Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A globális felmelegedést az...

A globális felmelegedést az ember okozza vagy természetes biológiai folyamatról beszélhetünk?

Figyelt kérdés

Évről évre megdől szinte a melegrekord magyarországon és szélsőséges kánikula tomból a világ számos helyén, ahol eddig nem volt jellemző. Ezzel párhuzamosan eltüntek az évszakok ; az ősz és tavasz teljesen hiányzik, szinte csak vagy nyár vagy pedig tél van. Ezek a dolgok teljesen újak az idősek életében is, de mi ez az idő a Föld életéhez képest ? Igen csekély. lehetséges, hogy egy természetes folyamat a Föld éghajlatváltozásának következménye ez vagy mi tettük tönkre a bolygót?


Nos, nem vagyok sem biológus, sem pedig geológus, így nem bocsátkozok találgatásokba.


1. Sokan úgy tudjuk, hogy az ember ipari szennyezésének a következménye ez. A sok gyár füst kibocsájtása, freongázok, nem lebomló szervesláncok mely a légkörből nem engedik ki azokat a napsugarakat (nem látható tartományról van szó), melyek folyamatosan melegítik a Földet és visszafordíthatatlan üvegházhatáshoz vezetnek.


2. Van egy másik elmélet, melyet először a háttérhatlom és a globális elit "hoaxának" olvastam, amolyan átverés akar lenni, ettől még lehet valós ez a része. Azóta több más forrásból szintén hallani ezt, miszerint a Föld természetes éghajlatváltozásának eredménye ez.


Gondolj csak bele : a mágneses pólusok is felcserélődtek, pedig ennek a folyamtnak sem sok köze van az emberi tevékenységnek. sokszor volt olyan jégkorszak, hogy egész európát tartós jégsapka fedte és ekkor sem volt sehol az ember. A Szaharában is valaha kellemes mérsékelt klíma volt, dús növényzettel és sok olyan állattal, ami itt van nálunk, mert ez a Föld természetes folyamatába beletartozik, amiről nem is tudtunk 30 éve és az emberek gondolkodásában ez nincs benne.


Mi lehet az igazság?



2015. jún. 10. 17:00
1 2
 11/16 dellfil ***** válasza:
33%

Látom "újramelegített" kérdés. Gondolom, nem véletlen, hiszen csak mostanában (az utóbbi héten) legalább négy erről szólt. Rendesen körbe lettek blablázva. :D

Ámbár volt egy posztoló... Nos ő annak rendje, és módja szerint tiszta vizet töltött a pohárba. Nem illő megneveznem, de magadtól is rájössz, ki az. (Nem, nem én... :DD) Segítek:

"(Lift Instinct blogomon részleteiben vesézem a témát a klímahiszterizálók szinvonalesése... posztomban)."

Keress rá, és válaszokat kapsz. (Még akkor is ha maga kérdésed is egy nonszensz.)

A "globálisos" :D kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Ezek, szorosan a "kérdésedhez" kapcsolódnak, és egy héten belül érkeztek. De több van.

Az, amiből másoltam 2019 dec. 13.-i kérdés. A válasz tegnapi. Az idézett.


dellfil

2020. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 dellfil ***** válasza:
82%

Bocs, de kifelejtettem: Mit értesz az alatt, hogy a globális felmelegedés biológiai folyamat?


dellfil


P.s.:Erre gondoltam, mikor a kérdésedet nonszensznek minősítettem.

2020. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, látom megint kiemelted.

Delfil általában nagyon jó válaszokat szokott adni, ennek ellenére

nagyjából tagadja az emberiség felelősségét e kérdésben...

Kérdező: az igazság a kettő között van. Alapból is lenne egy felmelegedési folyamat. Az emberiség erre játszik rá, nagyban gyorsítva az egész folyamatot. Tehát igen, felmelegedés lenne az emberi tevékenység nélkül is, de sokkal lassabb léptékű, amihez sokkal inkább tudnának alkalmazkodni a különféle életközösségek, az emberiség. Azt se felejtsük ki, hogy a felmelegedés előbb-utóbb megállíthatatlanná válik-a különféle üvegházhatású gázok ÉS az amúgy is erősödő naptevékenység hatására tovább nő a vízgőz mennyisége a légkörben, az olvadó permafrosztból még felszabadulnak üvegházhatású gázok(és egyéb nyalánkságok:D), tovább nő a vízgőz mennyisége a légkörben, stb...

Az ember könnyen elindíthat olyan folyamatokat,

úgy megboríthatja a mérleget, hogy a természet már nem feltétlenül tudja stabilizálni. Valamennyire tehetünk ez ellen, lassíthatjuk a a folyamatot. Mint 5 éve már mondták is: teli erőből nyomni kell a féket. Mást nem tehetünk.

2020. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetes akkor lenne ha 5000 év alatt zajlana le de az emberiség felgyorsította 20 évre
2020. szept. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Közvetetten az ember.
2021. jan. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Károly farkasok ***** válasza:

Látom bejelolted a "#illumimati" szektat...

Hülye kell legyel hogy ne jusson eszedbe hogy az összes felrebeszeles mögött nincs valami.

Én úgy voltam ezekkel a dolgokkal hogy nem nagyon foglalkoztam vele mert nagyon sok téves, hasznavehetetlen információ és felrebeszeles van körülötte. Viszont az a mondás hogy nem zörög a haraszt... nagyon is igaz, legfőképpen ebben a témában.

Én reál beállítottságú ember vagyok, olyan a foglalkozasom is, és nem nagyon szeretem a humbukot. Nem hiszek a csodakban és számomra az a válasz amit bizonyos körök, pl az egyház, adnak hogy "csak", vagy amikor egy válasz nincs evidens, konzekvens és logikus módon levezetve én inkább nem foglalkozok velük.

Klímaváltozás van(legalábbis szerintem ez a helyes jelző) nem pedig globális felmelegedés... Tavaly malyusban meg simán hosszú ujjú, meleg felsőben jártam nem pedig rövidnadrágban mint gyerekkoromban.

Elszaporodtak az extrém környezeti jelenségek... Amihez persze hozzájárulnak a gazdasági tényezők is és még sokminden más is... Viszont az éghajlat manipulalva van. Pont úgy mint a gazdasági helyzet... Felregezetnek minket. És nem a mi érdekünkbol.

Mikor az illuminati-t "belekevered" ebbe az egeszbe annyit mondok neked hogy jó helyen kapisgalsz... Én tettem itt fel kérdést, konkrétan hogy van e tag aki hajlandó egyszerű kérdésekre, egyszerű választ adni.

Nincs!

Viszont olyan van aki negal és tagad, felrebeszel.

Javaslom figyeld a kozeledben észlelhető természeti jelenségeket, vegyél figyelmbe olyan őrült magyarázatokat is ami súrolja, vagy át is lepi a józan ész határait, az általunk ismert és köztudatban élő magyarazatokon túl mutat... És vond le a konzekvenciákat magad.

Én személy szerint nem szívesen beszélek a témáról mert a magyarázat olyan hihetetlen hogy látni kell, többször be megtapasztalni hogy hihető legyen.

Annyit mondok végezetül hogy bármilyen hihetetlen tényleg léteznek emberek természetfeletti képességekkel... Olyanok amilyenekrol a mondák és a regek szólnak... A helyes kifejezés az hogy nem az ember befolyásolja az időjárást... Hanem valakik befolyásolnak mindenkit és mindent aminek néha katasztrófalis következményei vannak.

2021. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!