Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet egy olyan útvonal...

Létezhet egy olyan útvonal leírás, amelyet gyalog követve el lehet jutni egy eddig ismeretlen dimenzióba?

Figyelt kérdés

A gyaloglás kitételt azért tettem bele, hogy egyértelmű legyen, hogy itt a Földön gyalogolva kell tudni eljutni. A leírást meg úgy képzelem el, hogy egy papír, amire olyanok vannak írva, hogy 100 métert előre, 1 métert jobbra, 1 métert balra, megint 1 métert balra és megint 1 métert balra.


Olyasmire gondolok, hogy maga az útvonal is számíthat, hogy hogyan jutottunk el egy adott pontjára a Földnek, tehát nem csak maga a pont.


És egy másik dimenzió alatt olyan helyet értek a Földön, ahol mondjuk másképp működik a "fizika", mint a Föld többi részén, mondjuk erősebb a gravitáció, hogy egy egyszerűen megfigyelhető eltérést mondjak.


Előre bocsátom, hogy nem viccnek szántam a kérdést, és azt is, hogy én magam is látok ezernyi problémát vele és valószínű ha ezt 500 évvel ezelőtt kérdeztem volna, akkor megégettek volna.


Tehát olyan elképzelésekre vagyok csupán kíváncsi, amelyek ötletszerűen meg tudják indokolni, hogy ez hogyan lehetséges. (Emiatt a kérdést sem pont így kellett volna feltenni, de ez tűnt a legkevésbé eretneknek.)


2015. febr. 15. 20:25
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

A fizika a Föld minden pontján pontosan ugyanúgy működik, sőt, a Naprendszeren belül is. Mivel Naprendszerünk az univerzum része, és nem sokban különbözik soktrilliónyi társától, ezért feltehetően az egész univerzumban is mindenhol azonosak a Földön tapasztalható fizikától.


Gyengébb vagy erősebb gravitáló hatású helyre már úgy is eljuthatsz, ha lemégy a pincébe vagy felmégy a lépcsőn. Igaz, nagy változást nem fogsz tapasztalni, de nagy változást akkor sem tapasztalnál a gravitációban, ha a Mount Everest csúcsára másznál fel. A Mount everest ugyanis csupán egy akkora kitüremkedés a Föld méreteihez képest, mint egy négy méter átmérőjű sík körlapon egy kövérebb homokszem (kb. 0,9 mm).


A nyomásban találsz különbségeket: Az Everest tetején pl. már csak 78 fokig jut el a víz ha melegíted, ott elkezd forrni. De ne kérd, hogy leírjam, hazánkból gyalog milyen úton és hány lépéssel jutsz el a Mount Everest csúcsára.

2015. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
tudtommal az egész földön ugyanúgy működik a fizika
2015. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
Nem, a fizika egységes és sérthetetlen!
2015. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
0%
Az ismeretlen dimenziókat saját magadban lelheted meg. Te pedig nagy naivan kint keresed...
2015. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
Egységes a fizika, de az még nem dőlt el, hogy micsoda. Ha jól tudom keresik még.
2015. febr. 15. 20:51
 6/56 A kérdező kommentje:

# 4


Ezt nem tudom viccnek szántad-e, de ez beleillik abba, amire eddig én gondolok. Folytatnád?


Persze mások más ötleteire is továbbra is kíváncsi vagyok.

2015. febr. 15. 20:54
 7/56 anonim ***** válasza:
Kapj be egy adag LSD-t és akkor valóban egy más dimenzióba fogsz kerülni.
2015. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Amilyennek én el tudom ezt képzelni, az úgy néz ki, hogy elvileg az az ismeretlen dimenzió ott kell legyen ugyanúgy mindenhol, mint ahogy a földi gravitáció is ott van mindenhol a Földön, csak ez az ismeretlen dimenzió nem érzékelhető olyan könnyen, mint a sima gravitáció. Tehát teoretikusan az ember teste -aki követi a leírást- folyamatosan benne van az ismert dimenziókban, és az ismeretlenben is, csak arról nem tud. Tehát elég úgy elképzelni ennek az új dimenziót, hogy a Föld azon pontján, méghozzá azon az útvonalon megközelítve, van egy hely, ami egyszerre az ismert és az ismeretlen dimenzió is könnyen felfedezhető.


Az ismeretlen dimenzió furcsa is lehet. Mi van, ha abban a dimenzióban van egy olyan összefüggés, hogy csak bizonyos útvonalakon lehet közlekedni benne. Aki nem ismeri ezeket a szabályokat, az könnyen eltérhet arról, így sosem juthat el az ismeretlen dimenzióba, mert tegyük fel, hogy ahhoz egy bonyolult labirintus-szerű útvonalon kellene végigmenni, amely útvonalat egész egyszerűen azt nem tette még meg eddig senki, mert túl sok lépésből és kanyarból áll, és ahhoz nagyon nagy szerencse kellett volna, hogy tudás nélkül pontosan azon az útvonalon menjen valaki.


Ha viszont megvan ez a tudás egy papíron, akkor el lehetne jutni oda.

2015. febr. 15. 21:20
 9/56 A kérdező kommentje:

Tehát lényegében, amikor eljutna az ember az ismeretlen dimenzióba, akkor a teste nem szűnne meg az ismert dimenzióban, sőt azt is továbbra is látná, csupán új dolgokat is látna.


Mondjuk az ismeretlen dimenzióban vannak egymástól messze világos pontok, ahol fény van, és ezeket a pontokat sötét csövek kötik össze. A csövekben nem látni semmit, ezért ott tudni kell, merre kell menni, hogy eljusson az ember egy másik fényes pontba, ahol viszont látni lehet.


És az meg, hogy mitől kerülne át az útvonal követése miatt az ismeretlen dimenzióba az ember, magyarázhatja egy másik összefüggése az ismeretlen dimenziónak, hogy pl. elég nagy utat kell megtenni benne ahhoz, hogy az ember észrevegye, hogy az egy másik dimenzió, ne csak valami szokásos ismert dimenzióbeli dolognak nézze, vagy esetleg, hogy egy ismert dimenzióbeli dolog ne takarja azt ki. Talán meg kell tanulni az úton, hogy hogyan működik az az ismeretlen dimenzió és ha valaki nem követi az útvonalat, akkor nem lesz elég ideje, hogy észrevegye.

2015. febr. 15. 21:31
 10/56 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy meglegyen a tudás egy papíron ahhoz már elkellet volna jutnia oda valakinek aki lejegyzi, így meg ugyebár nem ismeretlen, hiszen minimum egy ember van/volt aki ismeri.


Ha ez a dimenzió kapu a Föld egy adott pontján van, akkor nem lehet semmilyen bonyolult labirintus szerű útvonal amivel eljutsz oda, ugyanis a Föld bármely pontjára eljuthatsz bonyolult labirintus szerű útvonal nélkül.


Lényegében nem "létezhet" ilyen útvonal a fizikai valóságban. Az hogy te szürreálisan szeretnéd érzékelni a valóságot, nem hat a fizikai valóságra.

2015. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!