Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A húsevő növények megeszik a...

A húsevő növények megeszik a rovarokat, vagy csak megfogják?

Figyelt kérdés

A vénusz légycsapójáról több videón láttam, hogy benne maradt a döglött légy.

A harmatfüveknél csak azt mutatják mindig, hogy beleragad valami. Valahol olvastam, hogy 3 nap alatt megemészti, de hogy ez hiteles forrás-e, és hogy úgy érti-e, hogy eltűnik, vagy úgy, hogy annál jobban nem eszi meg azt nem tudom.



2016. okt. 6. 08:57
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

"A húsevő növények megeszik a rovarokat, vagy csak megfogják?"


Szerinted azért kapták ezek a növények a "húsevő" jelzőt, mert nem fogyasztják el a megfogott rovarokat? Szerinted azért fejlődtek ki a rovarfogásra alkalmas részeik, hogy kanárihoz vagy papagájhoz hasonlóan házi kedvencként tartsák a legyet ezek a növények? Vagy mit gondoltál? Nem is értem, hogy miféle apropóból jött egyáltalán ez a kérdés...

2016. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

A kérdező nyilván úgy gondolta, hogy meg is rágják, szétcsócsálják a rovarokat, és eltüntetik a páncélt is.

Na, ezt nem csinálják. Miért is tennék?

2016. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!