Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan vizsgálat...

Létezik olyan vizsgálat amivel meglehetne állapítani, hogy mekkora %-ban milyen nemzetiségű vagyok? Pl 76% magyar 11% spanyol stb stb? Vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 18:55
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
Van, családfakutatásnak hívják, de nem laboratóriumban, hanem levéltárban végzik :)
2014. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Napokban néztem egy műsort, génelemzéssel vizsgáltak 3 embert, megmondták ezeket is róluk. De csak úgy, hogy 2 srác 100% európai a 3. pedig 99,3% európai, 0,7% török (egzotikus).


Norvég volt a műsor, tehát sajnos nem értettem mindent kristálytisztán, annyi biztos, hogy USA-ban végezték a kutatást, és az egész lényege az volt, hogy megtudják, hogy genetikailag milyen betegségekre/függőségekre hajlamosak, csak mellette ezt is kiderítették.


Ennél pontosabban sajnos nem tudok, csak azért akartam leírni, hogy kiegészítsem az első válaszolót, hogy igenis van ilyen vizsgálat.

Mégha a családfakutatással talán egyszerűbb a dolog (mármint hogy országot lehet megtudni, nem csak vérvonalat). És valószínű olcsóbb is.

2014. jan. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "magyar", "spanyol", stb. Mihez képest mérnéd?


Olyan lehet, hogy europid, mongoloid, stb.

2014. jan. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írták - az állampolgárság nem tárolódik a DNS-edben, mivel az csak egy, az emberek által kitalált absztrakt fogalom. Biológiailag nincsen olyan, hogy ilyen vagy olyan nemzetiségű vagy.
2014. jan. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát akkor igen olyat, hogy europid, mongolid stb. Erről tudtok esetleg még valamit?
2014. jan. 6. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!