Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklisek és autósok! Hogy...

Biciklisek és autósok! Hogy vélekedtek egymásról?

Figyelt kérdés
Mármint biciklisek az autósokról, s autósok a biciklisekről?

2013. júl. 14. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak hülyék, de az a kisebbség. Akkor most mire vagy kíváncsi?
2013. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Autósként és gyalogosként se kedvelem a bringásokat, és akkor még finom voltam!
2013. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Ne általánosíts!!!
2013. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat autózok és sokat biciklizek. Biciklivel ugyanúgy betartom a szabályokat, jelzek kanyarodásnál stb. Sokszor el is engednek az autósok, előzékenyek velem. Ha pedig autóval vagyok próbálom segíteni a bicikliseket. Na nem azt, aki rohadtul leszarja a szabályokat...
2013. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
autózok és biciklizek is. ez igazából emberfüggő, volt már olyan aki lazán áthajtott előttem biciklivel a piroson, úgy hogy közben körbe sem nézett... de múltkor pl egy autós hajtott át a piroson...
2013. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, hogy miért nem férnek meg egymás mellett. Szerintem egykutya. Mindkettőn van pedál. Van kormány. Vannak kerekek is. Sebváltó. Fék. Lámpák. Miegymás.
2013. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Pesti bringásként kimondottan jó véleményem van az autósokról. Mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy igyekszem a szabályokat betartva, a többi közlekedőt partnernek tekintve közlekedni, és 99%-ban ugyanezt kapom vissza. Ettől függetlenül ütöttek már el bringaúton, most hazafelé jövet egy vadbarom rámhozta a szívbajt, mert nekiállt megelőzni a szembejövő BKV-buszt, és úgy általában, észnél kell lennie az embernek, ha forgalomban akar bringázni. Ebből a szempontból megértem a bringások iránti ellenszenvet, mert gyakran látom, mire képesek, főleg a belvárosban. De azért örülnék, ha nem állnánk neki általánosítgatni meg előítéleteket gyártani, mert annak mindig a normális közlekedő issza meg a levét.
2013. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a forgalmi vizsga szigorúsága miatt utálom őket meg azt, hogy némelyik abszolút nem ismeri a szabályokat. Jó, én is bringázom, de azért igyekszem betartani azokat.
2013. júl. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én autós vagyok és nincs különösebb gondom velük de amikor majdnem egy sávot foglalnak mert nem bírnak egyenesen tekerni, attól rosszul vagyok

egyébként is neki fájna jobban ha összekoccannánk :D

2013. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Én biciklisként idegbajt kapok a következőktől.

Tata vagy nyanya 5-tel kerekezik cikk-cakkban. Ha meg akar állni nem húzódik félre hanem csak úgy fogja magát és leszáll a bicikliről.

Ez, akkor a legjobb amikor a barma mondjuk egy aluljáróból kifele jövet nem bír feltekerni a feljárón és annak a közepén követi el mindezt ráadásul a feljáró közepe felé leszállva.


Másik ilyen marha amikor megy a kerékpár úton és úgy dönt, hogy ő a szemközti kocsmába akar menni. Természetesen ehhez az út bal oldalára kell mennie és anélkül, hogy hátra nézne jön-e valaki elkanyarodik. Te meg amikor elkezdted előzni győzzél megállni.


Másik lúzer aki a 20e Ft-ot összteleszkópos biciklivel szerencsétlenkedik papucsban amin már a fék sem működik, mindezt egy szűk egyirányú utcában az út közepén. Te pedig naívan gondolod, hogy mivel az út közepén szerencsétlenkedik elmész mellette jobbról. Ha balra akar kanyarodni, amúgyis balra kell húzódnia, te meg jobbra akarsz menni, de amikor közeledsz hozzá akkor a hülyéje kitalálja, hogy ő vissza húzódik jobbra.


Gyalogosban szintén az ilyen idióták, akik biciklis-gyalogos úton mennek és anélkül, hogy szétnéznének átvágnak balra. De persze ha elütöd a hülyéjét, akkor te vagy a hibás.


Én jogsihoz kötném a biciklizést is, a jogosítványt legyen szó simáról nem hivatásosról megújítatnám legalább 10 évente, tehát ismételt KRESZ és forgalmi vizsga, ha hivatásos akkor szintén minimum 10 év, de nálunk inkább 5, mivel nekik méginkább tisztában kellene lenni a KRESZ szabályokkal.


A KRESZ változást amúgyis csak kevesen követik, de ma már amúgyis minden hülye szerencsétlennek lehet jogsija. Mesélte annó az oktatóm, hogy volt egy nő aki már két oktatót "kivégzett" majd őt javasolták, mert tudták, hogy nagyon türelmes. Akkor lett belőle elege amikor a nő behajtott az egyirányú utcába szemből pedig szólt is neki, hogy figyeljen a táblára. Azóta van jogsija.

Ilyen istenverte hülyével már én is találkoztam aki szembe jött a forgalommal, ráadásul elég egyértelmű, hogy nem lehet arra menni, mert két sáv van csak köztük van egy járdasziget amin parkolnak az autók. Az út mindössze kb 100m és a végén van egy visszafordító. Persze erre is egy nő képes. Lehet ez volt az akit az oktatóm említett, de hogy hasonló állatfaj az biztos.

2013. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!