Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hova tart az ember evolúciója?

Hova tart az ember evolúciója?

Figyelt kérdés

Az evolúció sosem áll meg. Mindig változunk.

Szerintetek milyenek lesznek az emberek mondjuk tíz millió, vagy akár csak egy millió év múlva?


Most attól tekintsünk el, hogy a környezetszennyezés következtében lesz-e még akkor emberiség, vagy Föld!

Feltételezzük, hogy lesz! És feltételezzük, hogy a technika és a környezetszennyezés nem lesz hatással az evolúciónkra! Legalábbis közvetlenül nem.


2009. dec. 27. 11:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%
És a baktériumok, a H1N1 miből lett? :P Ezt addig lehet vinni ameddig belátja mindenki hogy nem az állatoktól származunk hanem Isten teremtett. Mellesleg a mi egyházunk nem ismerte el az evolúciót. Ha nem tetszik, lehet lepontozni de nem érdekel
2009. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Nem érdekel hogy te miben hiszel. Nem érted?

K*rvára lesz@rom.

Nem azért pontozlak le, mert nem értek egyet veled, hanem mert egyrészt nem a kérdésre válaszolsz, másrészt már egy csomószor kértem, hogy a vallást hagyjátok ki ebből.

2009. dec. 27. 14:23
 23/42 anonim ***** válasza:
39%
Volt pár hónapja olyan hír hogy évezredek vagy évmilliók múlva nem lesz több férfi a földön, genetika.... nem tudom mennyire lehet igaz, nem értek hozzá.
2009. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%
.
2009. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Én is hallottam valami ilyesmit, de már nem nagyon emlékszem rá.

Én szívesen lennék az utolsó férfi :)

2009. dec. 27. 15:39
 26/42 dellfil ***** válasza:
53%

Szerintem a "természetes" azaz emberi beavatkozástól független evolúciós hatásokat az emberek már egy jó ideje "felülírják". Mármint a "civilizációs" törekvéseink jóval gyorsabb, és mélyebbreható változásokat okoznak, mint amit a "természetes" folyamat okozna.

Tudom, sokan felháborodottan tiltakoznak, ha szóba kerül a genetikai beavatkozás. Ha meg a genom mesterséges átalakítása akárcsak megemlítődik, egyenesen hisztériás rohamokat kapnak egyesek. Valahol ez természetes, és megérthető, de hosszabb távon elfogadhatatlan. ("Hoszabb táv" alatt évtizezreket értek.)

Szerintem előbb-utóbb neki kell állni átalakítani, optimalizálni az embernek nevezett élőlényt. Arról most nem is beszélek, hogy közben milyen mértékben "kiborgizáljuk".

Egyébként mai szemmel akár "szörnyetegeknek" tarthatnánk mondjuk a tízmillió év mulva élő "embert", pedig lehet, hogy toleráns, jólelkű lény lesz (lehet). Tízmillió év múlva, -ha minden jól megy- a Föld csak egy lesz a sokezer, "ember" lakta bolygók közül. Ahány bolygó, annyiféle "ember", hiszen teljesen Földszerűvé tenni a bolygókat valószínű akkor sem lesz egyszerű. Érdemesebb a lakóit olyanra alakítani, hogy számukra kellemes legyen a környezet. Megkockáztatom, az inteligens gépek, és felhasználóik között teljesen elmosódik a különbség, főleg ha hosszútávú űrutazásról lesz szó. Stb...

2009. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
16%

van egy kör alakú ábra,ahol a majomból ember lesz,az emberből pedig az általunk ismert "kis szürke".

Ha belegondolunk,akkor nekem az a meglátásom,hogy ilyen olyan kényelmes gépeket gyártunk-el fog ernyedni az izomzat,az agyunk kissé megnő(egyszerűen a fejlődése végett)És remélem nem röhögtök ki,de hiszek a hiptnózisban,annak a progressziós változata által tudomásomra került,hogy 5000 környékén lessz valami a nappal,és mi leköltözünk fejlett eszközeinkkel a föld alá,gondolom a d vitaminhiány ad a csontoknak,és a bőr szürkés lessz..a puppilamegnagyobbodásra is csak a fény megvonása jut az eszembe..nekem ez az elmélet tetszik leginkább..

2009. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem egyetemen azt tanították, hogy az ember makroevolúciója már leállt (gyógyszerek, jó körülmények, stb.), csak mikroevolúció van. Ez jelenleg annyit tesz, hogy az emberek testméretei nőnek, a nemi érés korábbra tolódik, ezen kívül gracilizáció: egyre finomabb csontozat. Meg van még valami a koponya méretével... még a H. sapiens fejlődésének korábbi szakaszában brachicephalizáció volt (koponya rövidül), ma ha jól emlékszem, pont fordított a trend.
2009. dec. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

"És a baktériumok, a H1N1 miből lett?"


Olyan tudatlan vagy, már elveszi az agyad a sok hit. A H1N1 az nem baktérium, hanem vírus! Az influenza vírus egy mutációja ami az evolúciónak is köszönhető. Ő csak alkamazkodott a környezethez (antibiotikummal bombázzuk magunkat mindig) és így most már erősebb.

2009. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
37%

Jó kitérni a H1N1-re, főleg hogy ez csak egy "média-vírus", és mert nem ez volt a kérdésXD

Hát szerintem nem élünk meg tíz, vagy akár egymillió évet. Az emberiség minden erejével gyakorlatilag azon van, hogy kiírtsa magát, szóval mire oda jutnánk, hogy a változás hihetetlen mértékeket öltsön, addigra már nem lesz mi változzon.

2009. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!