Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A jövőben lehetséges ilyen...

A jövőben lehetséges ilyen anyagot/szert létrehozni?

Figyelt kérdés
Lehetséges lesz a jövőben olyan szert v. anyagot létrehozni ami segít az embereknek aludni és nincs káros hatása /nem okoz függőséget stb/? Pl a banánból kivonni az ilyen anyagokat, mert az altató hatású, és természetes vagy, közösülés után felszabadult kémiai anyagokat valamilyen módon elraktározni és ilyen szert készíteni belőle? Állítólag a közösülés is olyan tesztoszeronokat vagy miket szabadít fel a szervezetben ami elősegíti az elalvási folyamatot. Vagy már van ilyen találmány, mi a neve?

2015. ápr. 11. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A fejre mért ütés is altató hatású, függőséget sem okoz
2015. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tudományok témakörben is elszaporodtak a trollok?
2015. ápr. 11. 16:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy bocs de nem volt túl vicces :D
2015. ápr. 11. 16:26
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet hogy nem volt túl vicces, viszont van valóságalapja ;)
2015. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az lehet, de nem is szer és nem is anyag. :D
2015. ápr. 11. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:

A kalapács anyagból van.


Komolyra fordítva a szót. Szerintem nem kell ilyen szer, inkább át kell alakítani a környezetünket olyanra ami elősegíti az alvást. pl mióta én a flux nevű alkalmazást használom sokkalta mélyebben alszom, és meglepően intenzív álmaim vannak, pedig csak annyit csinál, hogy a monitor nem kék fényt sugároz hanem vörös árnyalatút

2015. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A kalapács anyagból van. "


Ráadásul szer is, legalábbis szerszám :D


Hogy mi lehetséges a jövőben, azt már sokan próbálták kitalálni/megfejteni/megjósolni, Egy részüknek több kevesebb sikerrel ment is. De ezt csak így visszatekintve tudjuk megmondani, az ő korukban leginkább kinevette őket az emberek többsége.


Szóval nem zárható ki hogy igen, sikerül majd felfedezni/feltalálni ilyen szert. De az emberi szervezet biokémiája nem véletlenül alakult úgy, ahogyan alakult az évmilliók folyamán, abba nem könnyű csak úgy minden káros mellékhatás nélkül beavatkozni. Aludni ráadásul jó dolog, a legtöbb ember szeret is aludni, épp ezért szokik hozzá olyan könnyen a szervezet az elalvást segítő szerekhez.


Ettől függetlenül én is osztom előttem szóló érvét, miszerint inkább a környezetünket és életmódunkat kellene olyanná alakítani, hogy ne legyen problémánk az alvással.

2015. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszokat!
2015. ápr. 11. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Alkohol. Nekem segít az elalvásban, és kis mennyiségben nem káros.
2015. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!