Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez így helyes? (koordináta...

Ez így helyes? (koordináta geometria)

Figyelt kérdés

Az egyenes két pontja:

b) A(-3;2) és B(6;-3);

Az egyenlet amit felírtam:

9y = x

Egyébként, úgy csináltam, hogy eltoltam az egyik pontot az origóba, a másik pontot azonos iránnyal, azonos mértékben eltoltam, vettem a meredekségét és onnan már csak kiszámoltam az egyenletet.

A megoldókulcsban 5x + 9y = 3 szerepel, de szerintem ez csak amiatt van, mert a szerző máshogy számolt.


2016. márc. 1. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondold meg, amit te felírtál az egész biztosan rossz, mivel a bal oldali A pont magasabban van mint a jobb oldali B pont, vagyis látjuk, hogy a meredekség negatív kell legyen. Nálad + tehát biztosan rossz, nem tudom mit kontárkodtál...
2016. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazad van, köszi a választ, megnéztem, rájöttem, hogy elnéztem valamit a feladatban.

Most 9y + 5x = 0 jött ki ://

Legalább már egy kicsit közelebb kerültem a megoldáshoz :"D de az a hármas honnan jön?

2016. márc. 1. 19:25
 3/3 A kérdező kommentje:
No, rájöttem, ha minden igaz, azért van, mert én az egészet az origóhoz toltam és onnan számoltam a meredekséget, csak arról feledkeztem meg, hogy az eredeti egyenest hárommal feljebb toltam, ha minden igaz emiatt kell oda az a három...
2016. márc. 1. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!