Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan állás, ami a kémiáva...

Van olyan állás, ami a kémiával és fizikával hasonló mértékben foglalkozik?

Figyelt kérdés

Lassan el kéne döntsem, hogy milyen tárgyakat szeretnék emelten tanulni. A problémám az, hogy nem szeretném se a kémiát, se a fizikát leadni, mivel imádom mindkettőt, sőt minden részét a kettőnek (legalábbis ameddig megismertem iskolán és azon kívül). Azért szeretném már most eldönteni a továbbtanulásom irányát, hogy ne később kelljen szenvedjek a pontokkal, stb...

Tudnátok mondani olyan állásokat, ahol mindkettő hasonlóan fontos, vagy olyan szakmát, ahol az egyetemen/főiskolán az egyik mellé választható pluszba a másik?



2015. ápr. 19. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább melyik nem ilyen? Az összes mérnöki, orvosi kutatások...
2015. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát például a gépészmérnökin nem sok kémia van, sőt (ismerősök tapasztalatai alapján)
2015. ápr. 19. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
nem is abban a bigdeal amit mindenki tud, hanem amit csak te
2015. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma már tudjuk, hogy olyan, hogy kémia, igazából nem létezik. A kémia lényegében az atomok és molekulák elektronszerkezetének fizikájával foglalkozik (illetve azon alapul), ami kis energiájú fizikát jelent, megspékelve egy jó nagy adag tapasztalati, gyakorlati valamint technológiai tudással, már ami az egyes iparágakban használatos anyagok előállításával, gyógyszergyártással vagy új anyagok kikísérletezésével foglalkozik.


Szerintem azt kellene eldöntened, hogy milyen szinten akarsz foglalkozni ezekkel a dolgokkal. Ipari technológiai alkalmazások esetén az eddigi technológiákat és gyártási folyamatokat is ismerni kell illetve meg fogod tanulni, és alkalmazod az eddigi tudást pl. egy vegyi üzemben. Kutatói állás esetén nyilván többet használnád a megtanult alapokat új dolgok kikísérletezésére, és ebben több fizika és matematika is lenne.

2015. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és kutatónak hogy lehet "jelentkezni" vagy tanulni?
2015. ápr. 19. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Kutatói álláshoz először is kiváló tanulónak kell lenni, és nem árt ha TDK-zol is az egyetemi éveid alatt, mert ha jól sülnek el a dolgok, akkor már lehet egy-két cikked, mire odakerülsz, hogy az MSc diploma után még PhD-zz is. Merthogy az is kell. Egy PhD fokozat megszerzése minimum 3 év, de sokszor több, akár 4 vagy 5 is lehet. Ez alatt ne számíts nagy összegű ösztöndíjra (kb. 100 ezer forint), de időd nagy részét egyébként is a kutatásnak kell szentelned, nem bulizásnak. A választott témád aztán már nagyjából orientál afelé, hogy milyen kutatási irányvonalban tudsz tovább haladni. Pl. ott tudsz maradni az egyetemen, mint tudományos segédmunkatárs, majd később főmunkatárs, adjunktus, még később docens, és egyetemi tanár. Ezek egyike sem jár nagy fizetéssel, és a projektek anyagi finanszírozásáért mindig teperni kell az államnál és alapítványoknál, vagyis sokszor ott lebeg Damoklész kardja a kutatók feje fölött. Cseébe viszont még tanítanod is kell, hiszen egy oktatási intézményben dolgozol. Viszont ha találsz egy jó mérnöki állást, akkor már pár év alatt eljuthatsz addig, amennyit egy egyetemi tanár keres, és nem is kell hozzá PhD. Mert az ilyen helyeken a gyakorlatot és munkatapasztalatot többre értékelik, mint egy PhD-t.
2015. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!