Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnám egy 6v-os...

UkulukumixD kérdése:

Hogyan tudnám egy 6v-os 0.5A-es bicikli dinamó feszültségét 6v-ra stabilizálni?

Figyelt kérdés
Ledeket akarok működtetni vele, ha túl nagy a feszültség, akkor tönkremegy, ha túl kicsi , akkor nem gyúl fel.

2014. febr. 7. 13:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

a ledek így 3Vosak?S ha négy ledet használok akkor is 3 Vosak? Ahhoz, hogy ne pillogjon nem használhatok kondenzátort?


A kapcsolás nagyon egyszerű. Ennek az a lényege, hogy ne kelljen bonyolult dogokat építgetni hozzá és stabil legyen. Erre mondják, "egyszerű mint a fa ék." :)


Ahhoz, hogy a villogást megszüntesd, először egyenirányítani kell a generátor feszültségét és utána lehet szűrni is és bármi mást is lehet tenni vele. Az már csak elektronika kérdése.


Viszont az egyenirányítás már le vesz valami keveset az átadott energiából. nem sokat és észre sem vennéd talán de az már kicsivel veszteségesebb megoldás ha külön diódán viszed át az energiát.


Viszont a "faék" egyszerűségű megoldás csak akkor villog, ha nagyon lassan mész.

2014. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Ja még néhány dolog kimaradt, pedig azért tettem ideiglenesen az elejére amit írtál, hogy ne felejtsem el, aztán végül a kérdésed maradt ott.


-


Az, hogy a led 3 Volt körüli feszültségről működik, csak informatív értékű adat, de tényleg 3 V körüli az igénye 2.8-3.3V így van.


Ahhoz, hogy használni tudjuk, az áram értékét kell meghatározni, hogy ne legyen a max megengedett felett.


Ez csak akkor lényeges ha a tápláló forrásból egyébként lehetne nagyobb is a tápláló áramot előállító berendezés jóvoltából.


Itt bicikli dinamóról beszélünk /generátor/,

aminek kicsi a terhelhetősége, vagyis korlátozott áramot termel)


-


Ebben az esetben a feszültség legfeljebb záró irányban léphetné át az engedélyezett értéket, amikor a másik nem terheli.


A led 5 Volt fölötti záró irányú feszültségtől tönkre megy, ha nincs rajta a másik led az egyenirányítás nélküli változaton, vagy ha nem egyenfeszültségről tápláljuk.


Itt még annyira sem számít a ledek üzemszerű feszültség igénye, mint máshol. A dinamó feszültsége a terheléstől függően elég rugalmasan változik. Akár a 2-2 ledeset is használhatnád, legfeljebb kicsivel magasabb sebességnél világítana erősebben, annyi a különbség.

2014. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 SilentBob476 válasza:
Nem pont a kérdésed, de most csináltam egy tápellátást egy 6V -os 7 AH ólomakksival. Vettem hozzá töltőt, tökéletes. A dinamó nem ad állandó tápellátást, rontja a tekerés hatásosságát, nem jó dolog. Én napi 10-10 km -t tekerek a melóba oda-vissza, meg is őrölnék, ha ott egy dinamó duruzsolna, meg fékezne.
2015. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egy időben, még nagyon régen én is használtam dörzsdinamót és rengeteget fogott a keréken. Szóval legfeljebb az agydinamó (agygenerátor) jöhetne még szóba mert ott a súrlódási veszteség szinte megszűnik.
2015. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!