Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit érzékelnénk akkor, ha...

Mit érzékelnénk akkor, ha hirtelen egy fekete lyuk jönne a föld közelébe?

Figyelt kérdés

A földről lehetne látni az objektumot, vagy egyszerűen semmit nem tapasztalnánk?

Reggel kimegyek, felnézek az égre látok egy fekete pontot az égen és percről percre hatalmasabb, amint közvetlen közel jön az egész ég elsötétül, a másodperc tört része alatt vége mindennek, fájdalom mentesen meghalunk.

Ilyesmire gondolok.


Másik: A nap egyik pillanatról a másikra eltűnik az égről, gondolom olyankor még pár percig láthatnánk az égitestet és a fényt.


2016. febr. 25. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Széttépne mindent a gravitációs erő, kezdve a nagy dolgokkal, végül a kicsikig. Először a Napot, majd a Földet, majd minket. Mikor már ránk sor kerül nem valószínű hogy élnénk.
2016. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az atmoszférát tépné ki elsőnek.. Ebbe mi is azonnal belehalnánk.. Gyors lenne.
2016. febr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Főleg hogy olyan mértékű röntgensugárzást bocsát ki az akkréciós korong, hogy már az előtt megsülnénk, mielőtt szabad szemel megpillanthatnánk bármi feketét is az égen. Főleg, hogy egy fekete lyuk az egész Naprendszert összezilálná, a bolygókat szanaszét repítené a pályájukról, mielőtt akár csak a Pluto pályáját elérné.
2016. febr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Volt már a kérdés.


"Fekete pontot" nem látnánk - főleg azért, mert messziről kicsi, közelről meg már nem élnénk.

Azt látnánk, ahogy jön, hogy torzítja a teret, ezért úgy nagyítana, mint egy hatalmas lencse. Igen feltűnő lenne, a csillagászok évtizedekkel előre kiszúrnák.

Ha nem évezredekkel előre.


A fájdalommentességben meg nem tudom, miért reménykedsz... egyrészt elszívná a légkört - másrészt utána nagyon durván tépne szét téged is.

Hacsak nem vágna kupán valami abban a tornádóban, ami közben keletkezik, és nem csak a levegőt szívja el, hanem a földet is alólad.


Ha a Nap eltűnne az égről... ez a kérdés is volt már.

Olvasni szoktál itt?


Úgy 8 percig nem tudnál semmiről, addig szépen ott lenne a Nap a helyén.

Aztán, amikor a fény odaérne hozzád, akkor látnád, hogyan tűnik el.

2016. febr. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem előbb lennénk Roche-határon belül, minthogy a légkör elszívódna. A földgolyó úgy viselkedne, mint amikor jó erősen lenyomva megsodorsz az asztalon a tenyereddel egy lágytojást.

Mire elmenne a légkor, már rég egy nagy magmakocsonya lenne az egész bolygó.

2016. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe, hogy az első látványos változás a Földön (az árapályok megváltozása után) az erős vulkanizmus lenne. Hogy ez milyen távolságból kezdődne, az erősen függ a fekete lyuk tömegétől. Ha mondjuk csillagmaradvány (vannak másmilyen, kisebb fekete lyukak is), és pl. 3 naptömegű, akkor szerintem a Mars távolság kétszereséről (~1AU) kezdődnének a "kisebb" problémák, és a Mars távolság feléről már kezdődne a földkéreg mozgolódása.


Az akkréciós korong valóban erős röntgen- és gamma forrás is lehet akár, de ahhoz anyag kell. Lehet, hogy az interplanetáris anyag elég egy aktív korong létrejöttéhez, ezt nem tudom. Vagy hozhat is magával ilyen korongot, de annak kell az utánpótlás, nem egy stabil korong, mint mondjuk egy gyűrű. De az is igaz, hogy ha mondjuk lassan bekebelezi valamelyik külső gázbolygót, akkor annak az anyaga is erősen fénylene és sugározna a korongban, és sajnos elég ideig, hogy jól "leégjünk".

2016. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

"Az akkréciós korong valóban erős röntgen- és gamma forrás is lehet akár, de ahhoz anyag kell. Lehet, hogy az interplanetáris anyag elég egy aktív korong létrejöttéhez, ezt nem tudom."


Oorth felhő?

2016. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hacsak az nem. :))

Mondjuk kíváncsi lennék, mekkora anyagmennyiséget képvisel az Oort felhő. A wiki szerint kb. 5 földtömegnyit. Annak is szerintem kis töredékét tudná begyűjteni. (?)

2016. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
Hát igen, elég szép területen szóródik. Gondolom egy igazi látványos akkréciós korongot csak valamelyik gázóriásunk elfogyasztása produkálna.
2016. febr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Először szétrobbanna a légkör, aztán a Föld darabokra hasadna, minden atomizálódna, végül a maradékot beszippantaná a szingularitás.
2021. jan. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!