Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti is egyet értetek velem...

Ti is egyet értetek velem abban, hogy az evolóciónak nincsenek sziklasziárd bizonyítékai?

Figyelt kérdés
Az evolúció elmélete egy materialista filozófia, beadagolták a köztudatba, de hamis az egész! Én így gondolom, ezért akarják demagóg módon ráerőszakolni mindenkire.

2015. ápr. 19. 07:28
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

8-nak


"Így van. Az evolúció is tény, és az evolúció elmélete az, ami ezt a tényt leírja."


Én ténynek csak azt nevezem, ami valóban megfigyelhető jelenség, így pl. az élővilág megfigyelhető változásai valóban tények, ha ezt értjük evolúció alatt, ezt elfogadom. Tehát hogy példát is mondjak: a természetes szelekció működik, amely kiszűri a gyengébb, a környezetéhez alkalmazkodni kevésbé tudó egyedeket.


# 9


Még nem is mondtam, hogy milyen vallású vagyok és máris a Bibliával jössz? :) Na jó, egyébként eltaláltad, keresztény vagyok.


Az integrálásra azért nem mondom, hogy hamisság, mert az szintén ellenőrihetően működik, mint a gravitáció.


möntyike!


"először akkor tisztázzuk, hogy milyen oldalról támadod az evolúcióelméletet? vallás? vagy sima szkepticizmus a tények ismeretének hiánya miatt?"


Milyen tényekre gondolsz?


"mi az az elmélet ami szerinted jobban leírja az élővilágot?"


Mivel keresztény vagyok, így a bibliai teremtésben hiszek.

2015. ápr. 19. 12:31
 12/53 anonim ***** válasza:
95%

"Én ténynek csak azt nevezem, ami valóban megfigyelhető jelenség"


Pl az evolúció?


"pl. az élővilág megfigyelhető változásai valóban tények, ha ezt értjük evolúció alatt, ezt elfogadom. Tehát hogy példát is mondjak: a természetes szelekció működik, amely kiszűri a gyengébb, a környezetéhez alkalmazkodni kevésbé tudó egyedeket. "


Ezt értjük evolúció alatt. Akkor mi az, amivel problémád van?

2015. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
81%

Möntyike vagyok,


Kérdező, ma 12:31kor:


Ha a bibliai teremtéstörténetben hiszel és azt szó szerint veszed, akkor le is zárhatjuk ezt a témát. bármennyi bizonyítékot is mondunk neked, ugyse lesz számodra mérhető Mózes első könyvéhez, tehát Isten igaz szavához. tehát ez a kérdezz felelek számodra és számunkra is időpocsékolás. csak azt nem értem, miért a természettudományok között nyitod meg a témát, hiszen a kérdés felvetésének alapja alapevetően nem tudományos indíttatású. egyébként elárulom, hogy ammellett, tényként elfogadom az evolúciós elméletet én is keresztény vagyok. A kettő összeegyeztetése nem okozott számomra semmilyen lelkiismereti problémát és világnézeti meghasonlottságot.

2015. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
65%

Ej, Möntyike, ez nekem nem tetszik!

Aki hívö keresztény, az ne higgyen az evolúcióban! Söt abban se, hogy a Föld gömbölyü! Mert ha már az evolúcióban is hiszünk, akkor mi marad meg a bibliai sztoriból igaznak? Gondolom csak Krisztus igazsága, meg hasonlók, amik nem ütköznek a tudománnyal.

Persze csak szemétkedek, ne haragudj, nyilván a gyakorlatban sokan szívük legmélyéig igaz hívök lehetnek annak ellenére, hogy elfogadják az evolúciót.

De azért azt le kell szögezni, hogy valóban "annak ellenére", tehát, hogy az evolúcióban (ill. általában a tudományban) való "hit", tényleg kizárja a vallásos hitet.

Én legalábbis úgy gondolom, hogy ha vallásos lennék, nekem gondot okozna az evolúció elfogadása, mert azt érezném, itt valami nem stimmel, a kettö nem lehet egyszerre igaz. Persze nem állítom, hogy ez mindenkvel így kell, hogy legyen, de aki konzekvensen gondolkodik, annál így.

2015. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
94%

Az evolúció 100%-ig bizonyított, és pl. tervezésben használják is ezt a módszert. Ha bemész egy kutató laborba, ott bizonyítani is tudják neked, pár hét alatt.


Az evolúció TÖRTÉNETE nincs 100%-ig bizonyítva, és bizony néha vita is van róla - mint minden régészeti kérdésben.

2015. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
83%
Kerdezonek: az a kulonbseg, hogy az evolucioban nem kell hinni, mert az van es kesz, ha tetszik az egyhaznak, Biblia-hivonek, ha nem. Megismetelheto, tudomanyos modszerekkel, ellenorizheto vegeredmenyt ad. A Bibliaban meg igazabol csak hinni lehet, mert par, a romaiak altal is leirt, fokent Ujszovetsegbeli reszt leszamitva teljesen ellenorizhetetlen forrasokon alapul. A vallast es tudomanyt szembeallitani nem kell es nem is lehet, mert a kortet hasonlitod az almahoz.
2015. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
94%
# 14-nek, még mindig möntyike vagyok; Ha már a konzekvenségről beszélünk az evolúció és a vallás viszonyában: én katolikus vagyok, mint ilyen, elvileg alapvető viszonyulási pontként kell értelmeznem azt amit Krisztus földi helytartója a pápa kinyilatkoztat. namost, a Vatikán több lépésben közeledett az evolúcióelmélet felé 1950 óta, míg Ferenc pápa tavaly végül feltette az i-re a pontot, és végképp kijelentette, hogy az evolúció létezik és ez nem ellentétes a Bibliával. ha konzekvensen gondolkodom, katolikus hivőként ezután meg sem kérdőjelezhetem az evolúció tényét, hiszen az az egyházam vezetőjével ellentétes, eretnek gondolat volna :) Alapvetően úgy gondolom, hogy életszerűtlen egy több ezer évvel ezelőtti civilizáció (ószövetség zsidósága) világszemléletét, világról alkotott képéet szó szerint érvényesítenünk a XXI században. A mai kor kereszténysége nem arról kellene, hogy szóljon, hogy tagadjuk a nyílvánvalót a világban. Ne attól váljon valaki jó kereszténnyé (vagy egyyáltalán jó emberré) hogy kiátkozza azokat, akik nyitott szemmel járnak a világban és objektívan leírják annak jelenségeit(kutatók rétege).
2015. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
66%

Az "evolóciónak" valóban nincs, de az evolúciónak annál több sziklaszilárd bizonyítéka van.

A keresztény hittel összeegyeztethető az evolúció - azt szoktam rá mondani - ez Isten munkamódszere.

Római katolikus vagyok, az is maradok, nem dőlök be mindenféle szélhámos, pénzéhes szektának.

2015. ápr. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 Tom Benko ***** válasza:
75%
Hm, kérdező: genetikus algoritmusok, szuperbaktériumok, londoni metrószúnyog, bölcsőszájú halak, fosszíliasorok, az mind nem elég?
2015. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
51%

14-es válasza möntyikének:

"az evolúció létezik és ez nem ellentétes a Bibliával"

Miért is nem? Az nem elég ám, hogy a pápa így mondja!

Nincs ugyan kétségem affelöl, hogy a Bibliában komoly erölködéssel lehet olyan részt találni, ami aká alá is támaszthatja ezt a mondatot, de nem kell túl nagy humorérzék ahhoz, hogy röhejesnek tartsuk a pápa ezen teljesen megalapozatlan kijelentését. Beleillik mondjuk az Egyház egész újkori történetébe, mely a szakaszos kihátrálásról szól onnan, ahová a tudomány beteszi a lábát. De van fejlödés, mert Galilei rehabilitációjára kb. 400 évet kellett várni Darvin elfogadása viszont már röpke 150 év alatt megtörtént.

2015. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!