Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A húsevő növények megeszik a...

A húsevő növények megeszik a rovarokat, vagy csak megfogják?

Figyelt kérdés

A vénusz légycsapójáról több videón láttam, hogy benne maradt a döglött légy.

A harmatfüveknél csak azt mutatják mindig, hogy beleragad valami. Valahol olvastam, hogy 3 nap alatt megemészti, de hogy ez hiteles forrás-e, és hogy úgy érti-e, hogy eltűnik, vagy úgy, hogy annál jobban nem eszi meg azt nem tudom.



2016. okt. 6. 08:57
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Én azt akarom, hogy megegye a muslicákat, szúnyogokat helyettem, elkapná a legyeket, amik nem akarnak kirepülni.

De üresen jobban tetszene.

2016. okt. 6. 11:07
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egyszer egy harmatfüvem, megfogta a muslincát, megette belőle azt, ami ehető volt, a többi meg ottmaradt a levelén.

Az a helyzet, hogy nagy fáradtsággal fogja meg a rovarokat. Igaz, hogy a ragasztószalagnak nem nagy fáradtság megfogni, de az ragasztószalagot előállítóknak elég nagy fáradtság. Így van vele a növény is. Energiát fektet be, hogy azt a ragacsos anyagot létrehozza, nem azért teszi, hogy jót röhögjön a beleragadt rovarokon, hanem mert haszna (tápanyag) van belőle.

Ha undorodsz a döglött rovaroktól, akkor vagy ne tarts egyáltalán húsevő növényt, vagy olyat, ami spéci táptalajon tenyészik. Például volt olyan droserám is, ami egy spéci táptalajban tenyészett, lezárt üvegben. Nem volt a levelén muslincahulla, de mondjuk pont a lényege veszett el.

2016. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg a pénztárcám tetszene jobban, ha állandóan jó vastag lenne. De hát sajnos a világ már csak ilyen, hogy nem mindig a kívánságaink szerint működik.


Most komolyan nincs jobb kattognivalód, mint hogy mi lesz a muslincával a kancsókában? :D Fogj egyet és add oda neki. Aztán meglátod.


De egyébként elég vékony a kitinpáncéljuk, ha egy-két darabot megfognak, akkor annyi marad a szúnyogból, muslincából, hogy azt még nagyítóval sem könnyű kiszúrni. Ha fog egy marékkal apránként, akkor nyilván felgyűlik az emészthetetlen kitin, és akkor már az is látszani fog.


Egyébként pedig írták már: öntözd tápoldattal (csak ésszel és odafigyeléssel), és akkor nem lesz szüksége rovarra a húsevő növényednek.


De már magát a koncepciót sem értem: milliószámra vannak mindenféle virágú vagy virág nélküli dísznövények, amelyek nem esznek rovarokat. Miért pont húsevő kell neked, amelyek általában nem is túl mutatósak, ráadásul egy idő után többnyire tele lesznek rovarmaradékokkal, ha undorodsz a rovardarabkáktól? Ez kicsit olyan, mintha nekem lenne egy focilabdám, és azon kattognék, hogy az miért nem kocka alakú...

2016. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Trevenor válasza:
100%
A kitin biokémiailag emészthetetlen számukra. Teljesen mindegy, hogy kevés vagy sok, nincsenek meg a lebontását végző enzimek, így egyszerűen nem tudják lebontani. Attól, hogy a mennyisége kisebb, az anyaga még ugyanaz marad.
2016. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy mást magyaráztok, mint amit kérdezek, és azt mondjátok, hogy nem értitek mit akarok.


Most írtam az előbb, hogy azt akarom, hogy fogja meg. Erre válaszoltál. Akkor hogy hogy nem tudod, hogy azt akarom, hogy fogja meg? Nem olyan mint a fű, úgyhogy nem tudok adni neki semmit, amíg nem rendelem meg. És mielőtt rendelnék, engem érdekel pár dolog, például az, amit kérdeztem.


Szerintem a kancsókás dolgot is csak meséled, nem tapasztalatból mondod. Azzal meg nem érek semmit. Én is hihetem, hogy mit csinál. Én nem hinni akarom, hanem tudni.


Az, hogy megemészti, miért áll szemben azzal, hogy megfogja? Mert ha valami érthetetlen, az ez.

2016. okt. 6. 11:32
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, én értem, amit írsz. Azt szeretnéd, ha lenne egy olyan növényed, ami összefogdossa a lakásodban az összes legyet, szúnyogot, ami téged zavar, aztán éjjel fogna egy domesztosos rongyot, és letakarítaná magát, hogy ne zavarjanak a rajtuk, bennük ragadt hullák. Sajnos, ilyen növény nincs. Rohadt önző állatok mind, csak azt zabálják meg, ami kell nekik, a többit otthagyják, és magasról tesznek rá, hogy a gazdájukat ez zavarja-e, vagy sem. Hálátlan dögök.

Ezért ne vegyél húsevő növényt. Az nem egy háztartási eszköz.

2016. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Mi számára emészthetetlen? Mi számára emészthető?
2016. okt. 6. 11:45
 18/32 A kérdező kommentje:
De az.
2016. okt. 6. 11:47
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

"Mi számára emészthető?"


Többnyire a fehérjék, proteinek, zsírok, szénhidrátok, nagyjából ugyanazok, mint ami számodra.


"Mi számára emészthetetlen?"


Pl. kitin, kavics, szög, üveggolyó, fülpiszkáló, gomb, stb. Nagyjából ugyanazok, mint számodra.


"Ezért ne vegyél húsevő növényt. Az nem egy háztartási eszköz."

"De az."


Ha ez a válaszod az idézett kérdésre vonatkozik, akkor semmi szín alatt ne vegyél semmilyen húsevő növényt, mindkettőtök érdekében. Neked művirág való meg plüssállat, nem pedig élő lény.

2016. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Wadmalac ***** válasza:
100%

Javasolnám inkább a légypapírt.

Azt nem kell sajnálni.

2016. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!