Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi ennek az evolúciós magyaráz...

Mi ennek az evolúciós magyarázata? (lent)

Figyelt kérdés

Mi annak az evolúciós magyarázata, hogy a férfi homoszexualitás nagyon sok emberből zsigeri, ösztönös undort vált ki, a női pedig nem annyira?


Nem végeztem felmérést, de úgy vettem észre, hogy ez jelentősen több embernél megfigyelhető, mint fordítva. Azt persze mondhatjuk, hogy társadalmilag kevésbé elfogadott, de ez nem visz sehova.

Most gondoljatok bele... 2 nőt "elpazarolni", mármint evolúciós szempontból: nincs gyereküknem nagyobb veszteség, mint 2 férfit az utódok számának és gondozásának szempontjából? Mert az kb. mindig a nőstény egyedek számától függ, nem a hímekétől (pl. beraksz egy populációba 3 hímet és 20 nőstényt - rövid időn belül minden nőstény vemhes lesz, hacsak nem pingvinek, énekesmadarak vagy ilyesmi, amik egy életre választanak, tehát ne írjátok,h mert szórja a magokat a nőknek meg csak havonta 1 petesejt van stb.). Szerintem ez annyira mélyen gyökerezik, ösztönös viselkedés, hogy kell lennie evolúciós oknak, mert túl sokaknál megvan, hogy véletlen legyen. Várom a magyarázatokat! Ne trollkodjatok, engem tényleg érdekel, nem fröcsögni akarok, hogy "fúúj, ők ezt meg azt csinálnak, ezért utáljuk őket". Nem.



2015. okt. 11. 23:41
1 2
 11/11 Cerevisiae ***** válasza:
#10: O.K. :)
2016. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!