Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hova tart az ember evolúciója?

Hova tart az ember evolúciója?

Figyelt kérdés

Az evolúció sosem áll meg. Mindig változunk.

Szerintetek milyenek lesznek az emberek mondjuk tíz millió, vagy akár csak egy millió év múlva?


Most attól tekintsünk el, hogy a környezetszennyezés következtében lesz-e még akkor emberiség, vagy Föld!

Feltételezzük, hogy lesz! És feltételezzük, hogy a technika és a környezetszennyezés nem lesz hatással az evolúciónkra! Legalábbis közvetlenül nem.


2009. dec. 27. 11:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
1%
Az evolúció egy bazinagy marhaság! Akármilyen kis prszemig kicsinyítjük a dolgokat, mindig megmarad a kérdés: de az honnan van? Olyan válasz pedig nincs: van és kész. Mindennek van egy Teremtője, aki: Isten!
2009. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Miből gondoljátok, hogy az evolúció összeegyeztethetetlen a vallással?

Mellesleg miért kell mindenből vallási kérdést csinálni? Már nagyon unom. Én katolikus vagyok, de hiszek az evolúcióban is. Mert a kettő nem zárja ki egymást.

Mellesleg ha nem tudtok, vagy nem akartok értelmesen válaszolni, akkor inkább maradjatok csendben!

2009. dec. 27. 11:52
 3/42 anonim ***** válasza:
91%

Hogy miért ekkora agyatlan bunkó írt ide...

Az evolúcióból az is következik hogy élettelen anyagból kialakulhatnak önmagukat másoló anyagok, amikből aztán kezdetleges életformák! Magyarul: nem volt szükség Istenre!


De hogy ne csak offoljak: szerintem az agyunk térfogata növekekdni fog, testünk meg elkorcsosul, legalábbis ez az általánosan elfogadott elmélet, aztán ki tudja? Lehet, hogy lesz olyan szelekciós tényező a Földön, ami olyan tulajdonságokat részesít előnyben, amiről nem is gondolnánk. Bár a gondolkodás mindig is nagy szelekciós tényező lesz szóval az agy biztos növekedni fog.

2009. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Végre egy normális ember.

Bár az első megállapításával nem értek egyet, de szabad véleménynyilvánítás van.

2009. dec. 27. 12:01
 5/42 anonim ***** válasza:
2%
utolsó hozzászóló: nagyon sajnálom hogy ilyet állítasz. Ha nem volt szükség Istenre, akkor most miért lenne? Gyakran hallom:Jaj Istenem! Akkor mindek mondják egy csomóan hogy nincs szükség Istenre? Mellesleg, ha az evolúcióban hiszel, akkor: semmi voltál, semmi vagy és semmivé leszel. Tehát kár élj.
2009. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi szakértő egy helyen...
2009. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
84%

Hehe, az első válaszolón jót röhögtem:D "Olyan válasz pedig nincs: van és kész" Mondja az, aki szerint Isten van és kész:D Logika a maximumon:D


Visszatérve az eredeti kérdésre, nagyon nehéz jósolni(igazából lehetetlen), mivel pl olyan kaotikus rendszerek is befolyásoló tényezők, mint pl az időjárás, amivel ugye nem is nagyon tudunk számolni... 10 milka év, már elég jelentős változásokat is hozhat.

Mivel az ember alapvetően az intelligenciájára épít, valszeg továbbra is az lesz az egyik húzó erő. Szerintem viszont már sokáig nem fejlődik, mivel nincs értelme. Nézzük csak meg, a mai ember aligha intelligensebb, mint pl 10000 évvel ezelőtti elődje, csupán a kulturája, összegyűtött tudás a nagyobb. Ezt egyébként sokan keverik az intelligenciával, pedig a kettő nem ugyanaz. Megfigyelhető az is, hogy egy faj születik, fejlődik, majd egy csúcspont után vagy kipusztul, vagy jelentősen visszaszorul. Valszeg az ember iserre a sorsra jut, mivel nincs okunk feltételezni az ellenkezőjét. Elég pl az általad említett környezetszennyezésre, vagy a rablógazdálkodásra gondolni, ami egyszer biztosan visszaüt- tehát a számunk jelentősen csökkeni fog. Mivel az ember olyan hatalmas tudást halmozott fel, amit egy egyén már képtelen tárolni, így nyilván ez a tudás jó része is bukta. Így visszakerülönk a "természetbe", ami jelentős szelekciót eredményez. NA ezen a ponton nem tudok mit mondani, nem tudom milyen lesz akkor a világ, és addig miféle alkalmazkodás megy végbe... Persze találgatni lehetne, de az inkább a sci-fi kategória volna...

2009. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Hagyjátok már abba!

Nem érdekel, hogy ki miben hisz.

Direkt nem a vallás témakörbe tettem a kérdést.

Én katolikus vagyok, de lassan már magasról teszek azokra is, akik ezért le akarnak b@szni.

NEM ÉRDEKEL! Értitek?

Aki még egyszer belekeveri itt nekem Istent, vagy a vallást, akármilyen összefüggésben, azt szó nélkül lepontozom.

2009. dec. 27. 12:13
 9/42 A kérdező kommentje:

A 12:11-est még nem láttam, amikor kifakadtam, úgyhogy az előbbi neki nem szól.

Amúgy lehet az elméleteben igazság. De az is nagy kérdés, hogy ez a "visszaszorulás" mikor következik be.

Egyes dinoszaurusz fajok közel 100 millió évig voltak a Föld urai. Az ember pedig még 3 millió éve sem létezik. Nem hogy a homo sapiens sapiens (mai ember).

2009. dec. 27. 12:17
 10/42 anonim ***** válasza:
92%

Az ember nagyon túlszaporodott, ez rengeteg ritka mutáció felbukkanására nyújt lehetőséget. Sok új ritka betegség bukkan fel, főleg Ázsiában.

Emellett más jelenségek is megjelenhetnek, például extra képességek. Ne az X-Menre gondoljatok: van, aki a hóban mezítláb tud gyalogolni, és van, aki a megszokottnál jóval nagyobb izomtömeggel született.

Folytatódik az immunrendszer küzdelme a kórokozók ellen. Ez a folyamat nem jár látható változásokkal, de akkor is hozzátartozik az evolúcióhoz.

2009. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!