Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egy fotonnak...

Hogyan lehet egy fotonnak pillanatnyi helyzete?

Figyelt kérdés
Mármint az általános relativitáselmélet szerint fénysebességgel haladva két időpont között eltelt idő 0 (tehát konkrétan a két időpont valójában egy azonos időpont). Ebből nekem az a következtetés tűnik logikusnak, hogy a fény egy fotonjának kezdeti helyzetétől míg elér végső pozíciójáig, a kettő között nincsen időbeli eltérés (az ő saját vonatkoztatási rendszerében). A mi megfigyelői vonatkoztatási rendszerünkben azonban mégis eltelni látszik ez az idő, míg a foton megteszi útját, és ezen az időintervallumon vizsgálni is tudjuk pillanatnyi helyzetét. Ez hogyan lehetséges? A két vonatkoztatási rendszer nem zárja ki egymást? Hogyan vizsgálhatunk egy pillananyi időpont közötti eltelt időt? Az idődilatációt értem, ahogy az adott mennyiségű idő a sebesség és tömeg függvényében eltorzul, de ha az az adott időmennyiség 0, az hogyan torzulhat 0-tól különböző számmá? Vagy ahányféleképpen vizsgálom ezt az eseményt, annyiféleképpen valósul meg?

2014. aug. 15. 15:08
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

MIt nem ér el LOL?


A vákumban talán nincs gravitáció?


Az idő nélküli pozíció váltás nem az 1c vel mozgó objektum problémája . Egy 1c vel haladó űrhajóban azt tapasztalnád hogy az egész univerzum a haladási irányodba keskenyebb mint az űrhajó hossza így anélkül "tehetsz meg távolságokat az univerzumban" hogy elmozdulnál vagyis 0s alatt eljuthatsz bármilyen távolságra az univerzumban.


Ezt csinálja a fény is , gyakorlatilag nem öregszik csak van .


Arra viszont nem kaptam választ hogy a kísérletben a fény terjedését lassították e le azaz elkezd öregedni a foton vagy csak a sűrű közeggel az útját hosszabbították meg azzal hogy az atomok közt ide oda pattogva tovább tart átvergődnie ugyanis hallottam már ilyen meg olyan magyarázatokat is pl az üvegben haladó fény kapcsán és olvastam már lefagyasztott és eltűntetett fényről amit kiolvasztás után ujból láttak tehát két jelenséggel állunk szemben .

Az egyik a fény elemére hat a másik a környezetet manipulálja .

2014. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
A fotont sikerült belassítani, ugyanis a kísérlet szerint míg a két abszolút 0 fokos felhő közt halad, megfigyelhető a mozgása. De ne bonyolíts már túl egy ilyen dolgot. A fény is veszíthet a sebességéből. Baromság lenne azt állítani hogy nem. Attól hogy fény, még részecske, mint minden más. Egy olyan egyszerű részecske mint egy videójátékban egy vertex. Egy egyszerű alkotóelem. Egy atom meg tud öregedni? Az atom sem utazik fénysebességgel.
2014. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ha megfigyelhető a mozgása akkor nem biztos hogy eléggé lelassult,mert abban a kísérletben ahol meg is állították ott el is tűnt . Ez logikus mivel a fény csak addig mutatja részecske tulajdonságát amíg nagy sebességgel halad ,ezért is nincs nyugalmi tömege mivel az a tömeg csak virtuális tömeg és abból adódik hogy a fényrészecske nagy lendülettel becsapódik a műszerbe .


Biztos van egy átmenet hogy meddig látjuk a lassított fényt de ez akkor is két tészta mert nem derül ki hogy az atomok közt pattog 1c vel és ezért halad át lassabban és azért látjuk az áthaladását vagy a fényrészecske saját rezonanciája forgása órajele nevezd bárminek lett belassítva fagyasztással. Ekkor magyarázható a részecsketulajdonság eltűnése majd ujbóli megjelenése.

2014. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Csak hogyha eltűnne, megint felrúgna egy alapvető fizikai szabályt. Ebben a világban semmi sem tud csak úgy semmivé lenni. Nem tud eltűnni, max átalakulni. Elmagyarázom szerintem hogyan lehet belassítani a fényt. Ugye adott, hogy minden lassítja a fényt, amin áthalad. Tegyük fel egy üvegkockán áthalad, lassulni fog. Tartósan lassul, tehát nem csak addig amíg áthalad rajta. Tehát nem csak hosszabb út miatt lassult le. Most jön a második rész. Minél sűrűbb anyagon hatol át, annál jelentősebben lassul. Ha egy üvegkockán világítasz át, kisebb mértékben lassul a fény, mintha egy gyémánt kockán világítanál át. Adjunk hozzá még egy abszolút 0 fokhoz közeli hőmérsékletet. Ha egy ilyen gyémánton halad át a fény, már jelentősen, érzékelhetően lelassul. Egy ólmozott abszolút 0 fokos gázfelhőn keresztül pedig tényleg le lehet annyira lassítani, hogy érzékelhető és vizsgálható legyen a mozgása. Nem vagyok olyan zseni mint ti, pusztán a logikára alapozok. De szerintem ennek ellenére nem mondok hülyeséget.
2014. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!