Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi volt az univerz...

Szerintetek mi volt az univerzum előtt? Semmi? Az nem lehet. A semmi is lett valamiből, és az a valami hogy jött létre?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Ősrobbanás
2009. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Semmi nem volt, amit viszont nem tudunk elképzelni... de ez a mi bajunk.
2009. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
elképzelem azt is, hogy volt már máskor is ősrobbanás aztán minden ujra egyesült, és megint egy ősrobbanás.... és van a most.
2009. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
14%
Te gondolom nem hiszel Istenben...ha hinnel akkor meglenne a valasz!Isten oroktol fogva letezik es o teremtette ezt a vilagot.Azt se bizonyitotta be meg senki hogy osrobbanasbol van a Fold azt se bizonyitotta meg be senki hogy letezik Isten, de mivel en mar tobbszor megtapasztaltam hogy letezik, nem hiszek a veletlenekben, es szivesebben hiszem azt hogy Isten teremtett es formalt, mint azt hogy egy majombol jottem letre akkor inkab elhiszem azt hogy teremtettek a Foldet!
2009. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Energia. Ami anyaggá és térré alakult az ősrobbanás folytán.

Honnan volt az energia? Pasz. Ide lehet Istent berakni, akinek ez a világnézete, vagy nem tudom mit, akinek nem.

2009. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

ezen én is szoktam gondolkodni.

meg azon még, hogy mi van az univerzumon kívül. nem tudom elképzelni, hogy valami végtelenig tart. végtelen.. ha meg nem végtelen, akkor mi van utána? egyszerűen nem tudom elképzelni..

2009. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi van utána?

Semmi. Légüres tér.

2009. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy emberi ésszel felfoghatatlan, hogy az energia öröktől fogva létezik(vagyis sose volt olyan, hogy semmi sem volt), még nem jelenti azt, hogy nem így van. Szerintem ezt egyszerűen emberi ésszel nem lehet felfogni, de én valahogy így képzelem el.
2009. dec. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mivel az IDŐ maga az ősrobbanással jött létre (amiről nem tudunk semmit magáról, csak az utána következő időkről nanoszekundumokig visszamenőleg, de t = 0-ig nem jutottunk el), nincs értelme az ELŐTTE kérdésnek, ami az időtengelyen haladás visszafele. Ez most kb olyan, hogy mi van az abszolút 0 fok alatt.
2009. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A legnépszerűbb elmélet az, hogy az univerzum egy "buborék" egy magasabb dimenziójú térben. Valószínűleg rengeteg, univerzum létezik, különböző fizikai törvényekkel.


Van olyan elmélet is, hogy minden egyes fekete lyuk létrehoz egy új univerzumot aminek a tulajdonságai kicsit eltérőek.


Nekem a legelső tűnik reálisnak.


Az is lehet, hogy az univerzum nem tágul a végtelenségi, hanem a gravitációs vonzás újra összerántja egy szingularitásba, ezt "nagy reccs"-ként szokták emlegetni.

Sajnos még nem tudjuk megítélni, hogy összeroppan e az univerzum, vagy tágul a végtelenségig.

Valószínűleg egy ilyen összeesést egy újabb ősrobbanás követ.


Egy igen népszerű elmélet még, hogy a világegyetemet egy szakállas öregúr teremtette 7 nap alatt, aki mindig is létezett :).

Ez azért irreális mert az intelligencia magától nem jön létre. Egyetlen logikus magyarázatot ismerünk az intelligencia kifejlődésére, ez pedig a magukat kis hibákkal reprodukálni képes élőlények természetes szelekciója.

2009. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!