Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agyunk milyen módon tárolja...

Az agyunk milyen módon tárolja el a hosszú távú emlékeinket? Hogyan lesz egy élményből emlék?

Figyelt kérdés
<No additional content>

2015. máj. 10. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
állítólag olyan fehérjékben amiknek megváltoztatják a negyedleges szerkezetüket
2015. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam, hogy ezt komoly ember állította volna.

Egyébként nem látom szükségét,mhogy biokémiai mechanizmust feltételezzünk emlékeink raktározására, mert szerintem az elektrofiziológiai magyarázat is kielégítő. Az mégpedig, hogy hiába bonyolult egy emlék, akár lehet egy hosszú történet is, de a bonyolult neuronhálózatok asszociációi lehetővé teszik ezt, ha feltételezzük, hogy amerre ingerület gyakrabban jár, arra egyre könnyebben, egyre kisebb "ellenállással szemben" is jár egyúttal. És azt sem látom be, miért kellene más mechanizmust feltételezni a "rövid távú" emlékezet, mint a tartós esetében.

2015. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem azért, mert a rövidtávú memória alapból más elven működik mint a hosszútávú. A rövid távú viszonylag sok adatot csak kis időre raktároz el, így az hamar felejthető. Míg a hosszú távú inkább körvonalasabbat, kevesebb részlettel, de sokkal tovább. Mint a ram és a winchester. Bár ez nem a legjobb példa, de nem hiszem hogy találhatnék jobbat.
2015. máj. 10. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

"Az mégpedig, hogy hiába bonyolult egy emlék, akár lehet egy hosszú történet is, de a bonyolult neuronhálózatok asszociációi lehetővé teszik ezt, ha feltételezzük, hogy amerre ingerület gyakrabban jár, arra egyre könnyebben, egyre kisebb "ellenállással szemben" is jár egyúttal."


Tehát ha a számítógépem sokat megy egyre kevesebb áramot fogyaszt? Mert ezt mondtad...

2015. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú távú emlékezet úgy működik, hogy új idegi kapcsolatok épülnek ki az idegsejtek között, és ez jelenti magát az emléket. Természetesen egy emléket nem egy kapcsolat tárol, hanem több.
2015. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De ha már szóba jött, a rövidtávú hogyan működik?
2015. máj. 10. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A rövidtávú úgy, hogy zárt körök vannak az agyban (emberenként átlagosan 7 egység), ahol kering az információ. Új információ kiüti onnan.
2015. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. :)
2015. máj. 10. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!