Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Univerzum-elmélet. Igazam...

Univerzum-elmélet. Igazam van-e amikor ezt mondom? "Ez az Univerzum kizárólag addig képes létezni, ameddig TE energiát / energiákat közölsz vele. TE magad vagy ennek az Univerzumnak a Forrása és a fenntartója. "

Figyelt kérdés

Valójában csak két "létező" van: TE és az Univerzum.

A sokaság illúziója, az Univerzum egyfajta "prizmaszerű"- / "ellentett-elvű prizmaszerű" működése miatt jelentkezik.

A TE jelenlegi prioritásod: Megismerés, Megértés.

Az Univerzum számára egyetlen (!) prioritás létezik: az Energia "behúzása", éhsége.

Tehát:

Általad és belőled keletkezett az Univerzum (=minden, ami létezik),

nem pedig TE keletkeztél / keletkezel az Univerzumból.

...

Az Univerzum energiaéhsége végtelen - mivel a végtelenségig létezni akar (és ehhez energiára van szüksége.

Az Univerzum egy csomó látszatkategóriát állít fel Veled szemben,

de az összes Univerzum által felállított látszatkategória egyetlen és titkos értelme:

a TE energiád (=erőd) behúzása.



2014. márc. 3. 12:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 Wadmalac ***** válasza:
53%
#19: Nekem jobban tetszett a tudományt semmilyen módon művelés kifejezés. :D
2014. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:

Sajnos, (vagy nem?) nem én vagyok az Univerzumnak a forrása ura és a fenntartója, hanem V'ger. (vídzsör)

Ezt James T. Kirk is megmondhatja. :D

2014. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
18%

Ez nem szolipszizmus ! Az egy kicsit más. Nem arról van szó, hogy mi emberek vagyunk a középpont, hanem a tudat az. Minden élőlénynek van tudata, azzal érzékel és ez az érzékelés mint érzékelési forma teremti a létezést. Hiszen, amit senki sem érzékel az nincsen


A modern kvantumfizikusok rájöttek, hogy már nem lehet a planckegységnél tovább osztani az anyagot és ha még kisebb részeket keresünk, akkor nem még apróbbat, hanem egy filozófiai világot kapunk. A hullámfüggvényredukció révén mi teremtjük a világot a gondolatainkkal állandóan ! :-)


Ez benne van részletesen a Titok c. filmben és a mi a csudát tudunk a világrólban http://www.youtube.com/watch?v=zA47YBsuOks

2014. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:

"Hiszen, amit senki sem érzékel az nincsen"


Akkor a Naprendszer és a Föld sem jött létre? Valaki "felügyelte"?

Amúgy valóban nincsen... számunkra. De ez megint elég egoista hozzáállás. :)

2014. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
"Valaki "felügyelte"?" ...Mármint 4,6 milliárd évvel ezelőtt.
2014. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
32%
Létezik más tudatos lény rajtunk kívül is !
2014. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 A kérdező kommentje:

Korlátozzuk le a megértésünket és vonatkoztassuk a kérdésemet és a kérdésemet kísérő gondolatokat

a ti személyes kis univerzumotokra (amiben talán még hisztek)...és próbáljátok meg úgy értelmezni.


Az én értelmezésem (szinte mindig) univerzális léptékű értelmezés... kezdhettem volna kisebbel is, de én egyből a lényeggel kezdtem.


....


„Nem. Csak, tudod, olvasok. Nem néha. És rengeteg tanulmány van a drogok hatásairól.

És az elméleted nagyon bepasszol az LSD okozta hallucinációkba. :D“


-Tehát gyakran olvasol. :-)

Vannak olyan elméletek, hogy az LSD nem kábítószer. Feldmár András is mondja, hogy az LSD egy kulcs kb. a tudatnak önmagához.

Nem feltétlenül kell LSD vagy hasonló ahhoz, hogy a tudat önmagához hozzáférjen; a Megismerés és a Megértés szerintem sokkal-sokkal erőteljesebb kulcs a valósághoz,

én legalábbis ezt használom. :-)



„Morpheus is valami hasonlót mondott Neonak.

De szerintem a Mátrixnak a mai napig több értelme van, mint ennek. :)“


-Mert a Mátrix című filmmel TÖBBEN EGYETÉRTENEK, mint az én beírásommal, ezért sokkal inkább hajlandó vagy a Mátrix című film igazságait elfogadni,

mint az én igazságaimat - ez neked sokkal kevésbé kockázatos.


A Mátrix című filmmel azért tudsz jóval inkább egyetérteni, mint velem, mert a filmhez sokkal nagyobb mennyiségű TÖMEG (MEST-tömeg) van hozzárendelve.

...aki a hitrendszerét és az egyetértéseit a posztulátumokhoz hozzárendelt tömegek mentén alakítja ki... már nagyon-nagyon régóta, az mind így gondolkodik.

A MEST-univerzum hozzáadott tömegei mindig mindent igazolnak.


A Mátrix című filmben egyébként van egynéhány nagy tanítás RÓLATOK. (!!!)

Az semmi, hogy a kanál meghajlik, ettől sokkal-sokkal tovább lehet menni... és akarjátok vagy nem, lesznek köztetek olyanok (is) akik sokkal-sokkal tovább fognak menni ilyen dolgoktól. Sokkal tovább. (!!!)



„Én komolyan próbáltam megérteni a lényeget, de valahogy nem kerek. (Leszámítva az áltudományos energiákat, behúzást és társait.)

Szóval ha én vagyok az egyik feltétele az Univerzum létezésének, akkor én hogyan jöttem létre?“


- Az EGY tükröződik tízezerként, úgy jöttél létre.


A tudósokról (fizikusokról) annyit, hogy SOHA, EGYETLEN RÉSZECSKÉT SEM FOGNAK TALÁLNI. (mivel semmilyen részecske sem létezik)

Valójában energiaörvényeket vagy valami hasonlókat képzelnek / hisznek „részecskéknek“.


Ebben az Univerzumban kizárólag ENERGIA található. Semmi egyéb. Minden energiából / energiákból épül fel. Ezt roppant egyszerű megérteni.


Tehát:

Létezik az Energia és létezik a Forrása. Ennyi. Semmi más nem létezik.

Minden más, ami létezni látszik: mulandó, átmeneti, illuzórikus, önnön lényegiség nélküli (!) látszatvalóság.


Legyen bármikor, bármilyen tudomány, ezen túl nem vezet útja.


Birkózzanak csak, bizonyítsák be, hogy létezik (az) anyag! Sosem fogják tudni. Kizárólag energiát találnak.


18. - 19. :


Meg kell érteni, hogy a közmegegyezéses realitás (=amit mindannyian tapasztalunk) egyfajta szükséghelyzetben kialakult és kizárólag szükséghelyzetben fennálló valóságnak tekinthető,

amihez lényegében a megértés alacsony foka vezetett el.


Alacsonyrendű megértésnek nevezem azt, amely mindenhez, amit vizsgál / szemlél, mennyiségeket rendel.

Ez a vizsgálati stb. mód kizárólag OKOZATI SZINTEKEN (=okozatként működő szinteken) van érvényben. Ezen az értelmezési szinten mindig matematikát használnak, mindig mindenhez mennyiségeket, tömegeket, értékeket, számokat, betűket rendelnek.

A MEGÉRTÉS ALACSONYABB SZINTJEIN A MATEMATIKA EGYFAJTA MÁNIAKÉNT NYILVÁNUL MEG.


A magasabb vizsgálati-, megismerési-, értelmezési stb. módokban nem rendelünk semmilyen mennyiséget sem ahhoz, amit épp vizsgálunk stb. (mert abban a tartományban mindezek nem érvényesek (!!!) )


Tehát:

A MEGÉRTÉS OKI SZINTJEIN NEM HASZNÁLUNK MATEMATIKÁT. - Mivel ott nem érvényes a matematika. Ez egy alapszabály.



„Sajnos, (vagy nem?) nem én vagyok az Univerzumnak a forrása ura és a fenntartója, hanem V'ger. (vídzsör)

Ezt James T. Kirk is megmondhatja. :D“



-Ezek csak nevek. Mondhatunk akármilyen nevet, magasabb szintről nézve az égvilágon semmi jelentősége sincs, hogy milyen nevet / neveket használunk.

Legjobb, ha nem használunk semmilyen nevet. (!)



„A modern kvantumfizikusok rájöttek, hogy már nem lehet a planckegységnél tovább osztani az anyagot és ha még kisebb részeket keresünk, akkor nem még apróbbat, hanem egy filozófiai világot kapunk. A hullámfüggvényredukció révén mi teremtjük a világot a gondolatainkkal állandóan ! :-)“


- Ez már közelít. :-)

Mi az a Planck-egység? Gondolom energiát / energiamennyiséget vagy valami ilyesmit fejez ki.


A „Planck-egység“ kb. az lehet, amibe a tudósaink jó erősen belekapaszkodtak, nehogy már kiderüljön, hogy az sem létezik. :-)

2014. márc. 3. 23:04
 28/73 A kérdező kommentje:

Pontosítás:


A Mátrix című filmmel azért tudsz jóval inkább egyetérteni, mint velem, mert a filmhez sokkal nagyobb mennyiségű Erő (MEST-Energia / MEST-Erő) van hozzárendelve.


Matter - Energy - Space - Time = Fizikai Univerzum = Mátrix (Fizikai Mátrix)



...aki a hitrendszerét és az egyetértéseit a posztulátumokhoz hozzárendelt tömegek / erők mentén alakítja ki... már nagyon-nagyon régóta, az mind így gondolkodik.

A MEST-univerzum hozzáadott tömegei / erői mindig mindent igazolnak.


Tehát:


Ez egy erő-elvű univerzum, amiben az erő a legnagyobb és legvégső érv. (a tömeg, mint erő)


Neo mégis képes volt legyőzni ezt az erő-elvű univerzumot. A filmnek azok a képei egy hihetetlen tanítást mondanak el erről az univerzumról (=fizikai univerzum), valójában a gyenge pontját tárják fel ennek az univerzumnak...

...és ez a rendíthetetlennek és legyőzhetetlennek tűnő fizikai univerzum valóban rendelkezik egy gyenge ponttal, ami által legyőzhető. (!!!)


De ehhez a ponthoz kizárólag a MEGÉRTÉS vezethet benneteket el.


....

Más: (néhány világi-, társadalmi vonzat)


-miért van sztárkultusz? (az energia miatt)

-miért hallgatnak pl. valakit agyon? (ez megint energetikai jelenség)

-Mi a figyelem jelentősége? (Minél intenzívebb a figyelem (bármire / bármi felé), annál intenzívebb az energiaáramlás is. (!!!) Ebben áll a figyelem jelentősége. )

-mi a pénz (amiben hiszel)? (energia materializálódott formában)

-miért írják újra és újra át pl. a történelmet? (mert az - valamilyen szinten - valóban megváltoztatja a történelmet)

-miért tapasztalható pl. a tömegek befolyásolása? (mert az - valamilyen szinten - valóban megváltoztatja a „valóságot“ - ami nem egyéb, mint „közmegegyezéses realitás“)

-miért befolyásolnak téged a reklámok? (mert az - valamilyen szinten - valóban megváltoztatja a realitásodat)


Mindennek kulcsa a megértés; a megértés pedig energetikai viszonyokra mutat rá.


Tehát:

Vagytok ti és rajtatok kívül semmi egyéb nem létezik, csak és kizárólag energiák. Nem létezik olyan univerzum, ahol / amelyben ezen kívül bármi más is létezzen.

2014. márc. 3. 23:23
 29/73 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A tudósokról (fizikusokról) annyit, hogy SOHA, EGYETLEN RÉSZECSKÉT SEM FOGNAK TALÁLNI. (mivel semmilyen részecske sem létezik)

Valójában energiaörvényeket vagy valami hasonlókat képzelnek / hisznek „részecskéknek“."


Ejnye.

Ha definiálom a világot, halmazoknak is nevet kell adnom, nem csak az azt alkotó elemeknek.

Anyag-atom-szubatomi részecskék-energia.

Ha valaki búzamezőnek hívja a búzamezőt, az nem hülye attól, hogy a búzamező tovább bontható termőföldre, búzaszemekre meg takarmányzöldségre.

Ez már megint egy mondvacsinált filozófia csak azért, hogy tudománytalanul támadja a tudományt.

Értsd meg, a filozófiát egy jópofa elmejáték, de ha tényleg komolyan veszed, akkor rögeszme. Méghozzá inhomogén rögeszme.

2014. márc. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, már megint ott tartunk, mint már nagyon sok más esetben, hogy feltettél egy "kérdést", és a végén te győzködsz minket a saját elméletedről.

Tulajdonképpen milyen választ vársz?

2014. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!