Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Relativitáselmélet: Meddig...

Relativitáselmélet: Meddig gyorsíthatunk egy rakétát egy végtelen térben, amiben kizárólag a rakéta létezik?

Figyelt kérdés

1. kérdés: Egy végtelen kiterjedésű térbe egy űrhajót helyezünk, és beindítjuk a rakétáit. Miután annyi üzemanyagot használtunk el, ami a mi mi Világegyetemünkben ahhoz kell, hogy a rakétát a fénysebesség 99,99 %-ára gyorsítsuk, mennyiben vonatkozik ez a kérdésben megfogalmazott rakétára?


2. kérdés (ami az elsőből következik): Egy rakétát egy olyan térbe helyezünk, ami körül 1 trillió fényéven belül nincsen "semmi". A rakéta most nulla sebességgel mozog az őt 1 trillió fényév sugarú körben körülvevő galaxisokhoz képest. Amikor a rakétát beindítjuk az egyik irányba, tudja-e a Világegyetem, hogy a rakéta mikor lépi át a fénysebességet? Mivel amíg a rakéta nem érkezik meg az egyik galaxisnak a tömeg-energia-stb. rendszerébe, addig az egyetlen vonatkoztatási rendszer elvileg önmaga. Azaz tehet-e szert olyan sebességre, ami a tőle 1 trillió fényévre lévő galaxisokhoz képest gyorsabb, mint a fény sebessége? Ahogyan a tőlünk távoli galaxisok gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a fény vákuumbeli terjedési sebessége.



2015. dec. 12. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A mi világegyetemünk szerintem azért olyan amilyen többek között, mert rengeteg anyag van benne.

Én nem lennék benne biztos hogy van olyan végtelen tér amiben csak egy rakéta van. Ha lehet ilyen, akkor pedig nem vagyok benne biztos hogy ugyanaz a fizika érvényes lenne mint a mi univerzumunkban.

2015. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Én nem lennék benne biztos hogy van olyan végtelen tér amiben csak egy rakéta van"

Akarom mondani:Nem vagyok biztos abban ,hogy lehetséges olyan végtelen tér amiben csak egy rakéta van.

2015. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 kérdés, végtelen térben egy rakéta gyorsul majd elfogy az üzemanyag mi történik? Egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, nem történik semmi, a fizika összes törvénye ugyan az marad. A fény továbbra és fénysebességgel hagyja el a rakéta lámpáját vagy nem tudom milyen választ vársz. A rakétához képest ugyan úgy ha kiugrasz és a saját kis rakétáddal gyorsítasz akkor a szokásos fog történni, ha erre voltál kíváncsi.
2015. dec. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Előbb a fogalmakat kéne megérteni nem?


Tér : Két részecske közötti hossz.


A részecskék gravitációs terének nincs határa ,nonszensz amiket írsz hogy a rakéta később beleér a galaxis rendszerébe.


Most is benne van és ugyan akkora erővel húzza azt mint az a rakétát , lehet az csillibillió fényév távolságra is.


További fogalmak távolság és idő mind mind relatívok.


A világegyetem nem élőlény nem tud az semmit viszont neked tudnod kell hogy ha ráülsz a rakétára és 99%c re gyorsulsz akkor a rakétából mérve az 1trillió fév sugarad megrövidül majdnem 0 ra (hosszkontrakció) . Ha viszont kívűlről nézed mint valami isten akkor azt látod hogy több mint 1 triilió évig fog utazni a rakéta hogy elérje az első galaxist.

2015. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem kell a világegyetemnek tudnia semmiről.

Gyorsíthatod a rakétát végtelenségig, akkor sem fogja elérni a fénysebességet semmihez képest.

Ha a rakétán ülsz, érezni fogd, hogy még mindig gyorsul, de valójában csak közelíteni fogja a fénysebességet, közben belső ideje lassulni fog egy külső, nyugalmi vagy akármilyen más lassabb testhez képest. A külső szemlélő nézőpontjából egyre kevésbé fogsz gyorsulni, de te ezt odabent nem így érzed a lassuló belső idő miatt.


"Ahogyan a tőlünk távoli galaxisok gyorsabban távolodnak tőlünk, mint a fény vákuumbeli terjedési sebessége"

Hozzánk képest nézve, ja. Csakhogy az a plusz tempó a tér tágulása, annak sebességét meg nem köti a relativitás, az a térben való mozgásokról szól.

2015. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt, igazából csak a gyorsítás erőhatását fogod érezni a rakétádban ücsörögve. Ha nincs semmi más viszonyítási pont rajtad kívül az egész üres univerzumban, akkor amint abbahagyod a rakéta gyorsítását, nyugodtan lehet azt mondani, hogy a rakétád továbbra is álló helyzetben van. Hiszen nincs semmi külső pont, amihez képest meg lehetne adni a sebességét. Nincs olyan kísérlet, amely ne pontosan ugyanúgy működne a rakétádon, mint a bármilyen hosszú gyorsítást megelőzően.
2016. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!