Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a táguló univerzum?

Mit jelent a táguló univerzum?

Figyelt kérdés
Az univerzium végtelen - nem értem, hogy a végtelen hogyan növekedhet, tágulhat - mert szerintem ez ellentmondásos! Azt el tudom képzelni, hogy a galaxisok egymástól távolodnak - lehet, hogy a TV-ben is erre gondoltak, csak rosszul fogalmaztak?

2015. jún. 1. 11:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az univerzum tágulásán azt értjük, hogy a tér "mennyisége" valamilyen módon folyamatosan nő. Az univerzumban lévő objektumok közti távolság (nagy léptékben) egyre nagyobb és nagyobb lesz és ez a "távolodás" annál gyorsabb, minél messzebb van két objektum.

Azért tettem idézőjelbe a távolodást, merthogy egymáshoz képest nem mozognak, mégis egyre nagyobb és nagyobb lesz a távolság az objektumok között. Szerintem a helyesebb megfogalmazás az lenne, hogy az univerzumban a "tér mennyisége nő".

2015. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 SwapP ***** válasza:
Egymáshoz képest igenis mozognak (megnő kettejük közötti távolság). A pozíciójukat nem változtatják. Helyesen inkább így mondanám: Úgy távolodnak egymástól, hogy közben nem változtatnak pozíciót. Vagy egyszerűbben: Nő a közöttük lévő tér
2015. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Olyan mint végtelen nem létezik a fizikai világban! Az, hogy az univerzum végtelen hibás elképzelés. Az univerzum nem végtelen, hanem véges, de a szélét nem tudnád utolérni, hiszen a fénynél jelentősen gyorsabban halad (tágul). Egyébként igen minden távolodik egymástól, minek legvalószínűbb következménye az lesz, hogy minden szétoszlik, még az elemi részecskék is! Viszont van ami lehet végtelen (ha létezik). Ez pedig a multiverzum (nézz utána, ha érdekel a téma), mivel itt nem érvényesek a nálunk megszokott fizika törvényei!
2015. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!