Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Univerzum-elmélet. Igazam...

Univerzum-elmélet. Igazam van-e amikor ezt mondom? "Ez az Univerzum kizárólag addig képes létezni, ameddig TE energiát / energiákat közölsz vele. TE magad vagy ennek az Univerzumnak a Forrása és a fenntartója. "

Figyelt kérdés

Valójában csak két "létező" van: TE és az Univerzum.

A sokaság illúziója, az Univerzum egyfajta "prizmaszerű"- / "ellentett-elvű prizmaszerű" működése miatt jelentkezik.

A TE jelenlegi prioritásod: Megismerés, Megértés.

Az Univerzum számára egyetlen (!) prioritás létezik: az Energia "behúzása", éhsége.

Tehát:

Általad és belőled keletkezett az Univerzum (=minden, ami létezik),

nem pedig TE keletkeztél / keletkezel az Univerzumból.

...

Az Univerzum energiaéhsége végtelen - mivel a végtelenségig létezni akar (és ehhez energiára van szüksége.

Az Univerzum egy csomó látszatkategóriát állít fel Veled szemben,

de az összes Univerzum által felállított látszatkategória egyetlen és titkos értelme:

a TE energiád (=erőd) behúzása.



2014. márc. 3. 12:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
No igen. Ha a tudatodban létező számára igaz, akkor számodra igaz.
2014. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 Wadmalac ***** válasza:
100%

#8: :D

Egy átlagosan elborult filozófiai elmélethez nem kell drog, csak Q sok szabadidő.

De a fentihez sztem minimum az LSD. :D

2014. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:

Egy kis segítség:


A lekorlátozottságról tanúskodó (itteni) válaszok egyetértések milliárdjainak eredményeként alakultak ki.


Millió és millió kis egyetértés hatására, melyekkel a Létező mindig egy-egy icipicivel kisebb lett.


Aki meg akarja érteni a kérdésemet, az felejtse el (tegye félre) az összes általa ismert

-kategóriát,

-az "emberi léptéket"

és mindent, amivel jelenleg azonosnak érzi magát.

2014. márc. 3. 13:16
 14/73 A kérdező kommentje:

Wadmalac:


Hogy jön ide az LSD?

Hányszor használtad az LSD-t, hogy tudod, hogy hogyan hat????

Életemben nem használtam LSD-t!

Te LSD-fogyasztó vagy??? :-)

2014. márc. 3. 13:19
 15/73 Wadmalac ***** válasza:
73%

#14:

Nem. Csak, tudod, olvasok. Nem néha. És rengeteg tanulmány van a drogok hatásairól.

És az elméleted nagyon bepasszol az LSD okozta hallucinációkba. :D

De ha ezt az elméletedet komolyan gondolod, akkor áruld már el, miért vagy kíváncsi a nemlétező többi ember véleményére? Merthogy láthatóan mindannyian csak a tudatod által teremtett kivetülések vagyunk. Szerintem ne fecséreld az Univerzumot fenntartó fontos energiáidat ilyen virtuális individuumokra, mint mi vagyunk. :)

2014. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 Wadmalac ***** válasza:

"Aki meg akarja érteni a kérdésemet, az felejtse el (tegye félre) az összes általa ismert

-kategóriát,

-az "emberi léptéket"

és mindent, amivel jelenleg azonosnak érzi magát."

Morpheus is valami hasonlót mondott Neonak.

De szerintem a Mátrixnak a mai napig több értelme van, mint ennek. :)

2014. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

Hiába, na, el kellene fogadni, hogy van egy Világegyetem, amelynek egy picike, eldugott sarkában van egy galaxis, amelynek a szélén, egy spirálkar 2/3-ánál létezik egy csillagrendszer, amelynek 3. bolygójáról sokáig azt hitték a rajta élő primitív lények, hogy körülöttük forog ez az egész mindenség.


Elhiszem, hogy nehéz elfogadni, hogy nemhogy nem vagyunk központi helyen, de saját magunkon kívül nem is számítunk senkinek semennyit.


De ettől még nem kellene (egyébként kétségtelenül fantáziadús) elméleteket kitalálni a Világegyetem létezésére, ráadásul olyat, amelynek alapjait már régóta nem fogadják el nem csak a fizikusok, de a filozófusok sem.


Vannak elméleteink, amelyeket egész jól sikerült alátámasztani, az alapjait kísérletekkel bizonyítani, csak hát ezek megértése konkrét ismereteket igényelne. Ennél valóban sokkal egyszerűbb hasonló rögeszmefuttatásokat eregetni.


Csak míg régebben a természeti népek tisztelték az őrülteket (hiszen egy szellem szállta meg őket), a mai pszichiáterek eléggé el nem ítélhető módon intézetbe zárják őket. :D


Pedro

2014. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan próbáltam megérteni a lényeget, de valahogy nem kerek. (Leszámítva az áltudományos energiákat, behúzást és társait.)

Szóval ha én vagyok az egyik feltétele az Univerzum létezésének, akkor én hogyan jöttem létre?


Amúgy meg szerintem kevered az elmédben lévő szubjektív univerzumot (amiben egyébként mindnyájunk tudata külön-külön él), és az objektív, valós Univerzumot, amit a saját világunk szűrőjén keresztül látunk. A leírásodból nagyon látszik, hogy a tudományt semmilyen módon műveled, mert akkor tudnád, hogy az pont arra való, hogy a szubjektív "szűrőnket" kizárjuk a képletből.

2014. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
** semmilyen módon >nem< műveled
2014. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 Wadmalac ***** válasza:
Pedro: +1. :D
2014. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!