Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ólom kozmikus sugárzás ellen?

ólom kozmikus sugárzás ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok.

pajzsmirigybeteg vagyok. viszont gyakran repülök. jó ötlet-e ólomból készült pajzsmirigygallért viselni a kozmikus sugárzás ellen?

a röntgensugarak ellen szoktak ilyet viselni, de nyilván az másmilyen természetű sugárzás.

valaki ért hozzá?



2015. jan. 7. 12:10
1 2 3 4
 21/36 Wadmalac ***** válasza:

Hidd el, a tecsós parizer nagyobb veszélyt jelent rád, mint ez.

Lehet venni szárítottban japán shiitake gombát, ezt egyed gyakran akármilyen gombás ételnek, meg igyál sok japán (nem oolong kínai) zöld teát. Mindkettő bizonyítottan nagyon jó megelőző rák ellen. A shiitake gombával egérkísérletekben kialakult tumorokat állítottak meg a fejlődésben és fel is szívódtak.

Az aktív védekezéssel nagyobb esélyed van, egészséges táplálkozás és életmód.

2015. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

értem, nagyon köszi.

van fukushima előtti zöld teám rengeteg, azt szoktam inni.

jelelegi japán teát nem vennék meg.


majd nézek shiitake gombát, ha van olyan, amit nem japánban termeltek.

köszönöm szépen.

2015. jan. 7. 15:03
 23/36 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azért attól a fukushimai balhétől inkább az azonosíthatatlan eredetű tengeri halaknál tartsál.

Ott előbb nyúlsz bele problémásba, mint a hírhedten szigorú japán minőségellenőrzésen átjutott termékek esetén.


Inkább vigyél magaddal a boltba egy ilyet, ha bizalmatlan vagy a termékkel szemben:

[link]

2015. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

hú nem olcsó.

igen, a halakkal kapcs. igazad van.

igazából csak vadvízi lazacot eszek.

elvileg az a legtisztább tengeri hal.

de majd külön odafigyelek.

2015. jan. 7. 15:21
 25/36 anonim ***** válasza:

A hypochonderizmus sosem tartozott az olcsó dolgok közé :)

Szerintem sokkal többet ártasz a szervezetednek az állandó félelemmel és rettegéssel a radioaktivitástól meg a kozmikus sugaraktól, mint amennyire valójában veszélyesek rád nézve ezek a dolgok.

2015. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

igen, igyekszem megnyugodni, csak sajnos nem én találtam ki, hogy veszélyben vagyok.

az ember nagyon tud ragaszkodni az életéhez.

2015. jan. 7. 15:35
 27/36 anonim ***** válasza:

"hú nem olcsó"

Az egy dolog... de a felületi sugárzás mérése nem is túl pontos. Fölösleges ilyen műszert vásárolnod, mert csak a cserepeidet fogod kidobni (azok sugároznak a legjobban), de neked az számítana, hogy amit megeszel, annak milyen a térfogati sugárzása, azt pedig sokkal nehezebb mérni.


Próbálj meg inkább a komolyabb veszélyekre összpontosítani, mert így nem lesz valami vidám az életed, és a stressz miatt fogsz végül veszélybe kerülni.

2015. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

nem, semmiképp sem akartam ilyen műszert venni, szerintem a válaszoló is csak viccből küldte.

viszont valamilyen pajzsmirigyvédőre költenék, csak tudjam, hogy hatékony, és hogy nem okoz más bajt.

2015. jan. 7. 16:50
 29/36 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet átnézned ezt a táblázatot, legalábbis az elejét:

[link]

2015. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Ne vegyél ólomból készült pajzsmirigygallért, a kozmikus sugárzás ellen a Föld mágneses tere véd. És messziről jött terméket csak emiatt nem ennék - nem ennék japán varázsgombát, vagy indián csodakaktuszt, vagy goji bogyót emiatt. A magyar népesség a magyar kajákhoz szokott, egyél sok brokkolit, káposztaféléket. És mivel nem vagyunk egy napos ország (és még az alapozódban is fényvédő adalék van) télen nyáron ennék napi 2000 NE D vitamint. Ha megnézed a daganat statisztikákat, azt találod, hogy az egyenlítőnél minimális, és ahogy mész a sarkok felé, úgy nő az előfordulása. Szóval az utóbbi időben sokat támadott napsugárzás a D3 vitaminon keresztül megvéd...
2015. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!