Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet egy olyan útvonal...

Létezhet egy olyan útvonal leírás, amelyet gyalog követve el lehet jutni egy eddig ismeretlen dimenzióba?

Figyelt kérdés

A gyaloglás kitételt azért tettem bele, hogy egyértelmű legyen, hogy itt a Földön gyalogolva kell tudni eljutni. A leírást meg úgy képzelem el, hogy egy papír, amire olyanok vannak írva, hogy 100 métert előre, 1 métert jobbra, 1 métert balra, megint 1 métert balra és megint 1 métert balra.


Olyasmire gondolok, hogy maga az útvonal is számíthat, hogy hogyan jutottunk el egy adott pontjára a Földnek, tehát nem csak maga a pont.


És egy másik dimenzió alatt olyan helyet értek a Földön, ahol mondjuk másképp működik a "fizika", mint a Föld többi részén, mondjuk erősebb a gravitáció, hogy egy egyszerűen megfigyelhető eltérést mondjak.


Előre bocsátom, hogy nem viccnek szántam a kérdést, és azt is, hogy én magam is látok ezernyi problémát vele és valószínű ha ezt 500 évvel ezelőtt kérdeztem volna, akkor megégettek volna.


Tehát olyan elképzelésekre vagyok csupán kíváncsi, amelyek ötletszerűen meg tudják indokolni, hogy ez hogyan lehetséges. (Emiatt a kérdést sem pont így kellett volna feltenni, de ez tűnt a legkevésbé eretneknek.)


2015. febr. 15. 20:25
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:

Így nem lehet eljutni ismeretlen térdimenzióba, mivel minden lépésed csakis az ismert dimenziók irányába mehet.

Nem tudsz másfelé elindulni.

2015. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
Te már bekáptál egy LSD-t mert kajakra olyan az írásod.
2015. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

# 10


"Ahhoz hogy meglegyen a tudás egy papíron ahhoz már elkellet volna jutnia oda valakinek aki lejegyzi, így meg ugyebár nem ismeretlen, hiszen minimum egy ember van/volt aki ismeri. "


És ha nem mondta el a többieknek? Most nem feltétlen azon szeretnék vitatkozni, hogy ha már egy ember tudja, akkor az nem nevezhető ismeretlennek, így a kérdésem irreleváns, mivel az alapkérdésem megválaszolásához is jól láthatóan át kell lépni pár konvenciót, legalábbis valószínűleg.


"Ha ez a dimenzió kapu a Föld egy adott pontján van, akkor nem lehet semmilyen bonyolult labirintus szerű útvonal amivel eljutsz oda, ugyanis a Föld bármely pontjára eljuthatsz bonyolult labirintus szerű útvonal nélkül. "


De nem az a cél, hogy eljussak a Föld bármely pontjára, hanem, hogy egy eddig számomra ismeretlen dimenzióba eljussak. Az előbb leírtam, hogy miért számíthat az út is, nem csak a célpont.


"Lényegében nem "létezhet" ilyen útvonal a fizikai valóságban. Az hogy te szürreálisan szeretnéd érzékelni a valóságot, nem hat a fizikai valóságra."

A jelenlegi fizikában nem, de még képeznek fizikusokat, hogy még több mindent értsünk meg a világból, tehát gyanakszanak, hogy még nincs birtokukban a végső igazság.

2015. febr. 15. 21:45
 14/56 anonim ***** válasza:
Nekem ez a kérdés inkább spirituálisnak tűnik, mintsem tudományosnak. Pontosítanád a kérdést? De röviden, vagy tedd fel máshogy, lehet hogy úgy jobban kiderül hogy pontosan mit is akarsz tudni.
2015. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:

"De nem az a cél, hogy eljussak a Föld bármely pontjára, hanem, hogy egy eddig számomra ismeretlen dimenzióba eljussak. Az előbb leírtam, hogy miért számíthat az út is, nem csak a célpont. "


A dimenziónak a fizikában teljesen más az értelme, mint amilyen értelemben te használod. Túl sok sci-fit néztél. Gyalogos lépésekkel soha nem fogsz eljutni egyetlen új dimenzióba se, vagy olyan helyre vagy állapotba, amit te "más dimenziónak" nevezel. Legfőképp azért nem, mert gyalogosan "csak" a négydimenziós téridőben tudsz mozogni, ez eléggé behatárolja a lehetőségeidet.


"A jelenlegi fizikában nem, de még képeznek fizikusokat, hogy még több mindent értsünk meg a világból, tehát gyanakszanak, hogy még nincs birtokukban a végső igazság."


Erre nem gyanakszanak, hanem ezt tudják. De ezt nagyjából mindenki tudja, aki eljut az általános iskola kábé 5. osztályáig. Gyanakodni arra gyanakszanak, hogy nincs olyan, hogy végső tudás, végső igazság. Egyrészt, mert minden válasz mögött ott lapul legalább egy új kérdés, amire újabb választ lehet adni. Másrészt mert világunk is állandóan változik, ami mindig új és új kérdéseket szül.


Egyébként szerintem ez a kérdés sokkal inkább passzolna a bölcsészkedés alá, mint a természettudományok alá. Leginkább ott szokunk agyamentségekről filozofálgatni, itt a természettudományokban ez kevéssé jellemző. :)

2015. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
A négydimenziós téridő mindenhol ott van.
2015. febr. 15. 22:25
 17/56 anonim ***** válasza:

Igen, és mindenhol adott.

Sehol sincs olyan, hogy ha valami furmányos úton mész oda, akkor újabb dimenziók nyílnának meg előtted.

Sci-fiben én is olvastam ilyet, de a valóságban nincs.

2015. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

De eleve eddig fel nem fedezett dimenziókban sem hiszel, vagy abban nem, hogy ilyen módszerrel el lehetne jutni oda?


A magyarázatot csak ötletnek szántam. Ilyenekre lennék még kíváncsi. Aki nagyon akar valami kiindulópontot, aminek legalább van tudományos alapja, akkor a quantum fizikát tudom javasolni, de nem kizárólag azt.

2015. febr. 16. 09:07
 19/56 anonim ***** válasza:

Úúú de jó, keverjük bele a kvantumfizikát is, az manapság olyan menő az ezoterikus baromságok között :D


Komolyan balra meg jobbra lépegetve akarsz eljutni egy új kvantumfizikai dimenzióba? Na jó, innentől tényleg ezotéria kategória.

2015. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:

"eddig fel nem fedezett dimenziókban sem hiszel"

Ezeket éppen most fedezik fel.

De ezek olyan aprók, hogy még az atomok sem férnek el bennük, csak az atomoknál is jóval kisebb részecskék.

Azok viszont állandóan ott tartózkodnak - nem kell külön keresniük ezeket a dimenziókat.

De ez nem sokat jelent, csak annyit, hogy egy kicsit másképp viselkednek, mintha csak a szokott 3 dimenzió állna rendelkezésükre.

2015. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!