Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hova tart az ember evolúciója?

Hova tart az ember evolúciója?

Figyelt kérdés

Az evolúció sosem áll meg. Mindig változunk.

Szerintetek milyenek lesznek az emberek mondjuk tíz millió, vagy akár csak egy millió év múlva?


Most attól tekintsünk el, hogy a környezetszennyezés következtében lesz-e még akkor emberiség, vagy Föld!

Feltételezzük, hogy lesz! És feltételezzük, hogy a technika és a környezetszennyezés nem lesz hatással az evolúciónkra! Legalábbis közvetlenül nem.


2009. dec. 27. 11:29
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
11%

A Bibliában, Dániel világosan meg van írva: "nagyobbá lesz a tudás". Utána pedig, mikor kiadják a vasárnaptörvényt, nemsokra rá eljöna világvége. Akkor lesz olyan szenvedés, olyan éhinség és olyan szolyúság, amilyen nem volt és nem is lesz soha többé.

Nyugodtan lehet lepontozni, nem érdekel! Tudja meg mindenki az igazságot!

2009. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy Istenben nem hívő embere mondják, hogy "Jaj Istenem!" az egyáltalán nem érv, mivel az csak egy mondás ami könnyen ráragad a szóhasználatra, ha szinte mindenki használja körülötted.

Attól meg egyenesen feláll a hátamon a szőr, amikor a darwini elmélethez valaki a carpe diem életstílust társítja, vagyishogy egyszer élünk a bűneinknek nem lesz következménye éljünk gátlástalanul.

NEM!

Attól még, hogy egyszer élünk, vagy hogy feltételezzük azt hogy nincs Isten, attól még vannak emberi dolgok, amiknek megvan az oka. Az hogy ne legyünk szemetek a másikkal, ne öljünk, ne lopjunk, ne hazudjunk, nem Isten miatt vannak, úgy állítják be az emberiséget, mintha nem tudnánk megállni ezen bűnöket. Mintha állatok lennénk.

Nem, ugyanis ezek az együttéléshez szükségesek. Ha már ennyire elszaporodtunk tudjunk egymás mellett normálisan élni. És ha van Isten, ha nincs ilyen íratlan aranyszabályok mindig is lesznek, amiket minden ember tud, embere gondolják ezeket a szabályokat, és NEM Isten!

Ezt fejezzük be kérem!

2009. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Ezt tárgyaljátok meg egy másik kérdésben!

Van millió kérdés erről a témáról. Vagy ha egyik sem megfelelő, akkor tegyetek fel egy újat. De itt hagyjátok már végre abba!!!

2009. dec. 27. 12:23
 14/42 anonim ***** válasza:
69%
"Hova tart..?" itt nehéz eltekinteni a technikai fejlődésétől és a környezetszennyezéstől és és a felborul evolúciós egyensúlytól. Szerintem már nem lesz olyan sokáig ember a földön, hogy újabb evolúciós változásról lehetne beszélni. Minden bizonnyal a szélsőséges környezeti változást elviselő primitív fajok fognak fennmaradni addig, amíg egy újabb "emberi" evolúció veszi kialakulása veszi kezdetét...
2009. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

"Szerintem már nem lesz olyan sokáig ember a földön, hogy újabb evolúciós változásról lehetne beszélni."


Pont azt mondom, hogy ettől az eshetőségtől tekintsünk el.

2009. dec. 27. 13:46
 16/42 anonim ***** válasza:
73%

Pfff... Az evolúció az tudományos tény, nem kérdés, hogy létezik e vagy sem. De ha mégse létezne vajon a Biblia mivel magyarázza a dinoszauruszokat, vagy a Földön kívül az összes bolygó létezését?És a nagy számok törvénye szerint amúgy is kell valami értelmes életnek lenni rajtunk kívül... akkor azokat is isten teremtette? Meg ha már itt tartunk, akkor melyik Isten? Allah? A keresztények Istene? A hindu, síita, sinto, római , a görög, babiloni, kínai?... Elég sok Isten van a világon. Szoval ezt inkább felejtsétek el, amúgy nagy Istenhívőknek mondom, már az egyház is foglalkozik a problémával, és el is ismerte.


Szoval visszatérve az eredeti kérdésre, én olvastam olyasmit, hogy az ember fejlődése valamikor nagyon soká elvileg ketté válik. Lesz egy magas izmos erős....és egy félig elkorcsosult , gyenge ..... (de ez csak évmilliók múlva fog bekövetkezni, ha bekövetkezik)

2009. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
68%
Ja és visszatérve arra, hogy mindig az a kérdés, de mi volt előbb? Hát a baktériumok, és belőlük egyre bonyolultabb élőlények jöttek létre.
2009. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
91%
Megint én vagyok :) Csak még azt fűzném hozzá a mondanivalómhoz, hogyha valaki végképp nem hisz nekem, nem hisz az evolúcióban, akkor menjen ki az utcára vegyen egy újságot, olvasson bele: mit lát? H1N1 mutálódott--> a szemünk előtt zajlik az evolúció.
2009. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Kedves 14:04-es!

Csak nem olvastad Az időgép című regényt?

Az irodalom. Fikció

2009. dec. 27. 14:12
 20/42 anonim ***** válasza:
54%

A Biblia csak egy mesekönyv, annak hinni hülyeség. Azzal az erővel a Piroska és a farkasban is hihetnénk és akkor félhetnénk a farkasoktól, mivel ezt is ember írta. Ha én kitalálok valamit, akkor az úgy is van: Nem hiszem.


A kérdéshez: Attól függ, hogy milyen lesz a környezet. Ha sokat telefonozunk és gépezünk elképzelhető lesz, hogy hosszabb ujjaink lesznek, mert akkor arra van szükség. Ha sötétség lenne a világon, akkor nyilván javulna a látásunk a sötétben, mert akkor arra lenne szükség. Ha több nyelvet fogunk megtanulni, akkor lehet hogy nagyobb lesz az agyunk térfogata, vagy több részét fogjuk kihasználni. Ez mind csak a környezettől függ.

2009. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!