Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A CERN -ben való kutatásoknak...

A CERN -ben való kutatásoknak lehet-e valami kézzelfogható nem elméleti haszna?

Figyelt kérdés

2015. jan. 26. 23:58
1 2 3
 21/30 Polgár Sándor Páty ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy csak 2 hozzá szóló említette a Higgs bozonok megtalálását, mert ez az 55 évi munka legnagyobb hasznos eredménye. Ugyanis Einsteintől tudjuk, hogy a tömeg hullám energiává, és a hullám energia, így a fény is, tömeggé alakítható, pozitron és elektron párrá, és vica versa.


Amikor 45 éve Higgs elaődta az egyetemen hogy a tömeget a Higgs bozon adja, kinevettük, és egyedül ment neki a vele szemben álló 7 és fél milliárd embernek a Földön.


Ugyan úgy, ahogyan Steave Lovelock angol tudós tette, aki azt mondta az USA és a CCCP űrkutatóknak, akik az Oxigén jelenlétének a keresésével keresték az életet az űrben, hogy hülyén kerestek, az oxigént az élet hozza létre. Na, őt is lehülyézték, és neki lett igaza, és ma tudjuk, a stomatolitok még ma is lélegzik az oxigént a vízbe Ausztrália partjainál.


Vissa a Higgs bozonra, ez arra lesz jó, hogy például lehet egy Higgs gomb a jövő autóján, amely kiiktatja a tömeget, és közel fénysebességre kapcsolhatunk.


Vagy a Postának is annyi lehet, mert New Yorkba a csomagot fényként vagy más elektromágneses sugárzásként lőjük át, és ott vissza alakítják a csomag tartalmát, stb.


Nos én ezeket az alkalmazásokat hiányoltam a hozzá szólásokból.


Az örök pesszimisták, a mindenben a kákán is csomót keresők kíméljenek.A világot az optimisták vitték előre.


Üdv Polgár Sándor [link]

2015. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
Eddig is nagyon jó, és sokszor igazán pontos hozzászólások érkeztek. Én kicsit más oldalról közelítenék. A CERN-ben egy csomó olyan új technológiát használnak fel, mint szerintem sehol máshol a világban. És rengeteg olyan gyakorlati kutatást elvégeztek a beszállítók ennek érdekében, amit "saját pénzükből" soha, vagy csak nagyon lassan végeztek volna el. Például gondoljatok azokra az informatikai hálózati megoldásokra, amiket azért kellett kifejleszteni, hogy a megmért irdatlan mennyiségű adatot továbbítani, tárolni, és feldolgozni tudják. Az informatikai cégek természetesen tovább használják ezeket a tudásokat a "polgári" felhasználásra is. Biztos vagyok benne, hogy pl. a Cisco már sok éve gyárt relatív olcsó eszközöket, amik processzorát a CERN-beli feladatok teljesítéséért terveztek meg. És biztos, hogy más területeken is ez így van.
2015. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Wadmalac ***** válasza:

#22:

Nagyon jó felvetés, ezzel a CERN indirekt haszna is meg lett mutatva. Biztos, hogy ez sem elenyésző.

Ez hasonló, mint az űrkutatásból, Forma1-ből, rallye-sportból hétköznapi életünkbe kerülő fejlesztések esete.

2015. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Legyünk optimisták! Van egy vízióm: az emberiség és föld a pesszimisták és a jóslások ellenére is fent marad több milliárd évig, és a napunk halálakor már rég messze jár az űrben egy mesterséges nappal, amit a technológia lehetővé tesz. Ez csak egy elképzelés, de ez honnan indult: Kőbalta, kőkés, kerék, gőzgép, robbanómotor, Einstein, atomenergia, fúziós energia (habár ez még nem működik rendesen, de majd fog) és a CERN.Én már a Hicks bozont nem értem, és a hullámelméletet sem, de hiszek Hawkingnak. Valaki egyszer felfedezte a konyhában a gőzt, ma már az atommeghajtásu gépek ezzel mennek. Fogunk még a CERN-nek örülni és hogy láthatom, amikor a napunk felrobban, persze nem biztos, hogy megérem
2015. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Wadmalac ***** válasza:
#24: legyen igazad. Remélem. :)
2015. febr. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

T. Wadmalac

"konkrétumot még nem írt senki"

Teljesen igazad van, konkrétumot, csak utólag lehet írni. Itt van ez a penicillin nevű valami, és a repülés, a lézer és a röntgen stb. stb., ezek túléltek mindent, ja és nem hullámelméletet, hanem húrelméletet akartam írni, csak lehet nem voltam "otthon"

2015. febr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
a kutatók jó barátja a véletlen...
2015. febr. 10. 21:58
 28/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a kutatók jó barátja a véletlen..."

Ebben van igazság.

De ugyebár a hasznos véletlenek sem történnek meg, ha nem csinálunk semmit.

2015. febr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
A kutatók jó barátja nem a véletlen, hanem a szorgalmas, kemény munka, valamint a rendszerbe foglalt józan paraszti ész, amit mindközönségesen "tudományos módszer"-nek, illetve "matematika"-nak nevezünk.
2015. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Wadmalac ***** válasza:
#29: Azt senki sem mondta, hogy a kutatásnak az a lényege, hogy majd talán véletlenül felfedezünk valamit. De rengeteg felfedezés történt véletlenül, az eredeti kutatási irány margóján vagy teljesen más irányban.
2015. febr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!