Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az általános vélekedés a...

Mi az általános vélekedés a gyógyszerészekről és magáról a gyógyszerészetről?

Figyelt kérdés
Értékes tagja-e manapság a társadalomnak egy gyógyszerész? Az egyetem nehézsége arányban van-e a megbecsüléssel (akár társadalmi akár anyagi szempontból)? ...és hasonlók, mi a véleményetek?

2015. jún. 6. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


ha ennek lehet hinni, akkor mérnöknek jobban megéri elmenni, mert többet keresnek

2015. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Én vegyészmérnöknek tanulok, de szerintem a megbecsülésben nincs olyan nagy különbség. Értékes tagja lehetsz a társadalomnak, de ez a megítélésen nem nagyon látszik. Ha ilyen pályára mész, akkor készülj fel arra, hogy nagyon sok ember szerint a gyógyszereket csak azért csinálják, hogy megbetegítsék és kihasználják az embereket és jól megszedjék magukat a gyógyszergyárak. Egy tudományos körben meg fognak becsülni, de nem egy régi ismerős vagy családtag fogja húzni az orrát, hogy te milyen gonosz vagy, mert gyógyszerészettel foglalkozol, és a valóságban ti csak összeesküsztök hogy elrejtsétek a nagy igazságot. És akkor elmondja a nagy igazságot, ami mindent gyógyít (pl homokot kell enni, vagy hasonló okosságot), neked pedig végig kell ülni anélkül hogy megfojtanád.

Anyagi szempontból a vegyészmérnöki jobb, de szerintem nehezebb is. Itt sok matek van, sok fizika, géptan, stb. Egy mérnöki szemléletű irányzat. Mondjuk csak sejtéseim vannak arról, hogy a gyógyszerészeti milyen nehézségű.

2015. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak sejtéseid vannak a gyógyszerész szak nehézségéről, akkor ne állítsd azt, hogy könnyebb, mint a mérnöki. A gyógyszerész szakon az orvosis tárgyak nagy részét olyan szinten tanulod, mint az orvosok. Van rengeteg kémia, technológia stb. Jártam vegyészmérnök szakra korábban, attól a gyógyszerész sokkal nehezebb. Megbecsülés? Pénzben biztosan jobb a hasonló szakmákhoz képest. Kezdő fizu 250 nettó megvan simán vidéken, míg egy vegyészmérnök örül, ha bruttóban kap ennyit Pesten! A dr cím mindenképpen megbecsülésre adna alapot, azért ez mindenképpen pozitívum a hasonló szakmákkal szemben. Gyógyszeriparban sokkal értékesebb ez a diploma, mint pl. biomérnök, vegyészmérnök, biológus stb. Tehát, ha a pályázók között van gyógyszerész, biztosan ő fogja el nyerni az állást, ő lesz vezető stb.
2015. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem más tapasztalataim vannak.

Lényeg: akármelyiket választod, a másikat kötelezően utálni kell. :)

2015. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem volt szerencsém orvosihoz is meg mechatronikai mérnökihez is


akkor én most ítélkezhetek?

2015. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Leírnád a tapasztalataidat, nagyon kíváncsivá tettél.
2015. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vegyészmérnöki sokkal könnyebb, minta gyógyszerészeti.
2015. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is ezt tudom mondani,mint az előző.

Össze se lehet hasonlítani. Gyógyszerésznek tanulok de előtte jártam cseppet vegyészmérnökire, sokkal több szabadidő, lazább szorgalmi és vizsgaidőszak volt a mérnökin.

A legnehezebb kémiás szak egyébként úgy hallottam, hogy a vegyész.

2015. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!