Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikát 0-ról hol érdemes...

Fizikát 0-ról hol érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
a tudásom meg áll ott hogy vé egyenlő espertével
2015. jún. 24. 19:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

hát nyilván, azért jelentkeztem oda az érettségi követelményből elég sokat tudok elméleti szinten, meg alapvetően számolni megtanított a kémia és matekból is vagyok szerintem jó annyira hogy ne az legyen a probléma

fizikából sem kellene kibukni na


nem a BME-re megyek azért, gondolom sokan lesznek még úgy, hogy na leérettségiztünk de amúgy nem nagyon vágjuk a témát, azért jó lenne jól kezdeni az egyetemet

2015. jún. 24. 23:06
 12/14 Hominida ***** válasza:

Vegyél gimnáziumi tankönyveket, tanuld meg azokat, és oldj meg sok példafeladatot.



"na leérettségiztünk de amúgy nem nagyon vágjuk a témát, azért jó lenne jól kezdeni az egyetemet"


Ezt elég kellemetlen dolog volt olvasni. Nyilván én vagyok őskövület, de régen még az ment egyetemre, aki kiemelkedően jó volt a szaktárgyakból, mert külön rágyúrt. Ennek köszönhetően egy felvételi vizsgán bizonyítani tudta, hogy nem 0-ról fog kezdeni. Sajátos módon akkor az egyetemre járásra nem jogosított fel egy érettségi. Ráadásul a diáknak még célja is volt az egyetemi diplomával, amihez nem a menüből válogattunk nekünk tetsző tárgyakat, hanem a félévek elején megadták nekünk az órarendet. Igaz, akkoriban nem lett két-három diplomája is egy pályakezdőnek. Szokás siránkozni a magyar oktatásügy eredménytelensége miatt, hát ez is egy adalék lehet.

2015. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Hát, szerintem nagyon nagy bajban vagy. Azért gépészmérnökin első két évben, ha jól tudom, fizika az egyik bukó tárgy. Először is a helyedben most elkezdenék nagyon jó magántanárt keresni, és fizikával kelni-feküdni.
2015. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
túl vagyunk a kínos felismerésen
2015. júl. 1. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!