Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan gyógyul az test? Mi...

Hogyan gyógyul az test? Mi indítja el és irányítja? Miért alakul ki heg? Miben nyilvánul meg az öregedés? (fejlődés (növekedés stb) és a sejtes (ráncosodás, őszülés) ) Mi okozza ezeket? Hogyan működnek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 22:58
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

26

a hara kirit úgy értetem hogy a sejt képletesen szólva öngyilkosságot követ el

27, 28

Nézzél először.

"(némelyik) sejtek. Hogyan alakul ki a sejtek között a"

jééé ott egy pont a kettő között, az két külön rész

29

nem tudom miről van szó de biztosan

30

ezzel teljes mértékig egyet értek. nem gondoltam hogy ezt a vallásos megjegyzést komolyan veszi majd valaki

2014. febr. 10. 19:39
 32/38 sadam87 ***** válasza:

Az apoptózis folyamat elég sokféle úton bekövetkezhet. Számos hatás kiválthatja, pl. külső hatások, növekedési faktorok

[link]

[link]

[link]

tumorszupresszor gének.

[link]

Magáról a folyamatról, annak lehetséges végbemeneteléről, itt olvashatsz bővebben:

[link]

(a magyar nyelvű változat sem tűnik ebből az oldalból annyira rossznak - legalábbis használ néhány forrást is).

Egy diasor az öregedésről, apoptózisról:

[link]

Könyv a jelátviteli folyamatokról:

[link]

(Nem pont a regenerációval kapcsolatos, de a jelátvitel erősen összefügg a sejtek közötti kommunikációval, az pedig a regenerációval.)


(#20/#24 Valószínűleg azért érkezett válasz a kérdésre, szemben az előzővel, mert bekerült a kiemelt kérdések közé. Én legalábbis ott vettem észre. Egyébként ha jól látom, összesen 4 személytől érkeztek a válaszok.)

2014. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Az előtt is érkeztek válaszok hogy kiemeltem volna. Szerintem inkább a kérdések sorrendje miatt.
2014. febr. 10. 22:09
 34/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2014. febr. 10. 22:09
 35/38 anonim ***** válasza:
Írhattad volna, hogy a kérdésed nem férfi-nő betegségre, gyógyulásra, stb. hanem a fa mint növény élettani folyamataira vonatkozik. Nem mindegy.
2014. febr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Én csak ezért járok ide. Röhögni a sok hülye kérdésen és olyan okosnak érezni magam utána.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.

# 7/9 Időpont 2011-10-20 20:48 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?



Okosnak érzed a válaszok után magad ? :)

2014. febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Innentől lehetőleg nem a kérdéshez kapcsolódó válaszokat inkább tartsátok meg magatoknak. Köszönöm.
2014. febr. 11. 22:34
 38/38 sadam87 ***** válasza:

Ez talán érdekelhet. Egyetemi könyv a sejthalálról:

[link]

2014. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!