Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti is egyet értetek velem...

Ti is egyet értetek velem abban, hogy az evolóciónak nincsenek sziklasziárd bizonyítékai?

Figyelt kérdés
Az evolúció elmélete egy materialista filozófia, beadagolták a köztudatba, de hamis az egész! Én így gondolom, ezért akarják demagóg módon ráerőszakolni mindenkire.

2015. ápr. 19. 07:28
1 2 3 4 5 6
 51/53 Tom Benko ***** válasza:
92%
@50: Nem, nem erről szól. Az evolúció egy optimumkereső eljárás, méghozzá egy igen hatékony általános eljárás.
2015. ápr. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
92%

"Ebből arra következtetsz, hogy az ilyen baktériumok idővel emberré válhatnak? Ez nem inkább filozófia?"


44-es vagyok. Ne haragudj, de úgy látszik, hogy bajban vagy a fogalmakkal. Az evolúció fogalma nem csak az emberi kialakulásra és fejlődésre szorítkozik. Ezekben a (szerintem szemfényvesztő és részigazságokra/tévedésekre épülő) videókban pl. szúnyogok és egyéb rovarok vannak jórészt. A (biológiai értelemben vett) evolúció az az élőlények fokozatos fejlődésének és a környezethez való alkalmazkodásának (mutációk és szelekció során) az elmélete. Függetlenül fajtól. Nem azt mondom, hogy az influenzavírusból ember lehetne, nem tartom valószínűnek- bár végülis miért ne? Csak az annyi időt venne igénybe, amit a te eszed nem bír felfogni. És az enyém sem teljesen. És környezeti faktorok olyan összejátszása kéne hozzá, amire sok esély nincs.


Lehet vitatkozni a nézeteimmel, nyitott vagyok új véleményekre, átgondolom őket, így tanul és fejlődik az ember. De ha valaki nincs tisztában a fogalmakkal, akkor nézzen utána a dolgoknak, mielőtt leszól :)

2015. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
92%
Azért nehéz ügy egy baktériumból embernek kifejlődni, mert gyakorlatilag abból a kezdeti valamiből fejlődött ki az is, akárcsak a többi élőlény. Ugyancsak hosszú utat járt be, de ő baci lett, végtermék, akárcsak az ember. Illetve jelen pillanatban mondhatjuk, hogy végtermék, mert fog a közeljövőben változni, de nagy valószínűséggel teljesen más irányba, hiszen ha elég messzire megyünk az időben, ugyanúgy fennáll a rokonság egy távolabbi fajtája, akárcsak az emberszabásúak esetén. A baktériummal is közös volt az ősünk, de az teljesen más irányba fejlődött, más utat járt be.
2015. máj. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!