Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy molekulában/ionban hogyan...

Egy molekulában/ionban hogyan lehet megállapítani, hogy van-e benne delokalizált vagy datív kötés?

Figyelt kérdés
ha csak az összegképlet van megadva, és a szerkezeti képlete nem ismert számomra.

2014. aug. 27. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak az összegképlet van megadva, abból sehogy. Simán lehetnek olyan izomerek, ahol az egyikben van delokalizált vagy datív kötés, a másikban meg nincs. Ha fel tudod rajzolni a szerkezetet, csak akkor tudsz ilyesmit megmondani.
2014. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen ehhez kell a kreativitás, kombinatorikus készség és a kémia, úgy általában.
2014. aug. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

az alapokat tudom a molekulageometriához, és mikor fel kell írni egy szerkezeti képletet, jól szoktam ráérezni a dolgokra, de ha csak a kötésekre megy ki a dolog, elbizonytalanodom. Például egy támazáróban a SO3-ról volt szó, a szorgalmi részben, és felrajzoltam majdnem jól a képletét, így: _

|O|

|

S

/ \

|O| |O|

- -

azért, mert nem tanultuk, hogy delokalizálódik a nemkötő e- pár, és részt vesz a kötésben. Elméletileg ez is lehetséges, amit én felrajzoltam, de gyakorlatilag nem ez van. A kérdésemet erre módosítom: ehhez hasonló esetekben hogyan lehetne megállapítani?

2014. aug. 29. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!