Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi esélyem van hogy...

Mennyi esélyem van hogy elméleti fizikus legyek?

Figyelt kérdés
Régebb óta érdekel az elméleti fizika. Azonban matekból nem vagyok túl erős(4es,ritkán voltam 5-ös). De ennek ellenére a matekot is nagyon szeretem. Fizikát,kvantummechanikát imádom. Van esélyem, vagy felejtsem el, és hagyjam a géniuszokra..?

2016. jún. 13. 15:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Tegyél egy próbát, de az egyetemi oktatás nem lesz olyan érdekes mint ahogy az emberek elképzelik. A gimis matek még érdekes, de egyetemen olyanokat kell már alapból tudni amit gimiben nem tanítanak. Majdnem olyan különbség van a fizikusok/matematikusok matekja és a gimis matek közt mintha angol irodalmat tanulnál.
2016. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

+9-ikes vagyok.

Esetleg, ha ráhúzok nagyon a matekra,fizikára az érettségiig,akk úgy lehetséges?

2016. jún. 13. 15:28
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) átgondolom.
2016. jún. 13. 15:29
 4/19 anonim válasza:
85%
Egyáltalán ne felejtsd el! Mindenképpen próbálkozz meg vele, az érettségiig még rengeteg időd van, addig menj rá nagyon erre a 2 tantárgyra. Szerintem van esélyed, ha ennyire érdekel az elméleti fizika, és 4-5-ös a matekátlagod. Bár a fizika és a matematika szorosan összefüggenek, de azért te nem vagy rossz matekból, és még sokat javíthatsz is. Viszont más az elemi és a felsőbb matematika/fizika. De nem feltétlenül kell hatalmas zseninek lenned, elég, ha van hozzá érzéked, érted, érdekel és szorgalmas vagy. Egyébként én elméleti matematikus szeretnék lenni. :D
2016. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Az elméleti fizika, különösen a kvantummechanika nagyon erős matematikát használ. Ezeket párhuzamosan tanulod az egyetemen, most ilyesmit nem tanulsz. Elsősorban a parciális differenciálszámítás, sztochasztika és hasonlók lesznek fontosak. Ez problémát akkor okoz, ha a középiskolai anyagban nem vagy kellően magabiztos. Arra ugyanis nem lesz időd, hogy akkor pótold a hiányokat. De most még rengeteg időt van erre érettségiig. Oldj meg sok sok példát. Abban lesz részed majd az egyetemen is.
2016. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan nem vagyok fizikus(matematikusnak készülök), de vannak azt hallgató ismerőseim.


A velük való beszélgetésekből nekem az jött le, hogy az elméleti fizika jelentős része matek, ráadásul komplexebb egyetemi matek; főként analízis, meg csoportelmélet, ami a gimnáziumi mateknál lényegesen összetettebb.


Viszont azt írod, nem szereted a matekot, de a fizikát érted és szereted. Szerintem elég nehéz a fizikát kellő matematikai tehetség nélkül szeretni. Szóval nem lehet, hogy valójában elég jó vagy matekból, csak túlságosan a jegyekben kapott értékelésre hagyatkozol?

2016. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

2-ik válaszoló: köszi a biztatást :D és sok sikert az elméleti matematikushoz;) megprobálok minél jobb eredményeket elérni a 2 tantárgyból.:)

3-ik válaszoló: köszönöm a választ, megfogadom a tanácsot!

4-ik válaszoló: köszönöm a te válaszodat is!:) azon alapoztam,hogy nem vagyok túl jó matekból, mert(lehet h általánosban jónak számítottam)de most középiskolában szerintem nekem több idő amíg megértek valamit, illetve egyes szöveges feladatok nehezen mennek, természetesen vannak olyan feladatok is mellyekkel könnyebben megbirkozók.:) de igyekszem ezen javítani.:)

2016. jún. 14. 17:59
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha azt mondom hogy az elméleti fizika kőkeményen matematika, akkor nem hazudok. Csak itt olyan matematikai rendszert vizsgálsz ami a valóság nevű dolgot írja le. Ha gondolod küldhetek egy két bevezető diasort meg linket, hogy milyen is azaz elméleti fizika. Nem elrettentésnek akarom csak, hogy tudd mivel lesz dolgod. Én is fizikusnak készülök, kérdezz nyugodtan.
2016. jún. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
50%

Hát ha már 9.ben 4es vagy matekból.... én nem választanám a helyedben. A kilencedik m8nd fizikából és mind matekból csak a 8.os anyag ismétlése. Amikor 9.es voltam és se nagyon hittem el. De most csak gondolj bele.7.ben vettétek a gyorsulást, sűrűséget, sebességet stb. Matekból pedig a Pit-tételt, Thálesz-tételt és még 1-2képletet vesztek.

Matekból én heti 5órában 5ös voltam mindig is. De most fizika fakton haldoklom. Pedig én is úgy voltam vele, ahogy te. Csak én 5ösökkel mentem.

2016. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Én is fizikus vagyok, de magyarországon elméleti fizikusnak nehéz, csaknem lehetetlen elhelyezkedni, de lehetsz fél állásban tanár másik valamilyen fizikusi laboros.
2016. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!