Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyesek miért vannak ennyire...

Egyesek miért vannak ennyire rákattanva az evolúció tagadására?

Figyelt kérdés

Miért kategorizálják be egyesek azokat akik kutatják és elfogadják az evolúciót úgy mint darwinista, evolúcionista?


És miért azonosítják minden esetben a materializmussal?

Mint itt is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..



2016. júl. 4. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld meg kiküszöbölni a tudatlanságot, kérdésed okafogyottá válik.
2016. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
92%
Talán azért tagadják mert nem akarják elhinni hogy az ember az állatoktól származik és hogy az ember maga is egy állatfaj.
2016. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
0%

Mindig nagyon viccesek ezek az állítólagos tudományos formák, akik nagy biológusnak adják ki magukat, de azt sem tudják, hogy ez csak egy elmélet, és nem tétel.


Amikor két vallásos veszekedik...


Ugyan ez megfigyelhető ősrobbanás ELMÉLETTEL kapcsolatban is.

2016. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 Mojjo ***** válasza:
91%
@3: a természettudományos terminológiában az elmélet szó nem azt jelenti, hogy egy bizonytalaqn, talán így van, talán nem valami. A gravitáció is egy elmélet pl :) Itt elég nagy keveredés van a szó köznapi és tudományos jelentése között. Téged is ez kavart meg - ami nem lenne nagy gond, ha nem ekkora arccal adtad volna elő magad, így viszont eléggé ciki.
2016. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 Mojjo ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!


Azért vannak rákattanva erre sokan, mert alapvető világnézetüket piszkálja a kérdés. Sok ember világképének szerves része, hogy márpedig nincs evolúció, és az emberek a világképüknek az alapköveit igencsak nagy elánnal szokták védeni. Ez ilyen egyszerű, és nem csak ennél a témánál figyelhető meg.

2016. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
14%

hipotézis=elmélet


[link]


"a valószínűségen, ill. csak részben igazolt tételeken alapuló föltevés"


ilyen az evolúciós hipotézis


gratulálok magát tudományos alapossággal gondolkodónak gondoló válaszoló :)

2016. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 Mojjo ***** válasza:
88%

@6:

"Amíg a tudományos közösség azt el nem veti, vagy el nem fogad egy bizonyos elméletet, addig hipotézisnek(magyarul feltevéseknek) szokták nevezni. Az elfogadott hipotézist már elméletnek szokás nevezni."


[link]


Mondom, a kisebb arc jót tenne a leégés ellen. Tudom, hogy tényleg baromi nagy a kavarodás a köznyelv meg a tudományos terminológia között ezen szó használatát illetően, nem szégyen, ha valaki összezavarodik. De ha ilyen kioktatóan beszél baromságokat, az vérciki.


Egyébként én nem dolgoztam semennyit biológusként, de egy egyetemet csak-csak végigtoltam, és "az evolúció elmélete" meg "az evolúció ténye" szókapcsolatokat ugyanúgy használták a tanárok - ugyanazon tanárok is. Mégpedig azért, mert ebben a kontextusban szinonímák.

2016. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
6%

nahát akkor valóban rosszul használtam az elmélet szót, hiszen az evolúció csak egy hipotézis


egyébként nagyon sokan használják még ebben az értelemben, mentségemre szóljon


akkor térjünk vissza arra, hogy szerinted miért elfogadott hipotézis az evolúció :)

mert én erről beszéltem, és az írásomból is egyértelműen kiderül

2016. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
94%

Valahogy nagyon nem vagy képben, kedves 37%-os. Az evolúció elméletét éppen azért hívjuk elméletnek, mert a hipotézis már régen bizonyítást nyert. Mondhatni, a tudományos elmélet annyit tesz, hogy leírja egy létező folyamat működését. A köznapi értelemben vett elmélet szócska egészen mást jelent, ne keverd ide!

Az egyértelműen bizonyított hogy ma működik az evolúció. Mert miről van szó? Hogy egyetlen populációban, egyetlen fajban sem egyformák az egyedek, különféle mutációkkal rendelkeznek, ez a variáció. Aztán, az élőlények szaporodnak, az utódaiknak továbbadják a tulajdonságaikat, de a mutációk miatt folyamatosan jelennek meg új tulajdonságok is az utódokban, ez a replikáció. Aztán a szelekció, mivelhogy nem tökéletes klónokról beszélünk, a kisebb-nagyobb eltérések adott élethelyzetben előnyösebbek vagy hátrányosabbak egy-egy egyedre nézve, azaz nem mindegyikük hasonló eséllyel él túl és szaporodik.

A tény ez, ahol van variáció, replikáció és szelekció, ott evolúcióról beszélünk.

Az pedig, hogy régen is ugyanígy evolúció zajlott, nos, alapesetben is erősen feltételezhető, de a fosszíliák léte, a genetikai vizsgálatok segítségével felállított törzsfák tökéletes bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy tényleg ugyanígy zajlott régen is.

Ergo az evolúcióelmélet teljesen jól bizonyított, hiszen gyakorlatilag minden amit csak látunk, evolúciós változásokra utal.

2016. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 Mojjo ***** válasza:
92%

Az evolúció neme gy hipotézis, hanem egy nagyon jól alátámasztott, valamint kísérletileg is megfigyelt tény.


Sok kedvem nincs erről a témáról beszélni, túl sokszor kitárgyalt téma, aminek ötezredszeri kitárgyalása semmi örömet nem rejt a számomra - előhozom a baktériumok evolúcióját, egyes halfajokat, gyümölcslegyeket, te előhozod, hogy azok mikroevolúciós lépések, új faj nem keletkezett, elmondom, hogy de-de a fajfogalmaink szerint új faj keletkezése is lezajlott már a szemünk előtt, te továbbra is mikroevolúciózol és új szervek kifejlődését követeled, én megkérdezem, hogy szerinted miféle folyamat gátolja meg, hogy a változások bármilyen messzire sodorják a kiindulási élőlényektől az x generáción át mutálódott élőlényeket stb stb... ha kicsit lelkesebb vagy, előjösz a leegyszerűsíthetetlen összetettséggel, én meg elmagyarázom ötezredszer, hogy miért baromság az úgy,a hogy van, majd belehalok vótmá túladagolásba, valahogy így:

[link]


Ha úgy érzed, te szívesen belevetnéd magad ezekbe a körökbe, keresd meg a kérdéssel Cerevisiae fórumtársunkat, ő ezredszer sem unja akár oldalakon keresztül magyarázni ugyanaz a dolgkat újra meg újra meg újra. Nem tudom, hogy csinálja. Sőt, ha szeretnéd, jelzek neki, hogy kapás van ;)

2016. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!