Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ólom kozmikus sugárzás ellen?

ólom kozmikus sugárzás ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok.

pajzsmirigybeteg vagyok. viszont gyakran repülök. jó ötlet-e ólomból készült pajzsmirigygallért viselni a kozmikus sugárzás ellen?

a röntgensugarak ellen szoktak ilyet viselni, de nyilván az másmilyen természetű sugárzás.

valaki ért hozzá?



2015. jan. 7. 12:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

"igen? és honnan jön a radon gáz? "


A földben található, a föld természetes háttérsugárzását adó transzurán elemek bomlása során keletkezik. Mivel gáz, ezért felfelé törekszik, és apránként átszivárog a földrétegen, betonalapon, be a szobádba. Ott viszont apránként fel tud gyülemleni bizonyos fokig, ha nem történik szellőztetés a helységben. Te pedig belélegzed, ami hosszú távon jelentősebb egészségügyi kockázatot jelent, mint a kozmikus háttérsugárzás.

2015. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
értem. mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét. ha még jön válasz, azt is szívesen olvasom. mindenkinek jó értékelést adtam.
2015. jan. 7. 13:13
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy elborzasszalak kicsit: a testedben minden egyes másodperc során nagyjából tízmillió radioaktív bomlás történik :) Ezek mind radioaktív elemek bomlásai, amely elemeket a kajával, innivalóval, levegővel juttatsz be a szervezetedbe. Ez kikerülhetetlen, ám nincs vele különösebb probléma, mert a szervezeted ehhez alkalmazkodott az évmilliók során. Ez a természetes háttérsugárzás része.
2015. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Összefoglalva:

- napi 1 rendes szellőztetés szükséges a radon gáz eltávolításához. A "rendes" azt jelenti, hogy a levegőt ténylegesen kicseréled (kereszthuzat) és nem csak lehűtöd.

- a repülőgépen valóban egy kicsit erősebb sugárzás ér, mint a felszínen, de ez csak akkor számít komolyan, ha hivatásszerűen, évtizedeken keresztül napi 8 órában repülsz.

Ólmot pedig ne vigyél magaddal, az mérgező.

2015. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm, nagyon drágák vagytok.
2015. jan. 7. 14:01
 16/36 Wadmalac ***** válasza:
Könnyebb is jó? Mert ugyanolyan vastagságban kozmikus sugárzásra a poliuretán és a hungarocell is jobban szűr az ólomnál.
2015. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

a poliuretán az tudom, hogy rákkeltő.

most olvasom, hogy esetleg a parafa is jó?

2015. jan. 7. 14:46
 18/36 A kérdező kommentje:
de ez biztos hülyeség, ugye?
2015. jan. 7. 14:48
 19/36 Wadmalac ***** válasza:

"a poliuretán az tudom, hogy rákkeltő."

Az ólom meg méreg.

Ha nem gyújtod fel, nem eszed meg, nem zúzod porrá és nem inhalálsz a porával, akkor veszélytelen.


Ha annyira félsz tőle, vasald be egy nem rákkeltő műanyag tasakba.

Nem vagy kicsit hipochonder? :D

2015. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
de biztos ráparáztam, csak nagyon nagy az esélyem a rákra sajnos. emiatt.
2015. jan. 7. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!