Létezhet egy olyan útvonal leírás, amelyet gyalog követve el lehet jutni egy eddig ismeretlen dimenzióba?
A gyaloglás kitételt azért tettem bele, hogy egyértelmű legyen, hogy itt a Földön gyalogolva kell tudni eljutni. A leírást meg úgy képzelem el, hogy egy papír, amire olyanok vannak írva, hogy 100 métert előre, 1 métert jobbra, 1 métert balra, megint 1 métert balra és megint 1 métert balra.
Olyasmire gondolok, hogy maga az útvonal is számíthat, hogy hogyan jutottunk el egy adott pontjára a Földnek, tehát nem csak maga a pont.
És egy másik dimenzió alatt olyan helyet értek a Földön, ahol mondjuk másképp működik a "fizika", mint a Föld többi részén, mondjuk erősebb a gravitáció, hogy egy egyszerűen megfigyelhető eltérést mondjak.
Előre bocsátom, hogy nem viccnek szántam a kérdést, és azt is, hogy én magam is látok ezernyi problémát vele és valószínű ha ezt 500 évvel ezelőtt kérdeztem volna, akkor megégettek volna.
Tehát olyan elképzelésekre vagyok csupán kíváncsi, amelyek ötletszerűen meg tudják indokolni, hogy ez hogyan lehetséges. (Emiatt a kérdést sem pont így kellett volna feltenni, de ez tűnt a legkevésbé eretneknek.)
Erről meg az jut az eszembe, hogy a fejlődés iránya valószínűleg kényszerűen az egyszerűbb struktúrák felé megy. Tehát, hogy azokat megpróbálni megérteni, és irányítani. Önmagát egy struktúra sem értheti, így se önmagát, és magánál bonyolultabb struktúrákat meg pláne nem irányíthat vagy érthet.
De persze a részévé még válhat, sőt lehet, hogy már a része is és még mindig nem érti, csak a maga bizonyos hatókörében tud dolgokat csinálni. Miközben annak az egyszerűbb struktúrának van hatása arra, aminek ő maga a része, csak nem érti olyan mélységig, hogy mit okoz pontosan, amit tesz, csupán a maga értelmezési tartományában.
Olyan értelemben például van értelme annak, hogy a minket felépítő struktúra elemei egy helyen vannak és magunkkal visszük mindig(a fejünkben).
Így egy a bonyolultságához képest egyszerű módon van biztosítva a védelme annak, akár éppen önmagunkkal szemben.
Ha a struktúra, ami minket építene fel, kicsit állna a fákból is meg hasonlókból, akkor könnyebben előfordulhatna, hogy a tudtunkon kívül magunk alatt vágnánk a fát. Talán el akarnánk vinni tüzelőnek a fát, és közben megölnénk magunkat, mert nem tudtuk, hogy az a mi struktúránk egyik fontos eleme.
Bármennyire is bonyolult struktúra alakult ki a koponyában, az viszonylag el van zárva a külső hatásoktól, és ahhoz képest, hogy milyen bonyolult, viszonylag egyszerű reflex-szerű dolgok tudják ellátni a védelmét, például esés közben a reflexszerűen a fejéhez kap az ember.
"Erről meg az jut az eszembe, hogy a fejlődés iránya valószínűleg kényszerűen az egyszerűbb struktúrák felé megy."
Eegen, a nátrium és a vasatom minden bizonnyal egyszerűbb struktúrájú, mint a hidrogén, az oroszlán vagy a tölgyfa egyszerűbb struktúrájú, mint a zöld szemes-ostoros és egy anyahajó is egyszerűbb struktúrájú mint egy kenu.
"Önmagát egy struktúra sem értheti, így se önmagát, és magánál bonyolultabb struktúrákat meg pláne nem irányíthat vagy érthet. "
Van ez mellett érved is? Vagy csak úgy kitaláltad?
Itt ami a probléma, hogy amit szerintem az ember tudatnak nevez, az is az agy struktúrájának képességének az eredménye.
Az a szint, ami érti, hogy miért úgy gondolkozunk ahogy, az egy bonyolultabb szint és azon a szinten van az elménk.
Tehát a tudatunkkal nem jó, ha megpróbáljuk elképzelni, hogy milyen a tudatunk, mert az nem fog menni. Egyszerűbb struktúrák megértésére és irányítására van esély.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!