Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ólom kozmikus sugárzás ellen?

ólom kozmikus sugárzás ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok.

pajzsmirigybeteg vagyok. viszont gyakran repülök. jó ötlet-e ólomból készült pajzsmirigygallért viselni a kozmikus sugárzás ellen?

a röntgensugarak ellen szoktak ilyet viselni, de nyilván az másmilyen természetű sugárzás.

valaki ért hozzá?



2015. jan. 7. 12:10
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. mindig eszek d vitamint, igen. ez jó tipp egyébként. sokat napozok is, amikor csak tudok.

Sajnos a pajzsmirigyproblémám miatt nem ehetek sem brokkolit, sem káposztaféléket.

2015. jan. 8. 19:06
 32/36 anonim ***** válasza:

D vitaminnal vigyázz, mert zsírban oldódik, felhalmozódhat.

Tavasztól őszig amúgy teljesen felesleges fogyasztani, mivel 15 perc napozás bőven elegendő naponta hozzá, csak az előanyagait (vaj, sárgarépa) egyed.

2015. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

köszönöm, kedves utolsó válaszoló a hozzászólásodat.

tudtommal ezt a nézetet már felülbírálták. valójában majdnem mindenki d vitamin hiányos Mo-n, és az eddig ajánlott adag sokszorosát írják már föl az orvosok. télen mindenkinek ajánlják a pótlást.

2015. jan. 8. 19:56
 34/36 anonim ***** válasza:
A radon általában a gránittartalmú földből/hegyekből szabadul fel, mivel ebben több az urán vagy a tórium.
2015. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kedves kérdező a #32-es hozzászóló D vitaminnal kapcsolatos ellenérzéseit megválaszolta, mégis szeretnék néhány konkrétummal hozzájárulni a D vitaminnal és a napsütéssel kapcsolatban régebben kialakult tévképzetek eloszlatásához. És szeretném mindenkinek a figyelmét felhívni arra, hogy folyamatosan lássa el magát D vitaminnal, ha nincs módja ezt az emlegetett napi 15 percet napozással tölteni. Illetve érdemes még akkor is a napi 2000 NE D vitamin kívűlről bevinni.

Sokan nem tudják, és főleg #32-es kommentelőnek írom, de az említett 15 perces napozás (ha a teljes testet éri) 10-25 ezer (!) NE D vitamin képződését jelenti. Soha nem hallottam még arról, hogy egy kéthetes balatoni nyaralásról hazatérve valaki kórházba került volna súlyos hipervitaminózissal. Pedig 2 hét tömény napozás során akár egymillió NE is képződhet a szervezetben. A #30-as válaszoló meg csak napi 2000 NE bevitelét javasolta, amit #32-es sokallott, illetve feleslegesnek tartott...

Sajnos a mai kozmetikumok tele vannak fényvédő segédanyagokkal, így bizonytalan, hogy nyáron a fedetlen testfelületünket érő napsütés (egy átlagos munkában töltött napon) vajon fedezi-e D vitamin szükségletünket.

Én is csatlakozom a #30-as kommentelő által javasolt napi 50 mikrogram azaz 2000 NE D vitamin rendszeres napi beviteléhez. Ez a fele a legújabb kutatásokban javasolt felső értéknek. És semmiféle D vitamin túltengést (hipervitaminózist) nem okoz.

A D vitamin modern megítélésével kapcsolatban érdemes a lenti linken található tudományos közleményt is elolvasni!


[link]

2015. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

igen, én úgy tudom, és leírásokban gyakran szerepel, hogy 10000 NE-ig semmi baja sem lesz az embernek.

valamiért 2000 NEt ajánlanak naponta, de igazából több sem okoz gondot.

2015. jan. 14. 18:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!