elérni aki komolyan veszi,majd ha pl a bme fizika szakon is ennyi lesz,vagy akár itt Miskolcon az MFK-n azt mondom télleg van benned valami


Az elképzelésed a világról pedig iszonyatosan egyszerű és buta,egyáltalán nem vall egy okos emberre,sőőt...

2013. nov. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy trollról van szó, így az írás második feléről teljesen ez sül le. De ha mégse, akkor csak annyit mondhatok: pont a legokosabb emberek általában a legalázatosabbak és a legszerényebbek, mert ők ismerik fel, s ők látják át legjobban azt a tényt, hogy az ember csak ember, szinte semmi az Univerzumhoz képest. Ezen kívül az arroganciád általánosításokban nyilvánul meg leginkább, ami szintén nem az okos, értelmes emberekre jellemző. A többit az előttem hozzászólók többnyire korrekten leírták, érdemes megfogadnod a tanácsokat.
2013. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy minden igaz, amit leírtál.

Pár dologban el kell, hogy keserítselek.

1. globális és történelmi tapasztalat, hogy a "csodagyerekek" felnőtt korukra (ritka kivételektől eltekintve) belelaposodnak a társadalomba, alig van köztük olyan, aki felnőtt korában is kiugrót produkál. Van azért ilyen, úgyhogy még reménykedhetsz.

2. Az általános és középiskolai "éltanulók", a színötösök többsége szintén nem jellemzően lesz kiválóság felnőttként. Ez inkább azokra jellemző, akik egy bizonyos területen nagyon jók, a többin átlagosak. Ez szinte irányjelző egy adott irányú, átlag feletti tehetségre.

3. A magas intelligencia-hányados önmagában nem elég az életben való érvényesülésre. Ha már a MENSA szóba került, rengeteg tag van aki brutálisan magasabb IQ-val rendelkezik az "átlagembernél", az életben mégse viszi semmire.

4. Akármilyen értelmes valaki, a mérhetetlenül magas ego és önbecsülés megakadályozza az objektív hozzáállást (akár annak elfogadását, hogy másnak is lehet igaza) és ezzel a birtoklóját akár félhülyévé degradálhatja.


Tanácsaim:

- sürgősen találd meg azt a bizonyos területet, ami igazán leköt és érdekel és amiben még az többi iránynál is jobbnak érzed magad, aztán arra koncentrálj, különben szétforgácsolódsz és semmiben sem leszel tökéletes, csak átlagosan jó mindenben, az meg haszontalan. Egyszóval: specializálódj, mert úgy leszel értékes és sikeres.

- marha gyorsan felejtsd el ezt a "tökéletes vagyok" zöldséget. Sokkal stabilabb alapokon állsz, ha elsőre mindent, mindenkit egyenrangú ellenfélnek tekintesz, mert a lenézéssel, felsőbbrendű hozzáállással a saját stratégiai lehetőségeidet (vitahelyzet, kompromisszumképesség stb.) és a leendő emberi kapcsolataidat (barátság, szerelem, munkatársi viszony) előre tönkre fogod tenni.

-soha, sehol, senkinek ne emlegesd a fenti leírásban leírtakat. Aki gyengébb nálad, alapból megutál és vagy elkönyvel f...szfejnek vagy állandóan vizsgáztatni akar majd, aki meg nem gyengébb (mert hidd el, van nálad okosabb), az is sokkal kevesebbre fog értékelni, mint egy szerényebb képességű, de objektívabb embert.

2013. nov. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb dolgot a világon nem a tudással, hanem az emberi kapcsolatokon keresztül lehet elérni, ezért az érvényesüléshez sokkal inkább kell érzelmi intelligencia, mint sima. A fogyatékosokról és azok kezeléséről alkotott véleményed viszont alacsony érzelmi intelligenciáról tanúskodik, ugyanígy a túrórudis öregasszonyok által kiváltott indokolatlan indulataid.


Szóval ha az írásod nem provokáció (mint ahogy valószínűleg az), akkor leginkább nem skizofrénnek, hanem pszichopatának neveznélek. Az intelligenciáddal valószínűleg el fogsz érni valamilyen szintet, nem fogsz nyomorogni, de nagy ember sem lesz belőled. Leginkább valamelyik börtönben végzed majd.


Sajnos most nem adottak számodra olyan kedvező történelmi feltételek, mint Hitler idejében.

2013. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Neked való az egyetem, oda sokan így mennek, hogy kitűnő jegyek, a középiskola ásza, és ott rájössz, hogy negyedannyit nem tudsz mint egy-egy szörnyeteg(komolyan, van évfolyamtársam, aki simán leadna egy órát az anyagunkból, kutat, nyelvet tanul(3.-4. nemtudom), 485 pontot ért el a felvételin, és mellette másfélszer annyi órája van mint nekem. A világban zseninek lenni is teljesen átlagos már, inkább törekedj arra, hogy ahelyett, hogy mit értél el, arra figyelj, hogy mit érhetsz még el.
2013. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:
51%

Még mindig nem én, az eredeti kérdező írja ki ezeket a kérdéseket, hanem egy másik, igen lelkes önjelölt (név szerint Gentele). Már egyszer átmásolta a kérdést Ezotéria kategóriába és most ide is. Többet már nem kívánok nyilatkozni a kérdéssel kapcsolatban és nem is fogom nyomon követni a válaszokat. Tulajdonképpen megkaptam a választ a kérdésemre, miszerint beteg ember vagyok e. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt és külön kiszeretném "Sceptic" nevű felhasználónak, aki valamilyen szinten mellém állt és aki a legértelmesebb kérdező akit valaha láttam. Keressetek rá a válaszaira, érdemes olvasgatni őket.


Üdv

2013. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

"Félelmetesen értelmes vagyok!"


Na, most... innen már kételkedem.


:-)


Öndicséret nem vall túlzott intelligenciára.

2013. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim válasza:
Melyik iskolába jársz?
2013. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!