Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyesek miért vannak ennyire...

Egyesek miért vannak ennyire rákattanva az evolúció tagadására?

Figyelt kérdés

Miért kategorizálják be egyesek azokat akik kutatják és elfogadják az evolúciót úgy mint darwinista, evolúcionista?


És miért azonosítják minden esetben a materializmussal?

Mint itt is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..



2016. júl. 4. 15:57
 11/98 anonim ***** válasza:
0%

Nemmondomelmertmárannyiszorelmondtam... Hát hajrá :D. Az internet nem felejt, linkeld azt ahol többet között de már legalább egyszer elmondtad, hogy hol lehetett tetten érni a gyakorlatban az evolúciót. És a másik vallásosoknak kiemelve azt, hogy nem isten teremtette az élőlényeket, hanem minden kétséget kizáróan önszervező folyamat volt.


Más dolog a filozófia, és a vallás, és megint más dolog tudományos alapok hiányában azt mondani, hogy nincs szilárd elképzelés róla, csak hipotézis. Röviden : nem tudjuk.


Vagy olyan akarsz lenni, mint Egely György? Ő is hányszor elmondta már...

2016. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanez igaz az ősrobbanásra is, az unatkozó kozmológusok nem hasra csapással találták ki, hanem sziklaszilárd tapasztalati megfigyelésekre állították fel. Nem elhinni kell, hanem megtanulni, mert amíg nem tanulod meg, addig nagyon hihetetlennek tűnik. Viszont ha veszed a fáradtságot, akkor látod, hogy miért ennyire egyértelmű a megfigyelésekből, mérésekből származó adatokból az ősrobbanásra való extrapoláció. Az, hogy sok-sok nyitott kérdésünk van még nem azt jelenti, hogy ostobaság. Ez nem úgy működik, hogy na én holnap 9-kor kitalálok egy új elméletet, de úgy, hogy az mindent megoldjon. Ez időbe telik. Elmondani nem tudom, hogy mekkora eredmény az, hogy képesek vagyunk olyan dolgokat felfedezni manapság, amit egyáltalán nem lehet detektálni elektromágnesesen. Nagyon nehéz dolgok ezek, mégis haladunk. Épp ezért nem kéne folyton támadni a kutatókat. Mindig is voltak, akik lehurrogták őket, de nézzünk már körbe... Minden ami itt van, évszázados, akár ezredes kutatás eredménye. Szóval a természettudományokban nem hinni kell, senki nem is kér ilyet, itt tanulni kell és akkor magad is átlátod, hogy miért elfogadott elmélet az elfogadott elmélet.
2016. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 Mojjo ***** válasza:
94%

Oké, akkor kezdjük újra, ha ennyire ragaszkodsz hozzám, 29 oldalnyi témalistából kiböngészésnél még ezen is hamarabb túlleszek...Bár ismétlem, sok örömöm nincs benne.


A, Az evolúció működése az öröklődődés mikéntjéből szükségszerűen következik -> nem tud nem létezni, törvényszerűen létezik. Hogy értsd, egy egyszerű algoritmust vázolok fel:


1, az élőlények utódai nem 100%-ban a felmenőik tulajdonságaival rendelkeznek, néha új tulajdonságok jelenhetnek meg

2, az élőlények környezetének függvényében az új tulajdonságok lehetnek előnyösek, vagy hátrányosak

3, az előnyös tulajdonságokkal rendelkező élőléneknek nagyobb eséjük van szaporodni és így továbbadni a saját (immár megváltozott) tulajdonságaikat

4, amik a későbbiekben újra továbbváltozhatnak


Ez ilyen egyszerű. Amennyiben az élőlények a szaporodás során nem 100%-os másaikat készítik el, szükségszerű, hogy változások jelentkezzenek. A többi csak ebből következik. Ahol nem 100%-os az önreprodukció, ott a változások között szelekció fog lezajlani. Egyszerűen nem tud más történni.


B, Ahogy említettem, a szemünk előtt zajlanak evolúciós változások. Ha beszedsz egy szem antibiotukimot, már nagy valószínűséggel egy olyan szert szedsz be, amit az evolúció kényszerített ki. A korai antibiotikumok erős szelekciós nyomást jelentettek a baktériumokra, akiknek megváltoztak a tulajdonságaik, és rezisztenssé váltak rájuk, amikre új antibiotikumokat kellett kifejleszteni és így tovább.

(Pl béta-laktám gyűrűs antibiotikumok, mint penicillin, majd béta-laktáz enzim megjelenése, majd béta-laktám stabilizált antibiotikumok megjelenése, mint mezicillin, oxicillin, majd megváltozott sejtfal szerkezet, amihez nem kötődk a stabilizált gyűrű, mint pl MRSA esetében és így tovább...)


Egyelőre ennyi. Várom az érveket. Ne feledd, az általad használt kulcsszavak között szerepljen a mikroevolúció, mert ha nem, akkor a végén nem lesz túlzott vótmá érzésem...

2016. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 Mojjo ***** válasza:
90%

Csak, hogy legalább pár dolgon túllegyünk (az első ponton már sikerült megakadni, ehhez ezúton is gratulálok, gondolom, jönne sorban a többi):

[link]

2016. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésre: Szerintem kétféle okból:


- Van, aki vallási vagy hasonló, hitbéli meggyőződésből tagadja. Nekik a világképükkel nem egyeztethető össze, újra kellene gondolniuk önmagukat, az egész életüket. (Azt hiszem valaki írta is előttem.)


- És van, aki azért tagadja, mert az a legelterjedtebb nézet, és egy véleménnyel kisebbségben lenni sokkal lázadóbb, mint "beállni a sorba". Sok ezo hívőt is ez mozgat, hogy bennfentesek lehetnek egy általuk alkotta világban, nem fogadják el, amit a többség mond. Kicsit hasonló, mint a kamaszok ellentmondása, tagadása, lázadása.

2016. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
0%

az a baj, hogy ez mar megint olyan "ha szerinted nem igy van akkor hogy!?" erveles

ott vannak a tudomanyos kriteriumok, es a wiki sem veletlenul hipoteziskent reflektal ra


mit nem lehet ezen felfogni?


szerintem nektek az egyeszben isten faj, hogy nem zarhatjatok ki olyan indokkal hogy na az tuti hulyeseg...


einstein meg a kvantumelmeletez zarta ki mert szerinte a szuperpozicio marhasag

es ki volt a hulye? hat nem planck...


szoval ovatosan az ilyesmivel

2016. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 sadam87 ***** válasza:
100%

Kedves 16. (plusz korábbi) válaszló!

Nem akartam belefolyni, de egy hozzászólást nem tudok megállni.

"es a wiki sem veletlenul hipoteziskent reflektal ra"

Mármint mire? Az evolúcióra? Mert én ilyet sajnos nem találtam, akárhogy kerestem. Ellenben elméletként igen gyakran hivatkoznak rá (illetve az evolúciós modellekre). Szóval nagyon örülnék, ha meg tudnád mutatni.


"ez mar megint olyan "ha szerinted nem igy van akkor hogy!?" erveles"

Mármint mi? Talán Mojjo 13. válasza. Mert én ott egy betű ilyet nem találtam, röviden összefoglalt pár érvet az evolúció mellett, és várta a konstruktív ellenérveket (megjegyzem, hiába).


Emellett a korábbi hozzászólásaidra akartam reagálni. Azt meg tudom érteni, hogy nem tetszik, ha nem értenek egyet az álláspontoddal, ne adj Isten kigúnyolják. Ugyanakkor ha erre úgy reagálsz, hogy nagy arccal idebüffented, hogy mások biológusnak adják ki magukat, miközben az első két mondatodból (3. válasz) látszik, hogy a tudomány alapfogalmaival sem vagy tisztában (hipotézis és elmélet keverése, illetve a tétel kifejezés használata - tudtommal tételek csak matematikában vannak, biológiai tételről sohasem hallottam), de cserébe vadul dobálózol velük, akkor magadat teszed nevetségessé.

2016. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
0%

kitargyalruk hogy az evolucio nem lehet elmelet csak hipotezis hiszen reprodukalni "eletet teremteni" senkinek sem sikerult eddig

maga darwin sem allitotta azt kulonben hogy na akkor nincs isten

mojjo meg igen

ebbe kotottem bele, aztan elkezdett is antibiotikumokrol magyarazni


az allatok torzsfejlodese cimu wiki cikk felsorol egy csomo hipotezist es csak azt es elmeletkent jegyzi oket

szoval azett tulzasnak erzem hoy meg a tudomany alapjaival sem vagyok tisztaban hiszen ugy latszik az akademiai szekfoglalojab kivul mujjot kiveve mindenki szamara trivialis mikor mit kell erteni alatta


es azzal hogy azt mondom az evolucio csak hipotezis nem azt modtan hogy minden amit az antibiotikumokrol tudunk marhasag, hanem tenyt kozoltem

masnak meg az a talan nem tudomanyos hopotezise hogy bizony isten teremtette az eletet


most akkor miert feljebbvalo mojjo? mert egy a kerdes szempontjabol nem relevans teruletet ismer?

2016. júl. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
92%

Most komolyan, ennyire nem lehetsz értetlen. A hipotézis az egy még bizonyítatlan felvetés, egy lehetséges magyarázat valamely kérdéskör kapcsán.

Ellenben amikor egy hipotézist minden vizsgálat és megfigyelés alátámaszt, akkor az már kimeríti a tudományos elmélet fogalmát, ami mellesleg a legmagasabb szintű tudományos magyarázat. Konkrétan azt jelenti, hogy a szóban forgó téma kapcsán az ismereteink bővülhetnek, kiegészülhetnek még korábban nem ismert részletekkel, de amit már tudunk, amit már leír az elmélet, az tény.

Hiába erőlteted itt hogy az evolúció egy hipotézis, ha egyszer már rég nem az, csak magadat járatod le...

2016. júl. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
93%
Mellesleg az evolúciónak köze nincs ahhoz, hogy van-e Isten vagy nincs, és ahhoz sem, mikor és hogyan jöttek létre az első élőlények. Amióta viszont léteznek, azóta működik az evolúció. Ez gyakorlatilag nemhogy nem kérdés, hanem egyszerű szükségszerűség, ahogy arra Mojjo is utalt korábban.
2016. júl. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!