Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időjárás-változás előtt miért...

Időjárás-változás előtt miért fáj sokak feje? Miért érzik meg sokan?

Figyelt kérdés

Mit éreznek meg pontosan és hogyan történik ez?

Gondolom, pl. a légnyomásváltozást megérezzük, de ez valami más lehet.


2015. aug. 27. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mindig egyike az orvostudomány nagy kérdéseinek, mert biztosan senki se tudja. A koponyaűr lassabban reagál a légnyomásváltozásra, ez biztos, de akkor fél méter vízbe merülés is migrént okozna. Leginkább arról szoktak okosakat mondani a fiziológusok, hogy a szervezet homeosztázisa a hőmérsékleti, nyomási és páratartalmi viszonyok viszonylag gyors változása esetén zavart szenved, nem tudjuk lekövetni, és ez vezet a tünetekhez. Egy biztos: a klímaedzetlenség - azaz a szabadban való tartózkodás hiánya - vezető oka frontérzékenység kialakulásában. Nagyanyám azt szokta mondani, hogy ő csak az ukrán frontra érzékeny.
2015. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
rám nincs hatással, de én is a v8szonylag gyorsan bekövetkező légnyomásváltozást nem képes a szervezetük követni. ez privát vélemény, lehet, hogy nincs igazam.
2015. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

A fejfájás oka elvileg az agyhártya fájdalomszenzoraiból származik. A légnyomásváltozás és páratartalom-változás együtt talán okozhat olyan változást (koponyaűri folyadék oldott anyagainak koncentrációja, nyomása), ami kiváltja a fájdalomreakciót.

De ez csak személyes tipp, én sem tudok korrekt, pontos tudományos magyarázatról.

2015. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


#3, úgy látom nagyjából egy irányba tapogatunk.

2015. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

#4:

Igen, valóban. Szerintem a kérdés az összetettsége miatt nyitott még. Mert maga a fejfájás valószínűleg sok biokémiai lépés eredménye, aminek csak egy, több szinten közvetett oka a légnyomásváltozás. az sem kizárt hogy elektromos, bioelektromos összetevői is vannak a dolognak.


A régi sérülések, műtéti hegek, ízületek frontérzékenysége még bonyolultabb kérdés lehet, mint a fejfájás. Bár az oksorozat valószínűleg azonos.

2015. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!