Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez csak szerintem hülyeség?

Ez csak szerintem hülyeség?

Figyelt kérdés
Vannak elméletek, miszerint nem 1, hanem rengeteg univerzum van. Ez a multiverzum. Ezt gyakran Pl. egy asztalhoz hasonlítják. Most mondjuk az asztal a multiverzum,amit rengeteg univerzum alkotja (ezek most az atomok) De ez szerintem azért marhaság,mert az atomok egy valamit alkotnak egy asztalt. tehát a multi verzum olyan ,mintha a hatalmas univerzumot,kis darabogra szétszedtük volna ,és ezt neveztük volna el multiverzumnak. szerintetek nincs igazam?

2015. ápr. 1. 19:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Bő 5 mondatot írnak le benne, ezt olvasd el


[link]

2015. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Elolvastam.Ugyanaz a véleményem.a multiverzum hülyeség. Egyszerűen nem logikus.
2015. ápr. 1. 20:07
 13/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a fénysebességnél lehet gyorsabban haladni, az hogy korlátozva van a haladási sebességünk, szerintem elég értelmetlen, nekem ez nem tetszik.

A galaxisok nem rengeteg fényévre van egymástól, ha tényleg így lenne, az elég értelmetlen lenne, ez sem tetszik..


A világ nem így működik, hogy ha valami értelmetlennek tűnik, akkor azt nem létezhet :D

A világ leszarja, hogy szerintünk mi értelmes vagy értelmetlen, nem foglalkozik az etikával, az emberek érzéseivel sem, csak van.

2015. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom! de mi értelme a multiverzumnak. az univerzum magyarul világegyetem. tehát mindent magába foglal, ami csak létezik.
2015. ápr. 1. 20:16
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem ha több univerzum van vagyis multiverzum akkor nem foglal magába mindent, vagyis a többi univerzumot nem foglalja magába. Nem túl bonyolult megérteni egy szót.
2015. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Most az elnevezésével van bajod? Mert szerintem annak semmi jelentősége nincs.

Vagy az elnevezések alapján vonod le a következtetést, hogy logikus e létezése? Nem értem a problémát :\

2015. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mért ne lehetne ? Van ilyen távcsöved, hogy megcáfolhassad ? Nincs. Akkor mért ne lehetne ez egy feltételezés ? Az, hogy a Föld nem lapos azt se akarták elfogadni, mert az a bu.*zi vallás... na jó ezt hagyjuk.
2015. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Vree ***** válasza:

(rákattint a Wikipédia-linkre)


OK, először is, ez nem egy "elmélet". Ez egy sci-fi koncepció, amit valaki felrakott. Ahogy a magyar Wiki cikk most kinéz, ez lehet egy fikció kategóriába tartozó szócikk (a Wikin ilyen kitalált/irodalmi klisé jellegű dolgokat tárgyaló cikkek is vannak), ki lehetne egészíteni olyanokkal, mint mondjuk Edwin Abbott Abott "Flatland"-ja, vagy Mézga Aladár "Második dimenzió"ja, de ebben a formában nincsen semmilyen tudományosan is létező tény mögötte.


Ha azt mondod, hogy a multiverzum szó rossz, mert az univerzum definíció szerint minden létező dolgot magába foglaló dolog, amit nem lehet tovább szeletelni (mert akkor a definíciót ki kell terjesztenünk a 'szelek're is), abban teljesen igazad van. De vedd figyelembe, hogy jelenleg nincs más szavunk, mint a 'valóság' vagy az 'univerzum', amivel egy másik létsíkot leírhatnánk (jé, csak találtam egyet: létsík), ezért szorulnak a szerzők gyakran a 'párhuzamos valóság' vagy 'párhuzamos univerzum' kifejezésekre. Innen már csak egy lépés akkor, hogy az összes párhuzamos univerzumot egybefoglaló entitás neve legyen MULTIverzum.

2015. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az elméleteket nem úgy szokták kitalálni, hogy na most ebédelek, utána ledőlök aztán majdcsak eszembe jut valami. Nagyon komoly matematikai apparátusa van ezeknek a dolgoknak. Régen kitaláltak egy kvantummechanikát, aztán ezután nem sokkal még egyet. A kettő teljesen más elvekre volt építve, mégis ugyanazt mondták, aztán találtak mellé egy harmadikat is. Rájöttek, hogy ez nem véletlen, megtalálták az absztrakt kvantummechanikát. Rájöttek, hogy ha itt különböző bázisokat használnak, akkor különböző elvű kvantummechanikát kapnak. Az egyik ilyen az, amiből kijött a multiverzum elmélet. Csak azért, mert ez sok ember számára elképzelhetetlen nem azt jelenti, hogy nem ez a valóság. Az meglehet, hogy nem látod a logikát a hasonlatokban, sokszor nehéz olyat kitalálni, ami jól megmagyarázza. Arra viszont mérget vehetsz, hogy ha megnézed a matematikát (persze ehhez, érteni, tudni kell azt a szintet), akkor teljes mértékben logikus az elképzelés. Egy a sok lehetséges kimenet közül, lehet, hogy pont ez igaz, talán lesz szerencsénk megtudni az életünk során. Ha a kifejezéssel van problémád, akkor ugye az uni egyet jelent, a multi meg többet, szóval elnevezés is teljesen helytálló. Ha több uni van, akkor csak is multi lehet. Te analógiáddal élve az asztal sem egy nagy atom, hanem sok kicsi, ha szabad így fogalmazni. Az sok atomot egy bizonyos konfigurációban nevezzük asztalnak, pont úgy, ahogy a sok univerzumot együtt is multiverzumnak és nem egy nagy univerzumnak.
2015. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Wadmalac ***** válasza:

"mi értelme a multiverzumnak"

Még ha léteznek is párhuzamos univerzumok, akkor nem azért, mert értelme van.

Mi értelme van az élet létezésének?

Semmi.

Ami létezik, az azért létezik, mert a természeti törvényekből következően jött létre.

Persze ezzel elmehetünk a végtelenig, mint a mindenre miérttel visszakérdező kisgyereknél és nincs végleges válasz.

Mi a fenének vannak természeti törvények?


Mindenesetre, HA létezik multiverzum, akkor nagy eséllyel nem úgy és nem azért, amit a scif-ik írnak.

2015. ápr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!