Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki augusztus 23-án született,...

Aki augusztus 23-án született, az melyik csillagjegyben született?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 21:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
"Egyéb kérdések"
2010. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

az asztrologiának semmi alapja nincs.

én csak max (ez is ritka..) elolvasom azt kész.

am meg sztem még oroszlán.

2010. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy pontosan hány órakor született (a Nap átment-e már a Szűzbe. Az augusztus 23. csak egy megközelítő dátum, valójában minden évben máskor történik a váltás)
2010. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Szerintem az a kérdés, hogy egy hónap valamelyik napja milyen csillagjegybe esik, az egyértelműen természettudományos kérdés, közelebbről: csillagászati.

Nem azt kérdezte, hogy mi lesz a sorsa, a csillagjegyeket az állócsillagok elhelyezkedése s a nap pályája egyértelműen meghatározza.

Csillagjegyek vannak, mert bizonyos állócsillagok az égen csillagképeket képeznek, a nap a látszólagos pályáján egy év alatt ezeken végig megy - ez nem babonaság, hanem csillagászat. Csak az babona esetleg, hogy a csillagok állása befolyásolja a földi történéseket

2010. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

az égbolt LÁTSZÓLAG a Föld körül forog, három forgás egymásra rakódik: napi fordulat, évi fordulat és 25920 éves fordulat, az utóbbi a világév, így a világhónap 2160év.

Ha ezt végiggondolod, akkor láthatod, hogy a napon belül az órák is számíthatnak, ezt az asztrológusok így is gondolták, ráadásul ahogy a világév telik, az átmenetek időpontja is csúszik, ahogy valaki mondta is. Nyilván nincs éles határ a szűz és az oroszlán csillagkép között(az asztrológusok figyelembe is vették a csillagjegyek keveredését).

Viszont a jelenlegi modern természettudomány minden erejével ellenáll annak a feltételezésnek, hogy az állócsillagok vagy bármely égitest) érdemi és megvizsgálható közvetlen hatást gyakorolna, földi eseményekre.

Szrintem, ha pártatlanul végiggondolod, akkor mind a két véglet abszurd, de azért én nem hiszek a horoszkópkészítésben

2010. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem el, hogyha valaki 20 perccel később születik, akkor más a csillagjegy és az egész élete teljesen más xD és ez miért lenne "egyéb kérdések" témakör? Ez csillagászat, nem pedig csillagokból jóslás.

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 10. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!