Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért születik ma annyi szőke...

Miért születik ma annyi szőke gyerek? Ezt más is észre vette?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a mai kisgyerekek között nagyon sok a szőke, és nem kicsit, nagyon szőkék, fehér bőrűek, kék szműek, rendes barna hajú szülőkkel.

Ezt cigányoknál is észre vettem, nagyon szőke sok kis gyerek. És fehér bőrűek. Ha csak az egyik fél roma, akkor szinte biztos, hogy nagyon fehérek.

Ez csak most tűnt fel, 10 évvel ezelőtt nem volt így. Mi ennek az oka?



2015. szept. 24. 14:56
 1/10 A kérdező kommentje:
*úgy értem az egyik szülő
2015. szept. 24. 14:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én semmi változást nem tapasztalok a 10 évvel korábbi évhez/évekhez képest. Egyébként néhány éves korig világosabb az emberek többségének a haja és bőre.
2015. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10 évvel ezelőtt is sok nagyon szőke gyerek született, mivel egy idő múlva sötétebb lesz a hajuk, én is tejfölszőke voltam az oviban most meg már bőven barna a hajam.
2015. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nekem is nagyon sötétbarna a hajam, kiskoromban kicsit szőke voltam, de nem ennyire , mint a mai gyerekek.

De érdekes, lehet csak bebeszélem.

Romáknál pl csak most vettem észre, hogy szőkék. Korábban sosem.

2015. szept. 24. 15:31
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

“Ez csak most tűnt fel, 10 évvel ezelőtt nem volt így. Mi ennek az oka?”


Azért, mert 10 éve pont 10 évvel fiatalabb voltál (pl ha most 25 vagy, akkor 15 voltál), más érdekelt, másra figyeltél. Nem rögzítetted jegyzőkönyvben a szőkék arányát, nem végeztél random mintán mérést. Pont ezésrt van feltalálva a statisztika tudománya, a hosszútávú trendek adatalapú elemzése, mert az ember még a saját életén belül sem képes torzításmentesen visszaemlékezni dolgokra, rádásul hajlamos az elméletét alátámasztó adatot figyelembe venni (ni csak ott is egy szőke), a nem megfelelőt ignorálni.


Szóval ha mást nem is tanulsz ebből a kérdésedből, de annyit mindenképp jegyezz meg, hogy az ilyen “régen valamiből több/kevesebb volt” típusú megállapításokat mindig fogadd gyanakvással, hacsak valami tényleges adat nem támasztja alá őket.

2015. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Elottem szolo okos ès intelligens valaszaval a tèma le is zarhato. Pont.
2015. szept. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

most sem figyelem jobban őket, mint 10 éve és

most sem végzek mérést, hanem egyszerűen feltűnt.

de úgy beszélsz, mintha nagyon nagy okoska lennél. :DD

2015. szept. 24. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

“most sem figyelem jobban őket, mint 10 éve és “


Vajon 10 éve ugyanaz voltál, mint most? Ugyanazt az ételt, ugyanazt a zenét szeretted, ugyanazon az útvonalon, ugyanazzal a busszal jártál, ugyanazok a problémák foglalkoztattak? Honnan emlékszel, hogy mennyire figyelted őket anno? Simán lehetséges, hogy elköltöztél, és most egy olyan helyen laksz, ahol véletlenül kicsit több a szöszi. Vagy beleszerettél egy szöszibe, és mindenhol az ő haját keresed, sokkal érzékenyebb vagy a szőke hajra emiatt. Vagy simán csak nőttél 15 centit az elmúlt 10 évben, máshova került a szemed fókusza, más esik a látóteredbe, mást veszel észre séta közben. Vagy született egy gyereked és emiatt termöszetes hogy jobban figyeled a többi gyereket.


“most sem végzek mérést, hanem egyszerűen feltűnt. “


Az ember agya úgy van huzalozva, hogy összefüggést keressen. Ezért látunk a felhőkbe alakzatokat, ezért hisszük azt, hogy a boltban csak a jobb felső konzervet szabad levenni, mert kétszer onnan vettünk és jobban ízlett. Ezek random dolgok, nem valódi összefüggések, melyekhet ettől függetlenül ragaszkodunk, ahogy te is a tiedhez. Valójában sokkal több közük van a saját aktuális érzékenységünkhöz, lelkiállapotunkhoz, mint a valósághoz.


“de úgy beszélsz, mintha nagyon nagy okoska lennél. :DD”


Elég ideje dolgozom természettudományos pályán, igen, és tanítják is ezt az egyetemen mint kutatásmódszertan. Elég sok kutatás támasztja alá, hogy az emberi észlelés, valóságértékelés, emlékezés mennyire nem megbízható. Van aki ezzel együtt tud élni, van aki meg azt hiszi, hogy az emlékei kőbe vésett tények. Válassz, melyik vagy te.

2015. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
illuminati
2015. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
8/9 Teljesen egyetértek veled. Van már egy kisfiam előtte soha nem érdekeltek a gyerekek, most ha látok egy családot, étteremben vagy hipermarketekben egyből a gyerekeket nézem :)
2021. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!